Halhatatlan szerelem. Nagy költők és nagy festők művészetének tükrében. A nyolcvanéves Pesti Napló jubileumi ajándéka előfizetőinek. Bp.,1930, Pesti Napló. Rengeteg képpel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötésben, Jó állapotban.
Biró András: Élő beszéd. Versek. Bp.,1946, Egyetemi Nyomda, 48 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
Biró András (1923-2016) magyar író, költő, újságíró, műfordító első verses kötete.
Kisfaludy Károly versei. Magyar Remekírók. Bp., 1878, Franklin, 240 p. Hatodik kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, aranyozott lapélekkel, a képtábla és az elülső szennylap hiányzik, kissé foltos borítóval.
G. Büttner Júlia: Rózsák könyve - hazai s külföldi írók műveiből. Összeállította: - -. Bp.,[1866],Grill Károly, (Prochaska Károly-ny.,)251+VIII p.+ 6 (litográfia) t. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kopottas borítóval, egy lap és egy illusztráció kijár, 115. oldalon egy címke maradványaival, 6 illusztráció hiányzik.
Babits Mihály: Hátrahagyott versei. Sajtó alá rendezte: Illyés Gyula. Bp.,é.n.(1941),Nyugat Kiadó és Irodalmi Rt.,(Hungária-ny.) Kiadói félvászon-kötésben. Számozott (2000/1511) példány.
Bajza versei. A költő életrajzával Toldy Ferenc által. Pest, 1857, Heckenast Gusztáv, 1 t.(acélmetszetű címkép)+XXII+296 p. Negyedik, teljesebb kiadás. Korabeli aranyozott félvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott, a gerince javított, kissé foltos címképpel, 114-126 oldalak között a lapok fűzése sérült, részben kijárnak,
A magyar költészet kincsesháza. Szerk.: Endrődi Sándor. Bp.,[1895], Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt., 6+CXXVI ( helyesen:63)+1508 (helyesen: 754)+2 p. Kiadói egészvászon kötés, ragasztott gerinccel, ajándékozási sorokkal, de belül jó állapotban.