Books: Religion

Number of items: 45

[Padányi Biró Márton (1693-1762)]: Enchiridion Martini Bironii Padáni Episcopi Weszprimiensis, de Fide, Haeresiarchis, ac eorum asseclis, In genere de Apostatis, deque Constitutionibus, atque decretis Imperatorum & Regum, contra Dissipatores Catholicae Ecclesiae Editis. Diotrephi seu Acatholicis in Hungaria commorantibus, ad S.S. Imperatriciam, ac Reginalem Majestatem Mariam Theresiam,.... Exhibitum. Jaurini [Győr], 1750, Typis Gregorii Joannies Streibig, 6 sztl. lev. +208 p.+ 8 sztl. lev. Latin nyelven. Egyetlen kiadás. A művet maga korában Mária Terézia betiltotta túlzott protestáns ellenessége miatt. Korabeli kissé kopott kartonált papírkötésben, festett lapélekkel, hiányzó címképpel, egyébként jó állapotban.
17222.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
10 000 HUF
28,99
34,97
Minimum bid:
11 000 HUF
Szent Biblia, az-az Istennek ó és új testamentomában foglaltatott egész Szent Írás. Magyar nyelvre fordíttatott Károli Gáspár által és mostan a basileai ki-adás szerint ezen formában ki-botsáttatott.; Szent Dávid királynak és prófétának száz ötven sóltári a franczia nóták s versek szerént magyar versekre fordíttattak s rendeltettek Szenczi Molnár Albert által. Posonyban és Pesten, 1803., Patzkó Ferenc József, 4+1 t.+2+1152+392+122+4 p. Korabeli viseltes egészbőr-kötésben, műanyag védőborítóval, foltos lapokkal, címlapon szakadással, utolsó néhány lapon kisebb sérüléssel.
17223.

Szent Biblia, az-az Istennek ó és új testamentomában foglaltatott egész Szent Írás. Magyar nyelvre fordíttatott Károli Gáspár által és mostan a' basileai ki-adás szerint ezen formában ki-botsáttatott.; Szent Dávid királynak és prófétának száz ötven 'sóltári a franczia nóták 's versek szerént magyar versekre fordíttattak 's rendeltettek Szenczi Molnár Albert által. Po'sonyban és Pesten, 1803., Patzkó Ferenc József, 4+1 t.+2+1152+392+122+4 p. Korabeli viseltes egészbőr-kötésben, műanyag védőborítóval, foltos lapokkal, címlapon szakadással, utolsó néhány lapon kisebb sérüléssel.

Available for bidding
18 000 HUF
52,17
62,94
Minimum bid:
24 000 HUF
17224.

Available for bidding
80 000 HUF
231,88
279,72
Minimum bid:
80 000 HUF
17225.

Available for bidding
14 000 HUF
40,58
48,95
Minimum bid:
15 000 HUF
17226.

Available for bidding
9 000 HUF
26,09
31,47
Minimum bid:
11 000 HUF
17227.

Available for bidding
40 000 HUF
115,94
139,86
Minimum bid:
40 000 HUF
Slawicet Rágsty...to gest Kancyonal , a nebo kniha Pisebnj . Wytisstený w Hradcy Králowé nad Labem 6 Macslawa Sybelly . 1719. Cseh nyelvű imádságos ésé énekes könyv. Korabeli elvált borítójú egészbőr kötésben / Czech religious book. Damaged full leather binding. 843 + 2 p.
17228.

Available for bidding
8 000 HUF
23,19
27,97
Minimum bid:
8 000 HUF
17229.

Available for bidding
4 000 HUF
11,59
13,99
Minimum bid:
4 000 HUF
[Zschokke, Johann Heinrich Daniel (1771-1848)]: Áhítatosság óráji a valódi kereszténységnek és a házi isteni tiszteletnek előmozdítására. 7. rész. Buda, 1850., M. Kir. Universitas betüivel, 666+2 p. Korabeli kopott kartonált papírkötés.
17230.

Available for bidding
4 000 HUF
11,59
13,99
Minimum bid:
4 000 HUF
A[RANYOS] M[EDGYESI] S[ÁMUEL]: Igazságnak Áldozatja, Mellyel, Az Örökké-való Istennek Ditsöséges Felségét szenteli: Természeti Tökéle­tes­ségeit tiszteli: Örök­kévalóságban és idő­ben való Tse­le­kedeteit, Teremtő, Gond­viselő, Idvezítő Mun­káit, hálá-adás­sal ditséri: az Ő Or­szá­gának Kintseit Hit­béli Bizodalommal kéri, az Istentől ta­níttatott Hívek Serege, a Kristussal a Sion Hegyén álló Szenteknek Gyülekezete. Mellyet, Alázatos szívvel lélekkel készített, és az Úr Jésus tökéletes Áldozatja mellett, a Szent Istennek ajánlott A. M. S. H. N. [Második kiadás.] Kolosváratt (Kolozsvár), 1745. S. Pataki Jósef. [4] 198 [3] p. Korabeli, aranyozott bordás, sérült egészbőr-kötésben, helyenként kissé foltos lapokkal.
17231.

A[RANYOS] M[EDGYESI] S[ÁMUEL]: Igazságnak Áldozatja, Mellyel, Az Örökké-való Istennek Ditsöséges Felségét szenteli: Természeti Tökéle­tes­ségeit tiszteli: Örök­kévalóságban és idő­ben való Tse­le­kedeteit, Teremtő, Gond­viselő, Idvezítő Mun­káit, hálá-adás­sal ditséri: az Ő Or­szá­gának Kintseit Hit­béli Bizodalommal kéri, az Istentől ta­níttatott Hívek' Serege, a' Kristussal a' Sion' Hegyén álló Szenteknek Gyülekezete. Mellyet, Alázatos szívvel lélekkel készített, és az Úr Jésus' tökéletes Áldozatja mellett, a' Szent Istennek ajánlott A. M. S. H. N. [Második kiadás.] Kolosváratt (Kolozsvár), 1745. S. Pataki Jó'sef. [4] 198 [3] p. Korabeli, aranyozott bordás, sérült egészbőr-kötésben, helyenként kissé foltos lapokkal.

Available for bidding
3 000 HUF
8,70
10,49
20
Minimum bid:
8 000 HUF
[Frencl, Innocent Antonín (1818-1862)] Frencl Incze: Liturgika vagyis a kath. egyház szertartásának magyarázata. Német eredetiből Magyarországra alkalmazva reáliskolák, gymnásiumok és magánosok használatára. Eger, 1861, Érseki Lyceum, 237 p. Átkötött kopott félvászon-kötésben, javított, részben pótolt címlappal, ceruzás bejegyzésekkel, jegyzetekkel, az utolsó két lap foltos, az utolsó lapon szakadással.
17232.

Available for bidding
3 000 HUF
8,70
10,49
Minimum bid:
3 000 HUF
Az egész keresztény hit-tudomány katechetai tanításokban a bevett köz katechismus rende szerint egyházi, iskolai s külön oktatásokra alkalmaztatva. Első könyv: A Hitről. Pest, 1834, Beimel József, XII+255 p. Egyetlen kiadás. Korabeli egészbőr-kötésben, festett lapélekkel, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
17233.

Az egész keresztény hit-tudomány katechetai tanításokban a' bevett köz katechismus rende szerint egyházi, iskolai 's külön oktatásokra alkalmaztatva. Első könyv: A' Hitről. Pest, 1834, Beimel József, XII+255 p. Egyetlen kiadás. Korabeli egészbőr-kötésben, festett lapélekkel, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.

Available for bidding
2 000 HUF
5,80
6,99
Minimum bid:
2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Auction 386:
From 12 to 21 January
Payment deadline is 5 February
Viewing: From 18 to 21 January

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.