https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Other rarities

Number of items: 292

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Camera Obscura: I. kötet (Unicus, több kötet nem jelent meg.) Lipcsében, 1844. Köhler Károly Ferencz (Tauchnitz B. ny.) [2] 139 [1] p. Az előszó szerint a művet töb­ben írták, kü­lönböző témákban, de ,,mi mind egy szálig becsületes reform­emberek vagyunk. Az írás műfaját pam­fletként de­finiálják a szerzők, a Camera Obscura címet pedig azért adták, mivel ,,sötét színben látunk mindent. A kötetben több fejezet foglalkozik gróf Széchenyi Istvánnal és Kossuth Lajossal, de a ,,Sajtó című fejezetben megemlékezik Táncsics híres művéről, a ,,Sajtószabadságról nézetei egy rabnak című munkáról is.  XIX. sz végi félvászon-védőkötésben, eredeti címlap felhasználásával
17518.

Camera Obscura: I. kötet (Unicus, több kötet nem jelent meg.) Lipcsében, 1844. Köhler Károly Ferencz (Tauchnitz B. ny.) [2] 139 [1] p. Az előszó szerint a művet töb­ben írták, kü­lönböző témákban, de ,,mi mind egy szálig becsületes reform­emberek vagyunk". Az írás műfaját pam­fletként de­finiálják a szerzők, a Camera Obscura címet pedig azért adták, mivel ,,sötét színben látunk mindent". A kötetben több fejezet foglalkozik gróf Széchenyi Istvánnal és Kossuth Lajossal, de a ,,Sajtó" című fejezetben megemlékezik Táncsics híres művéről, a ,,Sajtószabadságról nézetei egy rabnak" című munkáról is. XIX. sz végi félvászon-védőkötésben, eredeti címlap felhasználásával

 
The item is not available
Starting price:
20 000 HUF
54,05
EUR
,
58,82
USD
Number of bids:
0
Magyar Elemér: Láthatatlan kaszárnya. Szatirikus regény. Bp., 1935., Kosmos. Kiadói egészbőr-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.
17519.

Magyar Elemér: Láthatatlan kaszárnya. Szatirikus regény. Bp., 1935., Kosmos. Kiadói egészbőr-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.

 
The item is not available
Starting price:
800 HUF
2,16
EUR
,
2,35
USD
Number of bids:
0
R. Lukátsi Vilma: Ünnep a hegyen. Bp.,1947, Bethánia. Kiadói papírkötés, kopott borítóval.
17520.

R. Lukátsi Vilma: Ünnep a hegyen. Bp.,1947, Bethánia. Kiadói papírkötés, kopott borítóval.

 
The item is not available
Starting price:
1 000 HUF
2,70
EUR
,
2,94
USD
Number of bids:
0
Földi Mihály: Kádár Anna lelke. I-II. köt. (Egyben.) Földi Mihály regényei. Bp.,é.n.,Franklin. Ötödik kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, kopott, foltos, kissé sérült gerinccel.
17521.

Földi Mihály: Kádár Anna lelke. I-II. köt. (Egyben.) Földi Mihály regényei. Bp.,é.n.,Franklin. Ötödik kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, kopott, foltos, kissé sérült gerinccel.

 
The item is not available
Starting price:
800 HUF
2,16
EUR
,
2,35
USD
Number of bids:
0
Szomaházy István munkái 4 kötet. (Aranyköd, Az utolsó gárdista, A kétszívű Pethő, A százhuszéves asszony.) Bp., 1908-1909.,Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, változó állapotban. kissé kopott, kissé foltos borítókkal, de alapvetően jó állapotban.
17522.

Szomaházy István munkái 4 kötet. (Aranyköd, Az utolsó gárdista, A kétszívű Pethő, A százhuszéves asszony.) Bp., 1908-1909.,Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, változó állapotban. kissé kopott, kissé foltos borítókkal, de alapvetően jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
1 800 HUF
4,86
EUR
,
5,29
USD
Number of bids:
0
Mányoki Endre (szerk.): Veszprém. Antológia 1981. Veszprém Megyei Tanács Művelődési Osztálya. Kiadói papírkötés, képekkel illusztrált, enyhén kopott állapotban.
17523.

Mányoki Endre (szerk.): Veszprém. Antológia 1981. Veszprém Megyei Tanács Művelődési Osztálya. Kiadói papírkötés, képekkel illusztrált, enyhén kopott állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
800 HUF
2,16
EUR
,
2,35
USD
Number of bids:
0
Buzinkay Géza: Borsszem Jankó és társai. Magyar élclapok és karikatúrák a XIX. század második felében. Bp., 1983, Corvina. Kiadói kartonált-kötés, jó állapotban.
17524.

Buzinkay Géza: Borsszem Jankó és társai. Magyar élclapok és karikatúrák a XIX. század második felében. Bp., 1983, Corvina. Kiadói kartonált-kötés, jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
1 600 HUF
4,32
EUR
,
4,71
USD
Number of bids:
0
Tóth Lőrincz: Vata. Magyar Történeti Színművek I. kötet. Pest, 1836, Heckenast Gusztáv. Kiadói félvászon kötésben.
17525.

Tóth Lőrincz: Vata. Magyar Történeti Színművek I. kötet. Pest, 1836, Heckenast Gusztáv. Kiadói félvászon kötésben.

 
Sold
Starting price:
5 000 HUF
13,51
EUR
,
14,71
USD
Number of bids:
6
Vajda Pál R. : Mesél a hangszóró. Közművelődési Könyvtár 1. Bp., 1939, Országos Közművelődési Szövetség. Kiadói papírkötésben, jó állapotban.
17526.

Vajda Pál R. : Mesél a hangszóró. Közművelődési Könyvtár 1. Bp., 1939, Országos Közművelődési Szövetség. Kiadói papírkötésben, jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
1 000 HUF
2,70
EUR
,
2,94
USD
Number of bids:
0
Nazim Hikmet versei. Ford.: Somlyó György és Kuczka Péter. Bp., 1950, Révai. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány, szakadozott borítóval.
17527.

Nazim Hikmet versei. Ford.: Somlyó György és Kuczka Péter. Bp., 1950, Révai. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány, szakadozott borítóval.

 
Sold
Starting price:
800 HUF
2,16
EUR
,
2,35
USD
Number of bids:
3
Laczius Gyula: Fonétika. Bp., 1944. Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói, kissé szakadozott papírkötésben.
17528.

Laczius Gyula: Fonétika. Bp., 1944. Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói, kissé szakadozott papírkötésben.

 
The item is not available
Starting price:
800 HUF
2,16
EUR
,
2,35
USD
Number of bids:
0
Vidám úttörőnyár. Bp., 1955, Ifjúsági. Kiadói papírkötés, szakadozott borítóval, kissé foltos lapokkal.
17529.

Vidám úttörőnyár. Bp., 1955, Ifjúsági. Kiadói papírkötés, szakadozott borítóval, kissé foltos lapokkal.

 
Sold
Starting price:
800 HUF
2,16
EUR
,
2,35
USD
Number of bids:
2

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2024 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment