Books: History

Number of items: 117

15704.

3 600 HUF
9,73
10,59
Miklós Elemér: Budapest, mienk a múlt is! Lengyel Menyhért előszavával. Buenos Aires, 1946, kn. Félbőr kötésben, kissé kopott állapotban.
15705.

2 000 HUF
A haza, az egyház és a trón érdekében. A magyar katolikus egyház 1848-1849-ben. Válogatta, szerkesztette és a bevezető tanulmányt írta Elmer István. Bp., 1999, Új Ember. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15706.

1 000 HUF
Hirosima-Nagasaki. A Pictorial Record of the Atomic Destruction. Tokyo, 1978, Hirosima-Nagasiaki Publishing Committee, kiadói félbőr kötésben, papír védőtokban, angol nyelven
15707.

3 000 HUF
Ács Tivadar (szerk.): Népek Tavasza. Ismeretlen Kossuth levelek. Kiadatlan naplók a szabadságharc korából. Bp., é.n., ABC. Kiadói félvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban.
15708.

1 200 HUF
Rexa Dezső: A kisbírótól a vicispánig és vissza. Miegymás a nemes vármegye portájáról. A Vármegyei Tisztviselők Irodalmi és Művészeti Gyöngyösi István Társaságának V. kiadványa. Cegléd, 1936, a Gyöngyösi István Társaság kiadása. Papírkötésben, a borítón tollal írt számok, laza kötés és sérült gerinc.
15709.

1 200 HUF
Kolligátum. Áldor Imre: Hunyadi János és kora. (Második kiadás). + Áldor Imre: A rémuralom története. (1878). + Dr. Lázár Gyula: Eugen, Savoyai herceg. Élet és jellemrajz. + Dr. Lázár Gyula: Mária Terézia és kora. Történelmi könyvtár. Bp, Franklin-Társulat. Félbőr kötésben, három helyen kivágott dátummal, kissé kopott állapotban.
15710.

2 400 HUF
9
Szarvas László: Magyar történelem. [Bp.], [1939], Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Vászonkötésben, jó állapotban.
15711.

3 000 HUF
Széchenyi választása. Széchenyi István és Seilern Crescence levelezése I. 1825-1837. Sajtó alá rendezte, a jegyzeteket és az utószót írta Fenyő Ervin. Bp., 2001, Balassi. Kiadói papírkötés.
15712.

2 000 HUF
15713.

1 400 HUF
15714.

4 000 HUF
Lévai Jenő: Raoul Wallenberg regényes élete, hősi küzdelmei, rejtélyes eltűnésének titka. Bp., 1948, Magyar Téka Kiadó. Második kiadás. Félvászon kötésben, jó állapotban.
15715.

800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF