Books: Natural sciences, Medicine

Number of items: 57

Launay, Carl .Ludovico. de.: Der Seinen zu erziehen habenden Jungen Cavalier in der Profan- und Kirchen-Historie, So wohl als in der Geographie, Denen Haupt-Principiis Juris Publici, dem noethigsten von der Heraldic, der Genealogie derer vornehmsten Haeuser in Europa/ und was sonsten zu dem Anfang der Staats-Wissenschafft gehoerig Getreu, und gruendlich unterweisende Hofmeister, Zum Nutzen derer beyden Jungen Herren Grafen von Nostiz und Rhineck.  Ester und Anderter Theil. 2 kötetben Augsburg, 1738 Martin Veith 1t (címkép) [12], 270p, [22] 6 kihajtható metszettel (térképek, leszármazási tábla);440p. (22). Számos egészoldalas és kihajtható táblával, térképpel, leszármazási táblával. Korabeli, gerincén sérült egészbőr kötésekben. Launay munkája a világ országainak leírása, gazdagon illusztrált tudományos munka. ./ With lots of engraved tables and fold outs (maps and heraldic table) In damaged full leather binding.
17137.

50 000 HUF
135,14
147,06
Dr. Ferenczi Sándor: Lélekelemzés. Értekezések a pszichoanalízis köréből. [Sigmund ] Freud egyetemi tanár előszavával. Bp.,1910, Dick Manó, 93 p. Első kiadás. Korabeli félvászon kötésben egy szakember bejegyzéseivel
17138.

5 000 HUF
Oken, Lorenz: Allgemeine Naturgeschichte: für alle Stände. Siebenten Bandes Dritte Abtheilung. VII./3. Stuttgart, 1838, Hoffmann. Első kiadás. Német nyelven. Korabeli kartonált papírkötés, kopott borítóban.
17139.

5 000 HUF
Franciscus Calceolarius: Petri Andreae Matthioli senensis, medici compendium. Bp.,1992, Franklin-ny. Latin nyelven. Kiadói aranyozott álbordás egészbőr-kötés, fém csatokkal, kiadói aranyozott kartontokban, kísérőfüzettel, a karton-tokon kis sérüléssel, jó állapotban. 1290. számozott példány.  Petrus Andreas Matthiolus (1501-1577) sienai orvos gyógynövényekről készült kivonata. Szövegközti ábrákkal gazdagon illusztrálva. Hasonmás kiadás.
17140.

3 000 HUF
Dr. Di Gleria János-Dr. Klimes-Szmik Andor-Dvoracsek Miklós: Talajfizika és talajkolloidika. Bp.,1957, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés.
17141.

4 000 HUF
Vendel Miklós: A kőzetmeghatározás módszertana. Bp.,1959, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, melléklettel. Megjelent 1000 példányban.
17142.

4 800 HUF
12,97
14,12
Ilosvai Lajos Károly: A kutya sportszerű tenyésztése, nevelése és idomítása. Részletes vezérfonal ebtenyésztők és ebkedvelők számára. Bp.,[1929],Athenaeum, 371 p. Fekete-fehér fotókkal. Második kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, szakadozott borítóval, laza fűzéssel, deformált gerinccel.+Dr. Bíró Andor-Győri János: Kutyakiképzési kézikönyv. Bp.,1971, Mezőgazdasági. Kiadói kartonált papírkötés.
17143.

3 000 HUF
Vierteljahrsschrift für Zahnheilkunde. XIII. évf. I-IV. és XIV. évf. I-III. Wien, Wallishaussersche K.u.K. Hofbuchhandlung. Német nyelven. Kihajtható táblákkal. Félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval.  Dr. Krcsméry Cyrill Besztercebánya bebélyegzéssel.
17144.

Vierteljahrsschrift für Zahnheilkunde. XIII. évf. I-IV. és XIV. évf. I-III. Wien, Wallishausser'sche K.u.K. Hofbuchhandlung. Német nyelven. Kihajtható táblákkal. Félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval. "Dr. Krcsméry Cyrill Besztercebánya" bebélyegzéssel.

2 000 HUF
Dr. Purjesz Zsigmond: Belgyógyászat tankönyve. I-II. kötet. Növendékek és gyakorló orvosok számára. Bp.,1889, Franklin, 664+3-672 p. Második, átnézett és javított kiadás. Átkötött kopott félvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, a II. kötet elején hiányzó címlappal.
17145.

2 800 HUF
7,57
8,24
Magyar gyógyszerkönyv. Pharmacopoea Hungarica. Második kiadás.; Függelék. A magyar gyógyszerkönyv második kiadásához. Bp., 1888-1896, Athenaeum. XLV+716+5 p. Félbőr-kötésben, kopott borítóval, két lap kijár (6-11 között), a lapok foltosak (490-491), 356-365. és 544-549. oldalak között a lapok sérültek, hiányosak, rossz állapotban.+4 sztl. lev. szabályrendelet gyűjteménnyel, a lapok sérültek, szakadozottak.
17146.

1 000 HUF
33
Vegyes könyvtétel, 3 db:   Thanhoffer Lajos: Anatómia és divat Három népszerű előadás. Bp., 1901. K. M. Természettudományi Társulat, VIII+232 p.+4 t. Egészoldalas és szövegközti képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói egészvászon kötésben, Frankl és Werner-kötés, kissé kopott borítóval, az elülső szennylapon ceruzás jegyzettel, hátul beragasztott cikkel.   jó állapotban.   Coué Emil: A couéizmus. Egészség és önfejlesztés. Ford. bevezetéssel és megjegyzésekkel ellátta: Dr. Völgyesi Ferenc. Lélek és Természettudomány. Bp.,é.n., Novák Rudolf.+Dr. Ferenczi Sándor: Ideges tünetek keletkezése és eltűnése és egyéb értekezések a pszichoanalízis köréből. Bp.,1914, Dick Manó. [Egybekötve.] Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, az első részből kijáró lapokkal, laza fűzéssel.   Dr. Röhmann F.: Vezérfonal a khémiai gyakorlatokban orvostanhallgatók számára. Ford.: Huber Alfréd. Bp.,1891, Franklin. Három táblával, az egyik színes. Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, ceruzás aláhúzásokkal.
17147.

Vegyes könyvtétel, 3 db: Thanhoffer Lajos: Anatómia és divat Három népszerű előadás. Bp., 1901. K. M. Természettudományi Társulat, VIII+232 p.+4 t. Egészoldalas és szövegközti képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói egészvászon kötésben, Frankl és Werner-kötés, kissé kopott borítóval, az elülső szennylapon ceruzás jegyzettel, hátul beragasztott cikkel. jó állapotban. Coué Emil: "A couéizmus." Egészség és önfejlesztés. Ford. bevezetéssel és megjegyzésekkel ellátta: Dr. Völgyesi Ferenc. Lélek és Természettudomány. Bp.,é.n., Novák Rudolf.+Dr. Ferenczi Sándor: Ideges tünetek keletkezése és eltűnése és egyéb értekezések a pszichoanalízis köréből. Bp.,1914, Dick Manó. [Egybekötve.] Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, az első részből kijáró lapokkal, laza fűzéssel. Dr. Röhmann F.: Vezérfonal a khémiai gyakorlatokban orvostanhallgatók számára. Ford.: Huber Alfréd. Bp.,1891, Franklin. Három táblával, az egyik színes. Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, ceruzás aláhúzásokkal.

3 600 HUF
9,73
10,59
17148.

6 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF