Szerb Antal: Vörösmarty-tanulmányok. Bp., 1930, Minerva. Első kiadás. A szerző, Szerb Antal (1901-1945) író, irodalomtörténész által Cs. Szabó László (1905-1984) írónak dedikált! Kiadói papírkötés, sérült és hiányos gerinccel, borító és címlap kijár, hátsó borító hiányzik, erősen megviselt állapotban.
Karinthy Frigyes: Tanúr úr kérem. Képek a középiskolából. Vértes Marcell. Bp., ,Dick Manó, 185+7 p. Első kiadás. Kiadói illusztrált papírkötésben, laza kötéssel, kissé foltos borítóval.
[Fülep Gábor, felsőőri (1739-1823)]: Az olvasás gyakorlása rendeltetett könyvnek második része, a magyarországi és a magyar korona alatt található városokban és nagyobb helységekben levő nemzeti oskolák számára. Buda, 1834, M. Kir. Egyetem' betűivel, 146+6 p. Félbőr-kötésben, javított gerinccel, javított, kissé kopott borítóval, foltos lapokkal.
Ujhelyi Nándor: Aladdin lámpása. Bp.,1921, székasi Szacelláry Pál, (Korvin-ny.), 203+2 p. Első kiadás. Kiadói illusztrált félbőr-kötésben, kissé kopott borítóval. "Nyomtak 3000 példányt finom regénypapirra, 69 példány pedig könyvbarátok részére merített papírra. Ez utóbbiak kézzel írott sorszámokkal lettek ellátva." Számozatlan példány!
Újhelyi Nándort (1888-1933) az egyik legműveltebb, legolvasottabb szerzőnek tartották a maga korában. Művei erotikus tartalma miatt már maga korában perbe fogták, több művét elkobozták. ("Nyomtatvány útján elkövetett szemérem ellen való vétség.")
Később 1944. májusában a "magyar szellemi életnek a zsidó szerzők írói műveitől való megóvása"című rendelet alapján műveit a forgalomból kivonták és megsemmisítették. 1952-ben szinte teljes életművét az ,,Elavult könyvek listájára" tették, és a rendszerváltásig csak a külön engedéllyel lehetett olvasni az Országos Széchenyi Könyvtárban. Számozatlan példány!
Gellért Oszkár: Az utolsó dalért. Bp., 1928., Szerzői kiadás,(Hungária Hírlapnyomda Rt.-ny.), 59+5 p. "E könyv fába metszett illusztrációit Kozma Lajos rajzai után Kner Albert készítette." Első kiadás. Kiadói papírkötés, szakadozott, kissé sérült borítóval, foltos. A szerző, Gellért Oszkár (1882-1967) által aláírt.
Kisfaludy Sándor: Himfy szerelmei. I-II. Budán, 1807. Kir. magyar universitás. 1t. + XXIV + 306 + [10] p., 1t. + 299 + [10] p. Későbbi vászonkötésben, korabeli bejegyzésekkel az előzéklapon. Könyvtest nagyon jó állapotban.
Karinthy Frigyes: Mennyei Riport. Bp., 1937, Nova, 240 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon kötés, Tóth László-kötés, kissé kopott borítóval.
Karinthy Frigyes: Így láttátok ti. A háborús irodalom karrikaturája. Bp.,1917, Dick Manó,(Korvin-ny.), 212+4 p. Átkötött aranyozott félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.