Deér József (szerk.): Erdély. szerk. Bp., 1940, Magyar Történelmi Társulat, 283 p.+4 db térképmelléklettel. Sok fekete-fehér fotóval illusztrált kiadvány. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, kopottas borítóval, kissé laza fűzéssel.
Tanulmány a szomszédos községeknek Budapesthez való kapcsolásáról, 1 térképpel és 38 táblázattal, Bp., 1908. kiadja Budapest Székesfőváros Házinyomdája
Szeghalmy Gyula: Dunántúli vármegyék. Az előszót írt József Főherceg. A II. részben Baranya vármegye községeinek leírásával, valamint személyi adattárral. Bp., 1938, A Magyar Városok Monográfiája Kiadóhivatala, 672+219 p.+LX+3 t. Egészoldalas fekete-fehér és 3 színes fotóval illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel, javított gerinccel és kötéssel.
Pécs-baranyai ismertető 1934. Szerk.: Kalotai László. Pécs,(1933), Dunántúl Pécsi Egyetemi Könyvkiadó és Nyomda, 2+442 p.+ 3 t.(Kétoldalas fekete-fehér fotók.)+371+5 p. A második részben: Baranya vármegye közigazgatási beosztása. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kopott gerinccel és borítóval, hiányzó címlappal, a szerkesztői előszó előtt javított kötéssel, az egyik lap szakadt, javított (15/16.)
Gróf Festetics Rudolf: Emberevők között. Fordította: Sárosi Bella. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Budapest, é. n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 t.+4+278+1 p.+ 1 kihajtható térkép. Az oldalszámozáson belül szövegközti és egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kissé laza fűzéssel, apró kopásnyomokkal, egyébként jó állapotban.
Nagy István/Eperjessy János: Hajdúvármegye és Debrecen sz. kir. város adattára
Debrecen, 1937, Hajdúvármegye és Denrecen sz. kir. város kiadása 344 p. + [2] p. + 263 p. Személyi adattárral és részletes névlistával. Címeres egészvászon kötésben.
Buzinkay Géza: Budapest képes története. Bp.,1998, Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Terézváros Budapest szívében. (Fényképek és tényképek a világvárosból.) Szerk.: Szabó Ferenc. Bp.,1998,Terézvárosi Művelődési Közalapítvány. Fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés. Megjelent 1500 példányban.