A magyar helyesírás kis szótára. A hivatalos iskolai helyesírás alapján. Szerk.: Kelemen Béla. Bp, 1914, Athenaeum. Modern kemény kötésben, helyenként szakadt lapszélekkel, de egyébként jó állapotban.
Petőcz András: Behatárolt térben. (záróversek, 1984- 2009). Szeged, 2010, Tisztatáj Alapítvány. Kartonált papírkötésben, papír védőborítóban. A papírborító egy helyen elszakadt, egy helyen levált a borító, de egyébként jó állapotban. A szerző által dedikált példány.
Kiss Dénes: Halálaim árnyékában fényében. A gyönyörű, világfordító 1956-os forradalom emlékének ajánlom. Bp., 1997, Lyukasóra Könyvek. Kiadói papírkötés. A szerző, Kiss Dénes (1936-2013) József Attila-díjas író, költő, műfordító által dedikált.
Brankovics György: A legújabb magyar általános levelező. Bp., é.n.,Franklin, 248 p. Negyedik, újonnan átdolgozott kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Hajdik József: Népi gyogy(ó)módok. (Hasznos tanácsok az emberek leépülésére. II. rész. Hangodi Lajos János illusztrációival. Törökszentmiklós, 2005., Divius Lux MM. Kiadói papírkötésben.
Miklósfi János, világosvári [Révai Miklós]: Versegi Ferentznek tisztasággal kérkedő tisztátalan magyarsága Mellyet nyilvánvaló egyenes okokkal tisztán megmutat Révai Miklósnak hív tanítványa, ',s igaz jó barátja -
Pesten, 1805, Trattner Mátyás betűivel, 120 p. Első kiadás.
Verseghy Ferenc Tiszta magyarság c. könyve ellenében készült Révi Miklós álnév alatt írt röpirata, a magyar ikes igék tanának védelmében. Nyelvészet. Későbbi félvászon kötésben, jó állapotban. 120p.
Vegyes kínai témájú könyvtétel, 2 db: Zenepalota (Jo-Fu.) Vál., kínai eredetiból magyar prózára fordította, az utószót, a magyarázó jegyzeteket írta: Tőkei Ferenc. Fordították többen; Pa Csin: Az örök élet tornya. Ford.: Pálos István. Bp.,1959.,Európa. Kiadói egészvászon-kötések, kiadói papír védőborítókban.