Books: History

Number of items: 166

Honvédalbum. Szerk: Szokoly Viktor. A fametszetek Russ Károly pesti műintézetében készültek. Pest, 1868. Emich Gusztáv, 79 p.+10 t. műmelléklet. Wágner Sándor, Litzenmayer Sándor, Benczúr Gyula, Jankó János, Munkácsy Mihály és Szinnyey Pál rajzai alapján készült, hártyapapírral védett fametszetekkel. További szövegközti fametszetekkel. Kiadói dombornyomásos, aranyozott egészvászon kötésben, aranyozott lapélekkel, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel.   1868-ban megjelent impozáns kivitelű emlékalbum: Tóth Kálmán, P. Szathmáry Károly, Tompa Mihály, Jókai Mór, Podmaniczky Frigyes, Irányi Dániel, Vértesi Arnold, Petőfi Sándor, Szokoly Viktor, Asbóth Lajos honvédtábornok és mások írásaival és költeményeivel.   A Honvéd-Album előfizetőinek névsorával.
15765.

16 000 HUF
43,24
47,06
15766.

14 000 HUF
37,84
41,18
15767.

6 000 HUF
15768.

3 600 HUF
9,73
10,59
15769.

6 000 HUF
Neuer Plutarch, oder Bildnisse und Biographien der berühmtesten Männer und Frauen aller Nationen und Stände von den ältern bis auf unsere Zeiten. II. Band. Pesth, 1843, Conrad Adolf Hartleben, 372+4 p.+ 20 t. (osztott mezős egészoldalas acélmetszetek). Német nyelven. Későbbi félbőr-kötésben, kissé kopott borítóval, foltos lapokkal.
15770.

5 000 HUF
Anthony Rich: Illustriertes Wörterbuch der römischen Alterthümer mit steter Berücksichtigung der griechischen. Paris-Leipzig, 1862, Didot,XI+716 p. Német nyelven. Szövegközti fametszetekkel. Korabeli aranyozott, álbordás gerincű félbőr-kötés. Both Ferenc (1872-1937) történész, irodalomtörténész, piarista szerzetes névbélyegzőjével.
15771.

3 000 HUF
Dr. Sebestyén Gyula: A regösök. Magyar Népköltési Gyüjtemény. V. kötet. Bp.,1902, Athenaeum, XIV+505 p. Átkötött modern-keménykötés.
15772.

3 600 HUF
9,73
10,59
Kun Béla: Mit akarnak a kommunisták. Bp., 1919. Magyarországi Szocialista Párt. 32p.
15773.

1 600 HUF
Tarcsafalvi Albert: A magyar nemzet története az elemi népiskolák V-ik osztálya számára. Kolozsvár,(1911),Stief Jenő és Társa, 105+3 p. Kiadói félvászon-kötésben, foltos, kopott borítóval.
15774.

1 000 HUF
Magyarország nemes családjainak genealógiája. Genealogia Familiarum Nobilum Hungariae. II. rész: L-Z. (17. sz. jegyzék.) Bécs.,(1894), Kende S.,(Hoffmann Hugó-ny.), 35 p. Kiadói papírkötés, hiányos borítóval.
15775.

2 000 HUF
Révay József: Séták a római Magyarországon. Bp.,1965, Kozmosz. Második kiadás. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói kemény-kötés, jó állapotban.
15776.

1 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF