Books: History

Number of items: 117

Magyar Történeti Életrajzok 3 kötete, egybekötve:  Márki Sándor: Mária Magyarország királynéja. 1370-1395. (I. évf. 1. köt.);  Thallóczy Lajos: Csömöri báró Zay Ferenc 1505-1570.(I. évf. 2. köt.); Acsády Ignác: Széchy Mária. 1610-1679. (I. évf. 3. köt.); Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp., 1885., Magyar Történelmi Társulat-Méhner Vilmos, (Franklin-ny.), 191+1 p.+8 t + 1 térkép.; 1 (Zay rézmetszetű arcképe) t.+4+171 p.+11 t.; 4+268 p.+10 t. Korabeli aranyozott gerincű egészbőr-kötésben, kopott borítóval, kopott, kissé sérült gerinccel, foltos lapokkal, szakadt lapokkal és táblákkal, egy sérült, kihajtható táblával, intézményi bélyegzőkkel. Sztehlo Kornél (1847-1940) evangélikus vallású ügyvéd névbélyegzőjével.
15656.

5 000 HUF
Csánki Dezső- Fekete Nagy Antal: Magyarország történelmi földrajza a Hunyadiak korában. I.-V. kötet. Bp, 1985, Állami Könyvterjesztő Vállalat. Reprint kiadás. Műbőr kötésben, szép állapotban.
15657.

20 000 HUF
54,05
58,82
Wenzel Gusztáv: Árpád-kori új okmánytár. I-VI. kötet. Pápa, 2001-2002, a pápai Jókai Mór Városi Könyvtár kiadása. Reprint kiadás. Papírkötésben, szép állapotban.
15658.

8 000 HUF
Radnóti Aladár: A pannóniai római bronzedények. Bp., 1938, Királyi Magyar Pázmány Péter Tudományegyetem Érem- És Régiségtani Intézete. Papírkötésben.
15659.

2 000 HUF
15660.

2 000 HUF
(ifj.) Andrássy Gyula (1860-1929): A magyar állam fönmaradásának és alkotmányos szabadságának okai. I. köt. Bp., 1901., Franklin-Társulat, IV+445 p. Átkötött kissé kopott félvászon-kötésben, egy oldalon ceruzás aláhúzással, jegyzettel.
15661.

2 000 HUF
15662.

5 000 HUF
15663.

4 000 HUF
A magyar királyság Apponyi Albert gróf beszédeiben. Budapest, é.n. (1933), Magyar Férfiak Szent Korona Szövetsége. 88p. Kiadói papírkötés, borító tetején apró szakadással. Ritka!
15664.

3 000 HUF
Pleidell Ambrus: A nyugatra irányuló magyar külkereskedelem a középkorban. Bp, 1925, A Budavári Tudományos Társaság kiadása. Papírkötésben, kissé szakadt állapotban. A Debreceni Kereskedelmi és Iparkamara bélyegzőjével ellátott, a szerző által dedikált példány.
15665.

1 600 HUF
R. Vozáry Aladár: Így történt! 1944. március 19.- 1945. január 18. Bp, 1945, Halász Könyvkiadóvállat. Kartonált papírkötésben, papír-védőborítóval. Kissé szakadt állapotban. Megjelent 150 példányban, ez a példány számozatlan.
15666.

2 000 HUF
Szombathy Viktort: A magyar régészet regénye, Debrecen, 1976, Panoráma Kiadó, 3. javított kiadás, Kiadói kartonált papírkötés papír védőborítóban, a borító kicsit meg van szakadva, Szombathy Viktor magánlevele van benne, amelyben dedikálta a könyvet Dienes Istvánnak, benne újságcikkek a könyvről személyes bejegyzésekkel
15667.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF