Books: Travelling, Local History

Number of items: 168

15000.

20 000 HUF
62,31
68,49
A Szent Jakabról czímzett régi temető-kápolna Sopronban. Sopron, 1887, Litfass Károly. Gazdagon díszített, kicsit foltos vászonkötésben.
15001.

10 000 HUF
31,15
34,25
Deér József (szerk.): Erdély. szerk. Bp., 1940, Magyar Történelmi Társulat, 283 p.+4 db térképmelléklettel. Sok fekete-fehér fotóval illusztrált kiadvány. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, kopottas borítóval, kissé laza fűzéssel.
15002.

10 000 HUF
31,15
34,25
Tanulmány a szomszédos községeknek Budapesthez való kapcsolásáról, 1 térképpel és 38 táblázattal, Bp., 1908. kiadja Budapest Székesfőváros Házinyomdája
15003.

6 000 HUF
18,69
20,55
Szeghalmy Gyula: Dunántúli vármegyék. Az előszót írt József Főherceg. A II. részben Baranya vármegye községeinek leírásával, valamint személyi adattárral. Bp., 1938, A Magyar Városok Monográfiája Kiadóhivatala, 672+219 p.+LX+3 t. Egészoldalas fekete-fehér és 3 színes fotóval illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel, javított gerinccel és kötéssel.
15004.

4 800 HUF
14,95
16,44
Pécs-baranyai ismertető 1934. Szerk.: Kalotai László. Pécs,(1933), Dunántúl Pécsi Egyetemi Könyvkiadó és Nyomda, 2+442 p.+ 3 t.(Kétoldalas fekete-fehér fotók.)+371+5 p. A második részben: Baranya vármegye közigazgatási beosztása. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kopott gerinccel és borítóval, hiányzó címlappal, a szerkesztői előszó előtt javított kötéssel, az egyik lap szakadt, javított (15/16.)
15005.

3 000 HUF
9,35
10,27
Gróf Festetics Rudolf: Emberevők között. Fordította: Sárosi Bella. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Budapest, é. n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 t.+4+278+1 p.+ 1 kihajtható térkép. Az oldalszámozáson belül szövegközti és egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kissé laza fűzéssel, apró kopásnyomokkal, egyébként jó állapotban.
15006.

5 000 HUF
15,58
17,12
Nagy István/Eperjessy János: Hajdúvármegye és Debrecen sz. kir. város adattára Debrecen, 1937, Hajdúvármegye és Denrecen sz. kir. város kiadása 344 p. + [2] p. + 263 p. Személyi adattárral és részletes névlistával. Címeres egészvászon kötésben.
15007.

6 000 HUF
18,69
20,55
Buzinkay Géza: Budapest képes története. Bp.,1998, Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
15008.

4 800 HUF
14,95
16,44
Pál Judit: Városfejlődés a Székelyföldön 1750-1914. Csíkszereda, 2003, Pro-Print. Kiadói kartonált papírkötés.
15009.

4 000 HUF
12,46
13,70
Rózsa György: Budapest legszebb látképei. Bp.,én., HG &Társa. Kiadói kartonált kötés, kiadói papír védőborítóval, jó állapotban
15010.

2 800 HUF
8,72
9,59
Terézváros Budapest szívében. (Fényképek és tényképek a világvárosból.) Szerk.: Szabó Ferenc. Bp.,1998,Terézvárosi Művelődési Közalapítvány. Fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés. Megjelent 1500 példányban.
15011.

2 200 HUF
6,85
7,53

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Auction buyer's provision: 22%

356. Auction:
Payment deadline is 1 November

357. Auction:
From 29 October to 7 November
Payment deadline is 15 November
Viewing: From 4 to 7 November

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.