Fényes Elek: Magyarország statistikája. I-III. (Egybekötve.) Pest, 1842-1843, Trattner-Károlyi, VII+306 p.+ 2 kihajtható táblázattal+4+199+4+146 p. Korabeli félvászon-kötésben, festett lapélekkel, kopott borítóval, és gerinccel, foltos.
Renner, Heinrich.:Durch Bosnien und Hercegovina. Kreuz und quer. Wanderungen.
Berlin., 1897 Reimer. Térkép nélkül, kiadói papírkötésben / without map in paper binding.
Budapest Műemlékei I-II. kötet. Szerk.: Pogány Frigyes. Írták: Horler Miklós, Entz Géza, Gerevich László et alii. Magyarország Műemléki Topográfiája IV., VI. kötet. Szerk: Dercsényi Dezső. Bp., 1955-1962, Akadémiai
Kiadó. Rendkívül gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal. Kiadói félvászon-kötés, kissé fakó gerincekkel, de egyébként jó állapotban.
Emlékkönyv a Budapest székesfővárosi IV. ker. Főreáliskola félszázados fönnállásának évfordulójára.
Szerk. Kiss E. János. Bp. 1905, Székesfőv. Háziny. VII. 116 l. 2 sztl. lev. 1 t. (kétlapos), 64 t. (képek az intézet volt tanárai és tanítványainak műalkotásairól). Szövegközti képekkel.Kiadói, aranyozott egészvászon kötésben, kopásokkal
Gyüszi László: Oroszlány a 18-19. században. Oroszlány, 1988, Oroszlányi Városi Tanács. Kiadói kissé kopott félvászon-kötésben. Megjelent 2000 példányban.
Petrik Albert: A régi Buda-Pest építőművészete III. rész. Építő munkavezetők könyvtára. XXXII. Szerk.: Jakabffy Ferenc. Bp., 1911, Ifj. Nágel Ottó, 103 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötésben, kopottas borítóval, foltos gerinccel, foltos lapokkal. Luka István író saját kezű ajánlásával
Karl Baedeker: Paris et ses environs. Appendice du Guide a Paris. Leipzig, 1907, Karl Baedeker, XXVI+466+52 p. 16. kiadás. Számos térképpel illusztrált. Francia nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, festett lapélekkel, jó állapotban./
Linen-binding, in French language. 16. Edition.