Number of items: 367

Kolligátum különféle, XVIII. századi kiadású művekből:   Oratio. Omnipotens&misericordissime Deus, ... hn.,én, ny.n., ismeretlen mű, hiányos, latin nyelven, körbevágott, hiányos, csak: 1. t. (S. Sigismundus Rex, rézmetszet)+2 p.!   Leges et Indulgentiae Almae Confraternitatis sub titulo S. Stephani I. Hungariae Apostolici Regis. Posonii (Pozsony), 1750, Typ. Joannis Michaelis Landerer, latin nyelven, körbevágott, hiányos, csak: 1 t. +4 p.!  Schachner, Ignaz (1700-1773)/Dolfin, Franz (1697-1775): Duces Supremi, qui elapso saeculo decimo septimo Caesarei, Augustissimae domus Austriacae, ... [Viennae],1735.,Typ. Leopoldi Joannis Kaliwoda, 4 sztl. lev.+186 p.+19 t. Benne Giorgio Basta, Wallenstein, Montecuccoli, V. Károly lotaringiai herceg, Ernst Rüdiger Graf von Starhemberg, Bádeni Lajos őrgróf, II. Miksa Emánuel bajor választófejedelem, Erős Ágost lengyel király, szász választófejedelem, Savojai Jenő, és más neves személyek, közte a török harcokban résztvevők életrajzai és rézmetszetű portréi, latin nyelven. III. Ferdinánd császár és király portréja hiányzik.   Fáber Kristián Farkas (1711-1793): Hadi embernek oktatása, mellyet magyar katona iffiúságnak kedvéért rövid irásba foglalt, báro - , nagy méltóságú Gróff Pálffi Leopold magyar gyalog seregének vezérlő ezres kapitánya. A végén: Felséges Austriai háznak hadi artikulusi. Kassa, 1759, Akadémiai betűkkel, 1 t.( erdődi Pálffy Lipót, gróf (1716-1773) császári tábornagy rézmetszetű portréja)+4 sztl. lev.+166+2 p.+12 sztl. lev.  [Losontzi István (1709-1780)]: Hármas Kis-Tükör, melly I. A szent históriát, II. Magyar országot, III. Erdély országot, annak földével, polgári-állapatjával, és históriájával, gyenge elmékhez alkalmaztatott módon, a nemes tanúlóknak, summáson, de világosan elö-adja és ki-mutatja. Poszony, 1773, Landerer Mihály, 192 p. + 2 t. (Magyarország és Erdély színezett rézmetszetű, kihajtható térképek!) [Második kiadás.] Magyar nyelven.   [Steinhauer, Anton.] Antonio Steinhavero: Vado mori sive via universae carnis morte duce mortalibus in processione mortuorum monstrata. Cassoviae (Kassa), 1774, Typ. Reg., latin nyelven, 42 sztl. lev.   Korabeli, XVIII. század végi, bordázott egészbőr-kötésben, a gerincen címkével ,,Hadi vezérek és katona..., festett lapélekkel, kopott borítóval és gerincen, a gerincen kis sérülésekkel, hiányzó szennylapokkal, három helyen (elülső és hátsó szennylap, Duces Suprémi címlapjának hátoldalán) possessori bejegyzésekkel.
17531.

Kolligátum különféle, XVIII. századi kiadású művekből: Oratio. Omnipotens&misericordissime Deus, ... hn.,én, ny.n., ismeretlen mű, hiányos, latin nyelven, körbevágott, hiányos, csak: 1. t. (S. Sigismundus Rex, rézmetszet)+2 p.! Leges et Indulgentiae Almae Confraternitatis sub titulo S. Stephani I. Hungariae Apostolici Regis. Posonii (Pozsony), 1750, Typ. Joannis Michaelis Landerer, latin nyelven, körbevágott, hiányos, csak: 1 t. +4 p.! Schachner, Ignaz (1700-1773)/Dolfin, Franz (1697-1775): Duces Supremi, qui elapso saeculo decimo septimo Caesarei, Augustissimae domus Austriacae, ... [Viennae],1735.,Typ. Leopoldi Joannis Kaliwoda, 4 sztl. lev.+186 p.+19 t. Benne Giorgio Basta, Wallenstein, Montecuccoli, V. Károly lotaringiai herceg, Ernst Rüdiger Graf von Starhemberg, Bádeni Lajos őrgróf, II. Miksa Emánuel bajor választófejedelem, Erős Ágost lengyel király, szász választófejedelem, Savojai Jenő, és más neves személyek, közte a török harcokban résztvevők életrajzai és rézmetszetű portréi, latin nyelven. III. Ferdinánd császár és király portréja hiányzik. Fáber Kristián Farkas (1711-1793): Hadi embernek oktatása, mellyet magyar katona iffiúságnak kedvéért rövid irásba foglalt, báro - , nagy méltóságú Gróff Pálffi Leopold magyar gyalog seregének vezérlő ezres kapitánya. A végén: Felséges Austriai háznak hadi artikulusi. Kassa, 1759, Akadémiai betűkkel, 1 t.( erdődi Pálffy Lipót, gróf (1716-1773) császári tábornagy rézmetszetű portréja)+4 sztl. lev.+166+2 p.+12 sztl. lev. [Losontzi István (1709-1780)]: Hármas Kis-Tükör, melly I. A szent históriát, II. Magyar országot, III. Erdély országot, annak földével, polgári-állapatjával, és históriájával, gyenge elmékhez alkalmaztatott módon, a' nemes tanúlóknak, summáson, de világosan elö-adja és ki-mutatja. Poszony, 1773, Landerer Mihály, 192 p. + 2 t. (Magyarország és Erdély színezett rézmetszetű, kihajtható térképek!) [Második kiadás.] Magyar nyelven. [Steinhauer, Anton.] Antonio Steinhavero: Vado mori sive via universae carnis morte duce mortalibus in processione mortuorum monstrata. Cassoviae (Kassa), 1774, Typ. Reg., latin nyelven, 42 sztl. lev. Korabeli, XVIII. század végi, bordázott egészbőr-kötésben, a gerincen címkével ,,Hadi vezérek és katona...", festett lapélekkel, kopott borítóval és gerincen, a gerincen kis sérülésekkel, hiányzó szennylapokkal, három helyen (elülső és hátsó szennylap, Duces Suprémi címlapjának hátoldalán) possessori bejegyzésekkel.

100 000 HUF
312,50
344,83
Miguel de Cervantes Saavedra: Az elmés nemes Don Quijote de la Mancha. 1-4. Ford.: Győry Vilmos. Bp.,1873-1876, Athenaeum, 461+436+424+496 p. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, és kiadó aranyozott gerincű félvászon-kötésben, kopott borítókkal, márványozott lapélekkel, az I. kötetben ex libris-szel, az I. kötet elülső kötéstábláján és elülső szennylapján ceruzás firkával.
17532.

16 000 HUF
50,00
55,17
17533.

12 000 HUF
41,38
Omár Chájjám: Robáiyát. Ford.: Hegyi Endre. Hegyi Endre utószavával. Bp., 1959, Magyar Helikon. Szász Endre 135 eredeti rézkarcával. Számozott (2000/1284.), és a művész, Szász Endre (1926-2003) által aláírt példány. Bibliofil kiadás. Kiadói selyemkötésben, ajándékozási bejegyzéssel, az utószó és a jegyzet részen a kettős lapokat felvágták./ With the copper engravings of Endre Szász and Signed by the artist. Silk-binding, the two side pages of the epilogue and the notice cutted.
17534.

10 000 HUF
34,48
17535.

10 000 HUF
34,48
17536.

7 000 HUF
21,88
24,14
17537.

16 000 HUF
50,00
55,17
17539.

18 000 HUF
56,25
62,07
17540.

16 000 HUF
50,00
55,17
17541.

13 000 HUF
40,63
44,83
17542.

14 000 HUF
43,75
48,28
Szabó Magda: Álarcosbál. Bp.,1961, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval. Első kiadás. A szerző által dedikált.
17543.

3 600 HUF
11,25
12,41

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Viewed categories

News

Auction buyer's provision: 22%

359. Auction:
Payment deadline is 20 December

360. Auction:
From 10 to 19 December
Payment deadline is 3 January
Viewing: From 16 to 19 December

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.