Ponori Thewewk Emil: A helyes magyarság elvei. Gyulai Pál előszavával. Bp., 1873, Eggenberger (Hoffmann és Molnár),(Athenaeum-ny.), VIII+112 p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötésben, kopottas borítóval, egy lap széle foltos, intézményi bélyegzővel, Zsámár József magánkönyvtári bélyegzőjével és ex libris-szével.
Új lexikon 3 kötete: I., III., V.. kötet. Szerk.: Dormándi László, Juhász Vilmos. A tudás és a gyakorlati élet egyetemes enciklopédiája 6 kötetben teljes. Budapest, 1936, Dante-Pantheon Kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, kissé kopott vászonkötésben
Arany János Kapcsos Könyve. Bp., 1978, Magyar Helikon-Akadémiai Kiadó. Második kiadás. Hasonmás kiadás. Kiadói egész-műbőr kötés, réz kapoccsal, sérült gerinccel, de belül jó állapotban.
A művelődés könyvtára 2 kötete:
Bartucz Lajos (szerk.): A magyar nép. A művelődés könyvtára 9.
Dr. Szent-györgyi Albert (szerk.:): Az élet tudománya. A művelődés könyvtára 3.
Bp., 1943, Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott gerincű félvászon-kötés, kopott borítóval, a 3. kötetben kijáró lapokkal, laza fűzéssel, a borító egyik sarkán töréssel.
Pesti Magyar Kereskedelmi Bank 1841-1941. Száz esztendő emlékei. Bp., 1941, Pesti Magyar Kereskedelmi Bank. Kiadói papírkötés, számos fekete-fehér képpel, egy térképmelléklet, kissé sérült