12 Önarckép mappa, 1928. Lyka Károly előszavával,
Aba Novák Vilmos saját kezű ajándékozási soraival Preisich Kornél (1869-1955) gyermekgyógyász részére.
Aba-Novák Vilmos (1894-1941), Antal Elemér (1896-1991), Barcsay Jenő (1900-1988) (festőművész, grafikus), Csóka István (1897-1989), Gallé Tibor (1896-1944), Hincz Gyula (1904-1986), Istokovics Kálmán (1898-1990), Miháltz Pál (1899-1988) (festőművész), Patkó Károly (1895-1941), Tarjáni Simkovics Jenő (1895-1995), Szőnyi István (1894-1960), Varga Nándor Lajos (1895-1978) rézkarcai.
12 lap + az előszó és a borítón is rézkarc.
Eredeti tokban, minden lap számozott, szignált, papírméret. 36,5 x 26,5 cm
A rézkarcok számozása érdekes, 49-60-ig sorrendben egymás után növekvő.
Ágotha Margit (1938-2015 ): Jónás imája - Babits illusztráció, 1984. Linómetszet, merített papír, jelzett, művészpéldány EA III/VII. Lap kissé foltos, 32×26 cm
Alexy Miklós (1957-): "Három színész" (Színészek). Olaj, farost. Jelzett a hátoldalán. Reprodukálva a művész honlapján: http://alexymiklos.com/hun/gyurt1.html. 35x45 cm
Almásy Aladár (1946): Egy kis egér letét elhelyezése a szakadék iskolába, 1978. Rézkarc, papír, jelzett, számozott (3/10), paszpartuban. Lap bal felén alig látható törésnyommal. 34x38 cm
Almásy Aladár (1946-): Lófej. Rézkarc, papír, jelzett, autográf ajándékozási sorokkal 1997-ből. Próbanyomat, művészpéldány E.A I/IV. Lap bal alsó sarkában törésnyommal, mű ép. 39,5x29 cm
Balikó Ferenc (?-): Csikó (Volendam, Hollandia). Olaj, farost, jelzett, fa keretben, hátoldalán feliratozott, 22×65 cm / Ferenc Balikó (?-): Horse (Volendam, Netherlands). Oil on wood, signed, framed, with description on the back 22×65 cm