Báró Dr. Krafft-Ebing R.: Psychipathia Sexualis. Különös tekintettel a rendellenes nemi érzésre. XII. bővített és javított kiadás után magyarra fordította: Dr. S. K. M. Budapest, 1908, Kostyál Jenő Kiadása. Révai és Salamon könyvnyomdája. Kopottas kiadói egészvászon, VI+387 p.
A borítója kopottas. A kötése sérült, laza és az elejéről pár lap kijár (I-VI p.)
Dr. Reinbold Béla: Útmutató az élettani gyakorlatokhoz. Dr. Udránszky Lászlót előszavával. Bp.,1914, Universitas, (Nyugat-ny.), XXIII+208 p. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, jó állapotban. Első kiadás.
Kahn, Fritz: Nemi életünk. Vezérfonal és tanácsadó mindenki számára. Ford. Weningar Antal Bp. (1943.) Attika. 380 l. 32 t. Kiadói egészvászon-kötésben, eredeti védőborítóban
Cholnoky Jenő - Kövesligeti Radó: A világegyetem. A Föld és a csillagvilág fizikai tüneményeinek ismertetése. Bp.,1906, Athenaeum. Díszes, kicsit kopott félbőr kötésben, jó állapotban.
A természet világa sorozat 10 kötete, I-X. kötetek.A Királyi Magyar Természettudományi Társulat százéves fennállásának emlékére. Szerk. Bartucz Lajos.7 kötet a sorozatból. I. A csillagos ég II. A légkör III. A Föld és a tenger IV. A Föld és az élet története V. A kémia és vívmányai 1. rész VI. A kémia és vívmányai IX. Az állat és élete 1. rész X. Az állat és élete 2. rész Bp. 1938- 1944. Egyetemi Ny. 7 db. A több ezer oldalas munka 45 színes, 226 fekete műmelléklettel, 2192 szövegközti képpel és 1 csillagtérképpel illusztrálva. Aranyozott kiadói, kopott gerincű félbőr-kötésben