Number of items: 306

Szerb Antal: Vörösmarty-tanulmányok. Bp., 1930, Minerva. Első kiadás. A szerző, Szerb Antal (1901-1945) író, irodalomtörténész által Cs. Szabó László (1905-1984) írónak dedikált! Kiadói papírkötés, sérült és hiányos gerinccel, borító és címlap kijár, hátsó borító hiányzik, erősen megviselt állapotban.
17301.

8 000 HUF
17
Karinthy Frigyes: Tanúr úr kérem. Képek a középiskolából. Vértes Marcell. Bp., ,Dick Manó, 185+7 p. Első kiadás. Kiadói illusztrált papírkötésben, laza kötéssel, kissé foltos borítóval.
17302.

16 000 HUF
43,24
47,06
[Fülep Gábor, felsőőri (1739-1823)]: Az olvasás gyakorlása rendeltetett könyvnek második része, a magyarországi és a magyar korona alatt található városokban és nagyobb helységekben levő nemzeti oskolák számára. Buda, 1834, M. Kir. Egyetem betűivel, 146+6 p. Félbőr-kötésben, javított gerinccel, javított, kissé kopott borítóval, foltos lapokkal.
17303.

[Fülep Gábor, felsőőri (1739-1823)]: Az olvasás gyakorlása rendeltetett könyvnek második része, a magyarországi és a magyar korona alatt található városokban és nagyobb helységekben levő nemzeti oskolák számára. Buda, 1834, M. Kir. Egyetem' betűivel, 146+6 p. Félbőr-kötésben, javított gerinccel, javított, kissé kopott borítóval, foltos lapokkal.

10 000 HUF
27,03
29,41
Lisznyai Kálmán: Palóc dalok. Pest, 1852, Müller Gyula, VI+254 p. Második kiadás. Kiadói papírkötésben,(korabeli kopott félvászon védőborítóban), jó állapotban.
17304.

5 000 HUF
17305.

7 000 HUF
18,92
20,59
Ujhelyi Nándor: Aladdin lámpása. Bp.,1921, székasi Szacelláry Pál, (Korvin-ny.), 203+2 p. Első kiadás. Kiadói illusztrált félbőr-kötésben, kissé kopott borítóval. Nyomtak 3000 példányt finom regénypapirra, 69 példány pedig könyvbarátok részére merített papírra. Ez utóbbiak kézzel írott sorszámokkal lettek ellátva. Számozatlan példány!    Újhelyi Nándort (1888-1933) az egyik legműveltebb, legolvasottabb szerzőnek tartották a maga korában. Művei erotikus tartalma miatt már maga korában perbe fogták, több művét elkobozták. (Nyomtatvány útján elkövetett szemérem ellen való vétség.) Később 1944. májusában a magyar szellemi életnek a zsidó szerzők írói műveitől való megóvásacímű rendelet alapján műveit a forgalomból kivonták és megsemmisítették. 1952-ben szinte teljes életművét az ,,Elavult könyvek listájára tették, és a rendszerváltásig csak a külön engedéllyel lehetett olvasni az Országos Széchenyi Könyvtárban. Számozatlan példány!
17306.

Ujhelyi Nándor: Aladdin lámpása. Bp.,1921, székasi Szacelláry Pál, (Korvin-ny.), 203+2 p. Első kiadás. Kiadói illusztrált félbőr-kötésben, kissé kopott borítóval. "Nyomtak 3000 példányt finom regénypapirra, 69 példány pedig könyvbarátok részére merített papírra. Ez utóbbiak kézzel írott sorszámokkal lettek ellátva." Számozatlan példány! Újhelyi Nándort (1888-1933) az egyik legműveltebb, legolvasottabb szerzőnek tartották a maga korában. Művei erotikus tartalma miatt már maga korában perbe fogták, több művét elkobozták. ("Nyomtatvány útján elkövetett szemérem ellen való vétség.") Később 1944. májusában a "magyar szellemi életnek a zsidó szerzők írói műveitől való megóvása"című rendelet alapján műveit a forgalomból kivonták és megsemmisítették. 1952-ben szinte teljes életművét az ,,Elavult könyvek listájára" tették, és a rendszerváltásig csak a külön engedéllyel lehetett olvasni az Országos Széchenyi Könyvtárban. Számozatlan példány!

3 000 HUF
50
Gellért Oszkár: Az utolsó dalért. Bp., 1928., Szerzői kiadás,(Hungária Hírlapnyomda Rt.-ny.), 59+5 p. E könyv fába metszett illusztrációit Kozma Lajos rajzai után Kner Albert készítette. Első kiadás. Kiadói papírkötés, szakadozott, kissé sérült borítóval, foltos. A szerző, Gellért Oszkár (1882-1967) által aláírt.
17307.

Gellért Oszkár: Az utolsó dalért. Bp., 1928., Szerzői kiadás,(Hungária Hírlapnyomda Rt.-ny.), 59+5 p. "E könyv fába metszett illusztrációit Kozma Lajos rajzai után Kner Albert készítette." Első kiadás. Kiadói papírkötés, szakadozott, kissé sérült borítóval, foltos. A szerző, Gellért Oszkár (1882-1967) által aláírt.

3 400 HUF
9,19
10,00
Rejtő Jenő (G. Lavery): Tigrisvér. Sajtó alá rendezte: Révai Gyula. . Bécs, (1968.) Novák G.m.b.H. 144 l. Fűzve, illusztrált kiadói papírkötésben
17308.

2 800 HUF
7,57
8,24
Bulcsu Károly: - - költeményei 1850-1860.  Kecskeméten, 1860. Szilády K. ny. 350 p. Címlapján Malatinszky Fáy Jolán névbeírása. Korabeli, aranyozott gerincű vászonkötésben.
17309.

2 800 HUF
7,57
8,24
Kisfaludy Sándor: Himfy szerelmei. I-II. Budán, 1807. Kir. magyar universitás. 1t. + XXIV + 306 + [10] p., 1t. + 299 + [10] p. Későbbi vászonkötésben, korabeli bejegyzésekkel az előzéklapon. Könyvtest nagyon jó állapotban.
17310.

10 000 HUF
27,03
29,41
Karinthy Frigyes: Mennyei Riport. Bp., 1937, Nova, 240 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon kötés, Tóth László-kötés, kissé kopott borítóval.
17311.

1 800 HUF
21
Karinthy Frigyes: Így láttátok ti. A háborús irodalom karrikaturája. Bp.,1917, Dick Manó,(Korvin-ny.), 212+4 p. Átkötött aranyozott félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
17312.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF