Híres magyar cégek a minőség reprezentánsai. Famous Hungarian Companies Representing Quality. Szerk.: Gerse László. Bp., én., Szaktudás Kiadó Ház. Kiadói kartonált papírkötés.
Völgyesi Ferenc: Férfi lélek - női lélek. I-II. köt. A yang-yin elv a természetben. Bp.,[1943],Vörösváry, 432 p.+36 (nagyrészt fekete-fehér fotók, de közte 4 színes) t.+437-901+3 p.+26 (nagyrészt fekete-fehér fotók, de közte 2 színes) t. Kiadói kopott félvászon-kötés, a II. kötetben 2 hiányzó táblával, kissé laza fűzéssel, a I. kötet megerősített kötéssel, a II. kötet címlapján hiánnyal.
Sík Sándor: Zsoltároskönyv. Sebes Ferenc bevezetőjével és jegyzeteivel. Bp., 1936., Szent István-Társulat. Kiadói papírkötés, laza, kissé sérült kötéssel, kissé szakadozott borítóval.
Tompa Mihály: Virágregék. Pest., 1863., Heckenast Gusztáv, VI+175+3 p. Harmadik kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott, foltos borítóval, a címoldalt követően egy - szöveget nem érintő - laphiánnyal.
Magyar írónők albuma. A magyar írónők műveiből összeállította és kiadta: Harmath Lujza. Bp., 1890., Légrády, XV+356 p. Átkötött kopott félvászon-kötésben.
Madzsar Gusztáv (Rudnay Kálmán): Nevelőben. Regény. Bp., 1893., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 216 p. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, laza, kissé sérült kötéssel, hiányzó elülső szennylappal, kissé megviselt állapotban.
Bodnár László: A jövendőmondás lélektana és e "világ vége" az okkultizmus megvilágításában. Bp., 1935., Neuwald Illés, 148 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, kissé foltos lapokkal.
Harsányi István: A hazugság mint nevelési probléma. Sárospatak, 1935., (Fischer Lajos-ny.), 139+1 p. Kiadói papírkötés, a borítón szakadással, kissé foltos, bélyegzésekkel.
A szerző, Harsányi István (1908-2002) a 20. századi magyar tehetséggondozás kiemelkedő alakja, publicista, tanár, id. Harsányi István (1874-1928) irodalomtörténész, könyvtáros, teológus, a sárospataki református teológiai akadémia tanára fia által dedikált.
A magyar helyesírás szabályai és szótára. Összefoglalta: Bogner József. Jugoszláviai Magyar Népkönyvtár. Petrovgrad/Nagybecskerek, 1939, "Globus". Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, a hátsó borítón kis szakadással.
Vadnai Károly: Elmúlt idők. Emlékezések. Bp., 1886., Athenaeum, 254+2 p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötésben, a gerincen kis sérüléssel, kopott, foltos gerinccel, és kopott borítóval, a címlapon hiánnyal. Vadnai Károly (1832-1902) író, újságíró, a Fővárosi Lapok szerkesztője.