https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Travelling, Local History

Number of items: 280

Auction is over! Item soon called at the auction hall
A Legsötétebb Afrikában I-III.  I-II. köt.: Henry Morton Stanley: Legsötétebb Afrikában. Emin pasának Ekvátoria kormányzójának fölkeresése, megszabadítása és visszavonulása. III. köt.: Stanley H. M. közreműködésével írta Mounteney Jephson A. J. : A Legsötétebb Afrikában. Emin pasa és a zendülés Equatoriában. Kilencz havi élmények és fogság az utolsó szudáni tartományban. Bp., 1891, Ráth Mór, XIX+693+XIX+643+XVI+634 p. Első magyar kiadás!  Egységes kiadói illusztrált, aranyozott egészvászon kötésben, márványozott lapélekkel, gazdag szövegközti és egészoldalas fametszetanyaggal, térképmellékletekkel.  A borítója és a gerince kopott, foltos, sérült. A kötése sérült. Pár lap és térkép szakadt, javított, ragasztott.
15000.
 

A Legsötétebb Afrikában I-III. I-II. köt.: Henry Morton Stanley: Legsötétebb Afrikában. Emin pasának Ekvátoria kormányzójának fölkeresése, megszabadítása és visszavonulása. III. köt.: Stanley H. M. közreműködésével írta Mounteney Jephson A. J. : A Legsötétebb Afrikában. Emin pasa és a zendülés Equatoriában. Kilencz havi élmények és fogság az utolsó szudáni tartományban. Bp., 1891, Ráth Mór, XIX+693+XIX+643+XVI+634 p. Első magyar kiadás! Egységes kiadói illusztrált, aranyozott egészvászon kötésben, márványozott lapélekkel, gazdag szövegközti és egészoldalas fametszetanyaggal, térképmellékletekkel. A borítója és a gerince kopott, foltos, sérült. A kötése sérült. Pár lap és térkép szakadt, javított, ragasztott.

 
Sold
Starting price:
36 000 HUF
116,13
EUR
,
132,35
USD
Number of bids:
2
Lechner Lajos: Szeged újjá építése. A szerző saját kiadásában Budapesten 1891-ben megjelentetett kötet hasonmás kiadása tervlap-mellékletekkel, dr. Meggyesi Tamás előszavával és dr. Péter László utószavával. Szeged, 2000, Magánkiadás,(Presskontakt), XV+8+92+XVII (fekete-fehér illusztrációk)+XI-XV p.+7 tervlap melléklet. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, tervlap-mellékletekkel.
15001.
 

Lechner Lajos: Szeged újjá építése. A szerző saját kiadásában Budapesten 1891-ben megjelentetett kötet hasonmás kiadása tervlap-mellékletekkel, dr. Meggyesi Tamás előszavával és dr. Péter László utószavával. Szeged, 2000, Magánkiadás,(Presskontakt), XV+8+92+XVII (fekete-fehér illusztrációk)+XI-XV p.+7 tervlap melléklet. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, tervlap-mellékletekkel.

 
The item is not available
Starting price:
12 000 HUF
38,71
EUR
,
44,12
USD
Number of bids:
0
Gáspár Ferencz: A Föld körül I-VI. Előszó: Vámbéry Ármin. Bp., 1906-1908, Singer és Wolfner. Teljes sorozat, kötetei egységes, festett, illusztrált, dombornyomásos, aranyozott, kiadói egészvászon kötésben, gazdag képanyaggal, a kötéseken itt-ott kopásokkal, két kötet gerince elvált, de javítható, egy-két lap hiányzik, illetve elvált
15002.
 

Gáspár Ferencz: A Föld körül I-VI. Előszó: Vámbéry Ármin. Bp., 1906-1908, Singer és Wolfner. Teljes sorozat, kötetei egységes, festett, illusztrált, dombornyomásos, aranyozott, kiadói egészvászon kötésben, gazdag képanyaggal, a kötéseken itt-ott kopásokkal, két kötet gerince elvált, de javítható, egy-két lap hiányzik, illetve elvált

 
Sold
Starting price:
6 000 HUF
19,35
EUR
,
22,06
USD
Number of bids:
1
Varsány. Tanulmányok egy észak-magyarországi falu társadalomrajzához. Szerk.: Bodrogi Tibor. Néprajzi tanulmányok. Bp., 1978, Akadémiai Kiadó. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, kis sérüléssel a gerincen.
15003.
 

Varsány. Tanulmányok egy észak-magyarországi falu társadalomrajzához. Szerk.: Bodrogi Tibor. Néprajzi tanulmányok. Bp., 1978, Akadémiai Kiadó. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, kis sérüléssel a gerincen.

 
The item is not available
Starting price:
6 000 HUF
19,35
EUR
,
22,06
USD
Number of bids:
0
Várnagy Antal: Hőgyész. Községtörténeti monográfia. I-II. rész. I. rész: A kezdetekről 1722-ig. II. rész. 1722-1945. Hőgyész, 1990-1998, Nagyközségi Közös Tanács-Hőgyész Nagyközség Önkormányzata. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, a gerincen kis sérüléssel. Megjelent 3000 és 2000 példányban.
15004.
 

Várnagy Antal: Hőgyész. Községtörténeti monográfia. I-II. rész. I. rész: A kezdetekről 1722-ig. II. rész. 1722-1945. Hőgyész, 1990-1998, Nagyközségi Közös Tanács-Hőgyész Nagyközség Önkormányzata. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, a gerincen kis sérüléssel. Megjelent 3000 és 2000 példányban.

 
The item is not available
Starting price:
5 000 HUF
16,13
EUR
,
18,38
USD
Number of bids:
0
Alsómocsolád község helytörténeti adattára I. kötet. (Nyelvjárási-néprajzi beszédfelvételek, néprajzi és dialektológiai tanulmányok.) Szerk.: Pesti János. Alsómocsolád, 1999, Alsómocsolád Község Önkormányzata, (Sümegi Nyomda-ny.) Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
15005.
 

Alsómocsolád község helytörténeti adattára I. kötet. (Nyelvjárási-néprajzi beszédfelvételek, néprajzi és dialektológiai tanulmányok.) Szerk.: Pesti János. Alsómocsolád, 1999, Alsómocsolád Község Önkormányzata, (Sümegi Nyomda-ny.) Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.

 
The item is not available
Starting price:
5 000 HUF
16,13
EUR
,
18,38
USD
Number of bids:
0

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Please use the refresh button next to the bid if you want to see the current state of the auction. The page doesn't refresh automatically!

Filter auction items

News

Auction buyer's provision: 22%

335. Auction:
Payment deadline is 21 December

336. Auction:
From 17 to 20 December
Payment deadline is 4 Januar
Seeing: From 17 to 20 December

30. Major Auction
Payment deadline is 7 December
 

  Events calendar

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment