Hamvas Béla: Az öt géniusz. A bor filozófiája. Életünk könyvek. Szombathely, 1989, Életünk, 179. Kiadói papírkötésben, kopott borítóval, a borító hátoldalán szakadással. Első kiadás!
Weöres Sándor: A fogak tornáca. Első kiadás! Bp., 1947, Egyetemi Nyomda, 80 p. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé kopott borítóval, a gerinc felső részén kis sérüléssel, javítással.
Maxim Gorkij: Az emberek közt. Fordította: Havas András Károly. Bp.,[1927],Népszava. Kiadói illusztrált papírkötés, sérült, kissé hiányos borítóval és gerinccel, kissé foltos borítóval.
Szász Károly: Trencséni Csák. A Magyar Akadémia által Nádasdy díjból 100 arannyal koszorúzott történeti költői beszély tíz énekben. Pest, 1861, Engel és Mandello, VII+239+1 p. Későbbi átkötött félvászon-kötés, a könyvtest egyben van, de elvált a borítótól, a címkép hiányzik, foltos lapokkal.
Harminc év 1877-1907. A "Budapest" jubileumi albuma. Írták a "Budapest" volt és jelenlegi munkatársai. Budapest,[1907], Wodianer F. és Fiai Műintézete. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Kiadói festett, aranyozott, szecessziós egészvászon-kötésben javított gerinccel, közepes állapotban
Cseres Tibor: Here-báró, Ember fia és farkasa, Fekete rózsa. Bp., 1982. Szépirodalmi . A szerző dedikációjával! Vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
József Attila összes versei és műfordításai. Sajtó alá rendezte Bálint György. Pérely Imre festőművész rajzaival. Bp,. én., Cserépfalvi,(Nagy Sándor-ny.,) 544 p. Kiadói javított gerincű félvászon-kötés, a lapéleken folttal.