Books: Social sciences

Number of items: 28

17175.

5 000 HUF
17176.

5 000 HUF
Gazdasági tudósítások, kiadja a M. Gazdasági-Egyesület. Szerk.: Kacskovics Lajos. IV. évf. III. évf. füzet. Utána kötve: Rohonczi Közlemények. Pest, 1840., Trattner-Károlyi, 114+112 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, foltos lapokkal.
17177.

1 000 HUF
17178.

3 000 HUF
Garamszeghi Lubrich Ágost: A nevelés történelme. I. rész: A nem keresztény, vagy nemzeti nevelés korszaka. Bp.,1874, Hunyadi Mátyás Intézet, 6+390+4 p. Későbbi átkötött félvászon-kötésben.
17179.

Garamszeghi Lubrich Ágost: A nevelés történelme. I. rész: A nem keresztény, vagy nemzeti nevelés korszaka. Bp.,1874, "Hunyadi Mátyás" Intézet, 6+390+4 p. Későbbi átkötött félvászon-kötésben.

2 400 HUF
Kerezsi Ágnes: Az udmurtok. Minoritates Mundi. Szombathely, 1999, Savaria University Press, 250+2 p. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
17180.

1 400 HUF
Ahogy én láttam. Visszaemlékeznek az aknamélyítés - bauxitbányászat - bányagépgyártás - bányamérnök-képzés - ércbányászat - földtan, földtani irányítás-minisztériumi irányítás-vízkutatás egykoron meghatározó személyiségei. Szerk.: Horn János. Bp.,2004, Bányász Kultúráért Alapítvány. Kiadói papírkötésben, a hátsó borítón hosszanti gyűrődéssel. A szerkesztő által dedikált. Kereskedelmi forgalomba nem került.
17181.

2 200 HUF
5,95
6,47
Timon Zoltán: Józan erkölcs. Egészségtani erkölcstan. Arad, 1902. Réthy L. XVI. 205 l. Korabeli, kissé laza félvászon-kötésben.
17182.

1 200 HUF
Dr. Nemes Zoltán: Az egységes magyar gyorsírás tankönyve. I. rész. Fogalmazási gyorsírás. A közép- és középfokú iskolák számára. Bp.,[1933],Szerzői kiadás,(Franklin-ny.), 52 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban.  A szerző által dedikált.
17183.

1 000 HUF
Nyiri Antal: A Winkler kódex hangtana és szótana. Szeged, 1933, Prometheus-nyomda, 131+1 p. Kiadói papírkötésben, a gerincen kis szakadással. A szerző, Nyíri Antal (1907-2000) nyelvész, egyetemi tanár által dedikált.
17184.

1 600 HUF
Vegyes könyvtétel, 3 db:   Dr. Mokuter Iván: A régi szerb és horvát irodalom története. Bp., 1975, Tankönyvkiadó. Kiadói papírkötés.   Magyarországi szerbek néprajza 4.,5. Szerk.: Rusz Boriszláv. Bp., 2003-2006, Magyar Néprajzi Társaság. Kiadói papírkötés. Megjelentek 500 példányban.
17185.

1 000 HUF
Vegyes néprajzi könyvtétel, 3 db:  Ujváry Zoltán: Varia folkloristica. Írások a néphagyomány köréből. Hajdú-Bihar Megyei Múzeumok Közleményei 25. Debrecen, 1975, (Alföldi Nyomda.) Kiadói papírkötés.; Ethnographia. 105. évf. 2 sz. Bp.,1994, Magyar Néprajzi Társaság. Kiadói papírkötés.; Ethnographica et Folkloristica Carpathica 7-8./II. Szerk.: Bartha Elek-Kotics József. Debrecen, 1991, Kossuth Lajos Tudományegyetem. Kiadói papírkötés.;
17186.

2 400 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF