Kelet és Nyugat határán. A magyar föld népeinek története. Kr. e. 400.000-Kr. u. 804. Szerk.: Kovács Tibor, Garam Éva. Kiállítási katalógus. Bp.,2002, Helikon. Kiadói papírkötés.
Beszélő tárgyak. A Petőfi család relikviái. Összeállította és a bevezető tanulmányokat írta: Kalla Zsuzsa és Ratzky Rita. Bp.,2006,PIM. Második, javított és bővített kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
Szilágyi Sándor: Felső-vadászi Rákóczy Zsigmond 1622-1652.+Szádeczky Lajos: Kornyáti Békés Gáspár. 1520-1579.+Deák Farkas: Uzoni Béldi Pál. 1621-1679.+Ipolyi Arnold: Bedegi Nyáry Krisztina. 1604-1641. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp.,1886-1887, Méhner Vilmos, 4+183 p.+ 7 t.+4+103 p.+ 12 t.+4+215 p.+15 t.+4+132 p.+8 t. Átkötött félvászon-kötés, a táblák egy részét rossz helyre kötötték be, kissé kopottas borítóval.
Erdély történetével foglalkozó könyvek, 2 db:
Erdély rövid története. Szerk.: Köpeczi Béla. Bp., 1993, Akadémiai Kiadói. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
Tanulmányok Erdély történetéről. Szerk.: Rácz István. Debrecen, 1988, Csokonai. Kiadói kartonált papírkötésben, jó állapotban.