Szinay Sándor: II. József. Ébresztő Népszerű Tudományos Füzetek XI. kötet. Bp., 1912, Világosság Rt., 30+2 p. Kiadói papírkötés, hiányos, sérült borítóval.
Móricz Miklós: Az erdélyi föld sorsa. Az 1921. évi román földreform. (Erdélyi Férfiak Egyesülete. Jancsó Benedek Társaságának Könyvei II.) Bp., 1932, Erdélyi Férfiak Egyesülete,(Kir. M. Egyetemi Nyomda-ny.),216 p.+ 2 t. (térképmellékletek.) Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, + Az Erdélyi Férfiak Egyesületének jóléti és könyv alosztályának köszönő levele.
Kéry Gyula: A Magyar Szabadságharcz Története Napi-Krónikában. (1848) Budapest, 1899, Franklin-Társulat. Félvászon kötés, 772 p.
A borító kopott. A gerince és a kötése sérült, laza. Pár lap kijár. (Címlap, 771/772 p. és a hátsó védőlap.) Az elülső védőlap hiányzik. A könyvben néhol ceruzával, tollal bejegyzés, jegyzet.
Horváth Mihály: Magyarország függetlenségi harcának története 1848-1849-ben. I-III. kötet. Bp.,(1871)-1872,Ráth Mór, VIII+535+4+539+IV+532 p. Második kiadás. Korabeli félvászon-kötés, kettő kötet festett lapélekkel, kopott borítóval, ajándékozási sorokkal, intézményi és névbélyegzőkkel.
Ribáry Ferenc-Marczali Henrik-Molnár Antal: Világtörténelem a mívelt magyar közönség számára I-VIII. kötet. 1-148. füzet. Bp.,1879-1885, Méhner Vilmos. Kiadói aranyozott félbőr mappák, benne kiadói papírkötéses füzetekkel, változó állapotban, részben szakadozott papírborítókkal és kopott félbőr borítókkal. Két füzet hiányzik: 130., 144. füzetek.
Giovan Pietro Della Stua: Memorie per servire alla storia di S. Anselmo, duca di Cividale del Friuli Udine 1775, Frat. Murero, 72p. + Vita della beata Elena da Udine terziaria Agostiniana Colla storia del suo culto. Venezia, 1771. Bettinelli; 46p. + Memorie del Rmo Padre F. Basilio da gemona... Udine, 1775. Murero. 94p. Későbbi félvászon kötésben / In later half linen binding.
Vadnai Béla: Verespataktól Lőcséig. (A magyar biztosítás története a XIX. századig.) A közművelődés könyvei 3. szám. Bp.,1942, Országos Közművelődési Szövetség (Országos Közművelődési Tanács), K. V. Filmnyomda-ny.), 3 p. Átkötött egészvászon-kötés, az eredeti papírborítót bekötötték. Vadnai Béla kártyájával.
Bartucz Lajos: Fajkérdés, fajkutatás. 58 fekete-fehér ábrával és 43 fotóval illusztrálva. Bp., é.n., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói egészvászon kötésben, kissé fakó borítóval és gerinccel.