[Fortuné ] Du Boisgobey: A piros rózsa lovagjai 1-3. kötet. (Egy kötetben.) Fordította: F.H. Mariska. Bp.,1878, Bartalits Imre, 192+179+201 p. Később átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés, némileg sérült gerinccel, kopottas borítóval, de alapvetően belül jó állapotban. Ritka. Aukción nem szerepelt.
Bezerédy Gergely versei. Buda, 1836, M. Kir. Egyetemi Betűivel, 2+124 p. Átkötött modern egészbőr-kötés, az eredeti papírborítót a kötéstáblákra kasírozták, a címlap hiányzik, a 124. oldal kissé sérült, kissé foltos lapokkal.
Kolligátum, hét különféle munkából, közte ritkaságok is:
Szana Tamás: A két kisfaludy. Bp.,é.n., Aigner Lajos, 119+1 p.
Kerékgyártó Elek: Tompa Mihály költészete. Bp., 1879, Aigner Lajos, 151 p.
Bayer Ferenc: Czuczor Gergely élete és költészete. Bp.,1879, Aigner Lajos, 208 p.
Abafi Lajos: Mikes Kelemen. Bp., é.n., Aigner Lajos, 208 p.
Szigligeti Ede: Nemzeti Színházi Képcsarnok. Corvina Szépirodalmi Könyvtár. Pest, 1870, Corvina Könyvkiadó Társulat, Kertész József-ny., 128 p. Ritka! Egyetlen kiadás.
(Francois) Guizot: Washington. Az Amerikai Egyesület Államok Köztársaságának megalapítása. Franciából fordították: Gyerőfy Gyula, és Szabad Imre. Pest, 1851, Emich Gusztáv, 116 p. Első magyar kiadás. Ritka! Benne George Washington búcsúbeszédével.
Dr. Váradi Antal (szerk.): Aesthetica dióhéjban. Az orsz. színészeti tanoda növendékeinek használatára.
Bp., 1881, Ijf. Nagel Otto, 46 p.
Korabeli félvászon-kötésben, kissé kopottas borítóval, és gerinccel, de belül jó állapotban, névbejegyzésekkel.
Benedek Elek: Katalin. Regény fiatal leányok számára. Bp., 1910, Athenaeum. Harmadik kiadás. Kiadói festett, aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopottas gerinccel.
Verne Gyula: A Robinsonok iskolája. Regény. Fordította: Visi Imre. Bp., 1896, Franklin-Társulat, 285+2 p. Második kiadás. Számos illusztrációval. Kiadói aranyozott, festett piros egészvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, néhol kissé foltos lapokkal.
Szécsi Ferenc: Szállóigék. Bp.,(1936),Universum, 290+2 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopottas borítóval, javított kötéssel, ex libris-szel.
Haranghy Jenő (1894-1951): Dr. Sebestyén Ödön könyve, klisé, papír, jelzett a klisén, 10x6 cm.
Adalbert von Chamisso: Schlemihl Péter csodálatos története. Fordította Bálint Lajos. Zádor István nyolc eredeti kőnyomatával. A kötésterv Végh Gusztáv munkája. Bp.,1921, Genius, 123 p. 8 t.
Kiadói aranyozott félvászon-kötésben, Gottermayer-kötés, kopott, foltos borítóval. Megjelent 1000 példányban. Számozatlan példány.
A napkeleti regék gyöngyei. Magyar Ifjúság Könyvtára. Bp.,1863, Lauffer Vilmos, (Eszék, Lehmann Károly-ny.),2+5-181+2 p. Második kiadás. Illusztrált félvászon-kötés, rossz állapotban, javított gerinccel, kopott, foltos borítóval, foltos lapokkal, javított kötéssel, hiányzó címlappal, 4/5 oldal részben pótolt.
Szemlér Mihály (1833-1904) festő, grafikus hét egészoldalas, színes litográfiájával.
Dr. Horváth Cyrill: Régi magyar irodalom története. A magyar irodalom története I. kötet. Bp.,1899, Athenaeum, VIII+755 p. Átkötött félvászon-kötés. A második kötet nem jelent meg.
A műveltség könyvtárának 3. kötete:
Az ember. Szerk.: Alexander Bernát, Lenhossék Mihály.
A társadalom. Szerk.: Stein Lajos.
Dr. Márki Sándor: Az újkor és legújabb kor története.
Bp.,1905-1910,Athenaeum. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, fémplakettel, változó állapotban, kopott borítókkal, gerincekkel, Az ember c. kötet gerince javított, A társadalom c. kötet borítóján a vászon sérült.