Number of items: 306

Karinthy Frigyes: 100 uj humoreszk. Bp.,[1934], Nyugat,(Elek-ny.), 224 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval.
17325.

1 800 HUF
Karinthy Frigyes: Görbe tükör. [Irodalmi, tudományos, bölcsészeti és történelmi paródiák.] A borító rajza Guncser Nándor (1886 - 1963) munkája. Bp.,[1912], Athenaeum, 287 p. Első kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé szakadt borítóval és gerinccel, a hátsó borítón hiánnyal.   Karinthy első vegyes témájú paródiakötete, néhány hónappal az ,,Így írtok ti megjelenése után. A Görbe tükörben jelent meg először kötetben a méltán híres ,,Egy Ember, Akinek Abszolute Semmi Érzéke a Szimbolizmushoz című darabja, a remekbe szabott és örökbecsű Verne-paródia mellett (,,A Csömöri-úttól a Filatori-gátig).
17326.

Karinthy Frigyes: Görbe tükör. [Irodalmi, tudományos, bölcsészeti és történelmi paródiák.] A borító rajza Guncser Nándor (1886 - 1963) munkája. Bp.,[1912], Athenaeum, 287 p. Első kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé szakadt borítóval és gerinccel, a hátsó borítón hiánnyal. Karinthy első vegyes témájú paródiakötete, néhány hónappal az ,,Így írtok ti" megjelenése után. A Görbe tükörben jelent meg először kötetben a méltán híres ,,Egy Ember, Akinek Abszolute Semmi Érzéke a Szimbolizmushoz" című darabja, a remekbe szabott és örökbecsű Verne-paródia mellett (,,A Csömöri-úttól a Filatori-gátig").

2 000 HUF
Karinthy Frigyes: Capillária. Bp.,[1921],Kultura,162+1 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval.
17327.

1 600 HUF
Karinthy Frigyes: Gyilkosok. - - ujabb novellái. A borító rajza Szigethy István (1891-1966) munkája. Bp.,(1919),Dick Manó,(Bíró Miklós-ny.), 178+ p. Első kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés.
17328.

2 000 HUF
Karinthy Frigyes: Még mindig így írtok ti. Kosztolányi Dezső előszavával. Bp.,[1934], Nyugat,(Viktória-ny.), 192 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés.
17329.

1 800 HUF
14
Karinthy Frigyes: Két mosoly. Wien, 1922, Pegazus-ny., 78+2 p. Első kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé szakadt borítóval.
17330.

1 600 HUF
Karinthy Frigyes: Grimasz. Szatírák és humoreszkek. A borító illusztrációja Bíró Mihály (1886-1948) munkája. Modern Könyvtár 370-373. sz. Bp.,[1914],Athenaeum, 128 p. Első kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, javított gerinccel és kissé foltos borítóval, a címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel.
17331.

2 000 HUF
17332.

2 000 HUF
Karinthy Frigyes: Beszéljünk másról. A borító illusztrációja Bíró Mihály (1886-1948) munkája. Modern Könyvtár 449-453. sz. Bp.,[1914],Athenaeum, 122+4 p. Első kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé foltos borítóval, javított gerinccel.
17333.

2 000 HUF
Karinthy Frigyes: A bűvös szék. Komédia egy felvonásban. Modern Könyvtár 523. sz. Bp.,[1918], Athenaeum,(Uránia-ny.),28+4 p. A borító rajza Gedő Lipót illusztrációja. Első kiadás. Kiadói papírkötésben, a borítón kis hiánnyal.   A komédia bemutatója 1917. okt. 13. -án, a Modern Színpadon (1916-1917, később: Belvárosi Színház 1917-1951) volt, Bárdos Artúr rendezésében.
17334.

3 000 HUF
Karinthy Frigyes: Az ezerarcu lélek. Az Érdekes Ujság ingyenes karácsonyi melléklete. A borító rajza Molnár C. Pál (1894-1981) Bp., 1916, Légrády-ny., 46 p. Első kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé szakadozott borítóval, részben hiányos gerinccel, a címlapon és az utolsó lap szélén sérüléssel, kissé viseltes állapotban.
17335.

2 000 HUF
Karinthy Frigyes: Notesz. A borító rajza Byssz Róbert (1893-1961) munkája. Bp.,[1927],Singer és Wolfner,(Budapesti Hírlap-ny.), 110 p. Első kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé foltos, kissé kopott borítóval.
17336.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF