https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Architecture, Art

Number of items: 200

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Varjú Elemér: Magyar várak. Ungarische Burgen. Forteresses Hongrois. Hungarian Fortresses. Bp.,[1933], Műemlékek Országos Bizottsága-Magyar Könyvbarátok, (Kir. M. Egyetemi Nyomda-ny.), 211+1 p. Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Magyar, német, francia és angol nyelvű kísérő szöveggel. Rendkívül gazdag képanyaggal. Kiadói haránt-alakú egészvászon-kötésben, a kötéstáblán és a gerincen címkével, jó állapotban.
16640.
 

Varjú Elemér: Magyar várak. Ungarische Burgen. Forteresses Hongrois. Hungarian Fortresses. Bp.,[1933], Műemlékek Országos Bizottsága-Magyar Könyvbarátok, (Kir. M. Egyetemi Nyomda-ny.), 211+1 p. Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Magyar, német, francia és angol nyelvű kísérő szöveggel. Rendkívül gazdag képanyaggal. Kiadói haránt-alakú egészvászon-kötésben, a kötéstáblán és a gerincen címkével, jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
10 000 HUF
30,30
EUR
,
32,68
USD
Number of bids:
0
S. Nagy Katalin: Ország Lili. Bp., Arthis Alapítvány. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban + 2 db aláírt lap
16641.
 

S. Nagy Katalin: Ország Lili. Bp., Arthis Alapítvány. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban + 2 db aláírt lap

 
Sold
Starting price:
11 000 HUF
33,33
EUR
,
35,95
USD
Number of bids:
3
B. Nagy Margit: Várak, kastélyok, udvarházak. Ahogy a régiek látták. XVII-XVIII. századi erdélyi összeírások és leltárak. Bukarest, 1973, Kriterion, 409 p.+ 31 t. Egyetlen kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés,
16642.
 

B. Nagy Margit: Várak, kastélyok, udvarházak. Ahogy a régiek látták. XVII-XVIII. századi erdélyi összeírások és leltárak. Bukarest, 1973, Kriterion, 409 p.+ 31 t. Egyetlen kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés,

 
The item is not available
Starting price:
4 800 HUF
14,55
EUR
,
15,69
USD
Number of bids:
0
Undi Mária: Hungarian fancy needlework and weaving. The history of Hungarian decorative embroideries and weavings from the time of the occupation of Hungary by the magyars till today.Bp., (1934). Szerző (Stephaneum). 87+(1) p. + 46 tábla (26 színes) Fűzve, kiadói félvászon kötlsben, felragasztott képpel.
16643.
 

Undi Mária: Hungarian fancy needlework and weaving. The history of Hungarian decorative embroideries and weavings from the time of the occupation of Hungary by the magyars till today.Bp., (1934). Szerző (Stephaneum). 87+(1) p. + 46 tábla (26 színes) Fűzve, kiadói félvászon kötlsben, felragasztott képpel.

 
Sold
Starting price:
4 000 HUF
12,12
EUR
,
13,07
USD
Number of bids:
8
Wolf, Georg Jacob: Fritz Behn. Kunst der Zeit. Monographien Zeitgenössischer Malerei und Plastik. DEDIKÁLT! München, 1928, Otto Oechelhäuser Verlag. Kiadói papírkötés, viseltes állapotban / paparback, damaged conditon, with signature
16644.
 

Wolf, Georg Jacob: Fritz Behn. Kunst der Zeit. Monographien Zeitgenössischer Malerei und Plastik. DEDIKÁLT! München, 1928, Otto Oechelhäuser Verlag. Kiadói papírkötés, viseltes állapotban / paparback, damaged conditon, with signature

 
The item is not available
Starting price:
4 000 HUF
12,12
EUR
,
13,07
USD
Number of bids:
0
Portraits and Figures by Sigismund de Strobl. G.B. Shaw előszavával. London, [1935], White Allom Galleries, (Bp.,Légrády-ny.) Fekete-fehér fotókkal. Angol nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, hiányzó címlappal, jó állapotban.  Kisfaludi Strobl Zsigmond (1884-1975) kétszeres Kossuth-díjas szobrászművész dedikációjával, dátumozva (1951. márc. 9.)   Kisfaludi Strobl Zsigmond 1931-1939 között Londonban műtermet tartott fenn, ahol számos ismert személy is megfordult, köztük George Bernard Shaw Nobel-díjas író is, aki a művész jó barátja volt.   Ritka!/  Portraits and Figures by Sigismund de Strobl. G.B. Shaw előszavával. London, [1935], White Allom Galleries, (Bp.,Légrády) In English language. With black-and-white photography. Paperbinding, without title page, in good condition. Rare!  With the autograph dedication of the artist Zsigmond Kisfaludi Strobl (1884-1975), with date.
16645.
 

Portraits and Figures by Sigismund de Strobl. G.B. Shaw előszavával. London, [1935], White Allom Galleries, (Bp.,Légrády-ny.) Fekete-fehér fotókkal. Angol nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, hiányzó címlappal, jó állapotban. Kisfaludi Strobl Zsigmond (1884-1975) kétszeres Kossuth-díjas szobrászművész dedikációjával, dátumozva (1951. márc. 9.) Kisfaludi Strobl Zsigmond 1931-1939 között Londonban műtermet tartott fenn, ahol számos ismert személy is megfordult, köztük George Bernard Shaw Nobel-díjas író is, aki a művész jó barátja volt. Ritka!/ Portraits and Figures by Sigismund de Strobl. G.B. Shaw előszavával. London, [1935], White Allom Galleries, (Bp.,Légrády) In English language. With black-and-white photography. Paperbinding, without title page, in good condition. Rare! With the autograph dedication of the artist Zsigmond Kisfaludi Strobl (1884-1975), with date.

 
Sold
Starting price:
3 200 HUF
9,70
EUR
,
10,46
USD
Number of bids:
7
Dr. Hirschler József: Szent Péter temploma Rómában. Római tanulmányok II. könyv. Kolozsvár (Cluj), 1927, Providentia Könyvnyomdai Műintézet, 1 t.+XV+ 181+3 p.+ 8 t. Gazdag képanyaggal illusztrált. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötésben, a borítón apró szakadásokkal, egyébként jó állapotban.   ,,Ebből a műből 500 számozott példány jelent meg. A borítólap művészi rajzának ornamentikáját Tóth István festőművész állította össze a raffaeliták iskolájának gazdag motívumaiból. Számozatlan példány. A szerző által dedikált.
16646.
 

Dr. Hirschler József: Szent Péter temploma Rómában. Római tanulmányok II. könyv. Kolozsvár (Cluj), 1927, "Providentia" Könyvnyomdai Műintézet, 1 t.+XV+ 181+3 p.+ 8 t. Gazdag képanyaggal illusztrált. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötésben, a borítón apró szakadásokkal, egyébként jó állapotban. ,,Ebből a műből 500 számozott példány jelent meg. A borítólap művészi rajzának ornamentikáját Tóth István festőművész állította össze a raffaeliták iskolájának gazdag motívumaiból." Számozatlan példány. A szerző által dedikált.

 
Sold
Starting price:
2 000 HUF
6,06
EUR
,
6,54
USD
Number of bids:
1
Végvári Lajos: Munkácsy Mihály élete és művei. Bp., 1958, Akadémia Kiadói. Kiadói egészvászon kötés, sérült papír védőborítóval, jó állapotban.
16647.
 

Végvári Lajos: Munkácsy Mihály élete és művei. Bp., 1958, Akadémia Kiadói. Kiadói egészvászon kötés, sérült papír védőborítóval, jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
8 000 HUF
24,24
EUR
,
26,14
USD
Number of bids:
0
1910. Magyar Színészeti Almanach és színészeti lexikon. Szerk.: Dr. Incze Henrik. Bp., 1910, (Szerzői kiadás). Korabeli reklámokkal. Kiadói egészvászon-kötés, Victor Simon kötés, kissé piszkos
16648.
 

1910. Magyar Színészeti Almanach és színészeti lexikon. Szerk.: Dr. Incze Henrik. Bp., 1910, (Szerzői kiadás). Korabeli reklámokkal. Kiadói egészvászon-kötés, Victor Simon kötés, kissé piszkos

 
The item is not available
Starting price:
2 000 HUF
6,06
EUR
,
6,54
USD
Number of bids:
0
Kozma Lajos, az iparművész (1884-1948). Bp., 1994, Iparművészeti Múzeum. Kiadói papírkötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
16649.
 

Kozma Lajos, az iparművész (1884-1948). Bp., 1994, Iparművészeti Múzeum. Kiadói papírkötés, papír védőborítóval, jó állapotban.

 
Sold
Starting price:
2 200 HUF
6,67
EUR
,
7,19
USD
Number of bids:
1
Georg Himmelheber: Biedermeier bútorok. Ford.: Kertész Judit. Bp., 1982, Corvina. Kiadói egészvászon, kiadói papír védőborítóban. Jó állapotban.
16650.
 

Georg Himmelheber: Biedermeier bútorok. Ford.: Kertész Judit. Bp., 1982, Corvina. Kiadói egészvászon, kiadói papír védőborítóban. Jó állapotban.

 
Sold
Starting price:
2 000 HUF
6,06
EUR
,
6,54
USD
Number of bids:
1
Fecske András: Eigel István. Tassy Klára. Dedikált. Eigel István (1922-2000) festőművész, iparművész, író dedikációjával Sümegi György (1947- ) muzeológus, művészettörténész részére. Bp., 1996. Hollósy Galéria. Kiadói papírborítékban
16651.
 

Fecske András: Eigel István. Tassy Klára. Dedikált. Eigel István (1922-2000) festőművész, iparművész, író dedikációjával Sümegi György (1947- ) muzeológus, művészettörténész részére. Bp., 1996. Hollósy Galéria. Kiadói papírborítékban

 
The item is not available
Starting price:
1 600 HUF
4,85
EUR
,
5,23
USD
Number of bids:
0

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Please use the refresh button next to the bid if you want to see the current state of the auction. The page doesn't refresh automatically!

Filter auction items

Viewed categories

News

Auction buyer's provision: 22%

370. Auction:
Payment deadlineis 9 June

371. Auction:
From 26 May to 4 June
Payment deadline is 19 June
Viewing: From 2 to 4 June

33. Major Auction:
Payment deadline is 4 June
 

  Events calendar

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2020 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment