Books: History

Number of items: 161

15760.

14 000 HUF
37,84
41,18
15761.

1 600 HUF
Alan Millard: A bibliai idők kincsei. Bp.,1994,Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15762.

1 600 HUF
15763.

1 600 HUF
Honvédalbum. Szerk: Szokoly Viktor. A fametszetek Russ Károly pesti műintézetében készültek. Pest, 1868. Emich Gusztáv, 79 p.+10 t. műmelléklet. Wágner Sándor, Litzenmayer Sándor, Benczúr Gyula, Jankó János, Munkácsy Mihály és Szinnyey Pál rajzai alapján készült, hártyapapírral védett fametszetekkel. További szövegközti fametszetekkel. Kiadói dombornyomásos, aranyozott egészvászon kötésben, aranyozott lapélekkel, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel.   1868-ban megjelent impozáns kivitelű emlékalbum: Tóth Kálmán, P. Szathmáry Károly, Tompa Mihály, Jókai Mór, Podmaniczky Frigyes, Irányi Dániel, Vértesi Arnold, Petőfi Sándor, Szokoly Viktor, Asbóth Lajos honvédtábornok és mások írásaival és költeményeivel.   A Honvéd-Album előfizetőinek névsorával.
15764.

16 000 HUF
43,24
47,06
Régi és új peregrináció I-II. kötet. Bp.-Szeged, 1993, Nemzetközi Magyar Filológiai Társaság-Scriptum Kft. Kiadói papírkötés. A mű 3 kötetben teljes.
15765.

1 000 HUF
Maros Andor: A cenzúra. A haladó eszmék üldözésének történet. Történelmi áttekintés az ókortól a XIX. századig. Bp.,[1947], Népszava. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval.
15766.

1 000 HUF
Mahler Ede: Babilon és a biblia. Uránia Magyar Tudományos Egyesület Népszerű Tudományos Felolvasások 5. Bp., 1908, Hornyánszky Viktor, 55 p. Első kiadás. Korabeli kartonált papírkötés, jó állapotban. Ritka!
15767.

Mahler Ede: Babilon és a biblia. "Uránia" Magyar Tudományos Egyesület Népszerű Tudományos Felolvasások 5. Bp., 1908, Hornyánszky Viktor, 55 p. Első kiadás. Korabeli kartonált papírkötés, jó állapotban. Ritka!

1 000 HUF
15768.

800 HUF
Tardy Lajos: Rabok, követek, kalmárok az oszmán birodalomról. Gondolat Kiadó, 1977. Egészvászon kötésben, papír védőborítóval
15769.

1 000 HUF
15770.

2 600 HUF
7,03
7,65
15771.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF