https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: History

Number of items: 177

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Pester Ungarischer Commercial Bank. 1841-1941. Rückblick auf ein Jahrhundert. (Pesti Magyar Kereskedelmi Bank 1841 - 1941 Száz esztendő emlékei.) Bp. 1941. PMKB. Gazdag kép-, dokumentum- és hasonmás anyaggal, német nyelvű kísérőszöveggel. Kiadói, színes, illusztrált papírkötésben, kissé sérült gerinccel, volt könyvtári példány./Paperbinding, in German language.
15385.

Pester Ungarischer Commercial Bank. 1841-1941. Rückblick auf ein Jahrhundert. (Pesti Magyar Kereskedelmi Bank 1841 - 1941 Száz esztendő emlékei.) Bp. 1941. PMKB. Gazdag kép-, dokumentum- és hasonmás anyaggal, német nyelvű kísérőszöveggel. Kiadói, színes, illusztrált papírkötésben, kissé sérült gerinccel, volt könyvtári példány./Paperbinding, in German language.

 
The item is not available
Starting price:
1 000 HUF
2,70
EUR
,
2,94
USD
Number of bids:
0
Fehér könyv. A magyar köztársaság és demokrácia elleni összeesküvés okmányai. Bp., 1947, Szikra, 128 p. Második kiadás. Kiadói papírkötésben.
15386.

Fehér könyv. A magyar köztársaság és demokrácia elleni összeesküvés okmányai. Bp., 1947, Szikra, 128 p. Második kiadás. Kiadói papírkötésben.

 
The item is not available
Starting price:
1 800 HUF
4,86
EUR
,
5,29
USD
Number of bids:
0
Takáts Sándor: Magyar Nagyasszonyok I-II. kötet. (Egy kötetben.) Bp., é.n, Genius, (Konossy grafikai Műintézet-ny.),538+1 p. Kiadói illusztrált papírkötés, javított borítóval.
15387.

Takáts Sándor: Magyar Nagyasszonyok I-II. kötet. (Egy kötetben.) Bp., é.n, Genius, (Konossy grafikai Műintézet-ny.),538+1 p. Kiadói illusztrált papírkötés, javított borítóval.

 
The item is not available
Starting price:
2 800 HUF
7,57
EUR
,
8,24
USD
Number of bids:
0
Aggházy Kamil: Budavár bevétele 1849-ben. 1-2. köt. Bp., 2001, Budapest Főváros Levéltára. Kiadói papírkötésben, jó állapotban.
15388.

Aggházy Kamil: Budavár bevétele 1849-ben. 1-2. köt. Bp., 2001, Budapest Főváros Levéltára. Kiadói papírkötésben, jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
2 000 HUF
5,41
EUR
,
5,88
USD
Number of bids:
0
Corpus inscriptionum Latinarum. [Vol. III. Inscriptiones Asiae, provinciarum Europae Graecarum, Illyrici Latinae. Supplementum.] Inscriptionum Orientis et Illyrici Latinarum supplementum. Szerk.: Mommsen, Theodor - Hirschfeld, Otto - Domaszewski, Alfred. 1-2. köt. Berlin, 1902, Georg Reimer. Későbbi félműbőr kötésben, restaurált, jó állapotban.
15389.

Corpus inscriptionum Latinarum. [Vol. III. Inscriptiones Asiae, provinciarum Europae Graecarum, Illyrici Latinae. Supplementum.] Inscriptionum Orientis et Illyrici Latinarum supplementum. Szerk.: Mommsen, Theodor - Hirschfeld, Otto - Domaszewski, Alfred. 1-2. köt. Berlin, 1902, Georg Reimer. Későbbi félműbőr kötésben, restaurált, jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
12 000 HUF
32,43
EUR
,
35,29
USD
Number of bids:
0
Corpus inscriptionum Latinarum. Vol. II. Inscriptiones Hispaniae Latinae. Szerk.: Hübner, Emil. 1-2. köt. Berlin, 1869, Georg Reimer. Későbbi félműbőr kötésben, restaurált, az egyik kötet lapjai részben foltosak.
15390.

Corpus inscriptionum Latinarum. Vol. II. Inscriptiones Hispaniae Latinae. Szerk.: Hübner, Emil. 1-2. köt. Berlin, 1869, Georg Reimer. Későbbi félműbőr kötésben, restaurált, az egyik kötet lapjai részben foltosak.

 
The item is not available
Starting price:
12 000 HUF
32,43
EUR
,
35,29
USD
Number of bids:
0
Szilágyi Sándor, Kozma Andor, Ágai Adolf, Herczeg Ferenc, Jókai Mór, Mikszáth Kálmán et alii: A Király könyve (IFJ).  Lipcse, Budapest, Bécs, 1899. Herzig Miksa kiadása. Számos szövegközti és egészoldalas képpel. Kiadói, bordó egészvászon-kötésben.
15391.

Szilágyi Sándor, Kozma Andor, Ágai Adolf, Herczeg Ferenc, Jókai Mór, Mikszáth Kálmán et alii: A Király könyve (IFJ). Lipcse, Budapest, Bécs, 1899. Herzig Miksa kiadása. Számos szövegközti és egészoldalas képpel. Kiadói, bordó egészvászon-kötésben.

 
The item is not available
Starting price:
18 000 HUF
48,65
EUR
,
52,94
USD
Number of bids:
0
Éble Gábor: József nádor és Károly főherceg Pesten 1803/1804-ben. Bp., 1911, Franklin-Társulat. Kiadói papírkötés.
15392.

Éble Gábor: József nádor és Károly főherceg Pesten 1803/1804-ben. Bp., 1911, Franklin-Társulat. Kiadói papírkötés.

 
The item is not available
Starting price:
2 600 HUF
7,03
EUR
,
7,65
USD
Number of bids:
0
Hermann Rauschning: Hitler bizalmasa voltam. Laczkó Géza fordítása. A borítólap Hámori György munkája. (Bp.,1945,)Körmendy Kiadó, (Hungária Rt.-ny.), 372 p. Kiadói félvászon-kötés, kiadói illusztrált papír védborítóban, a papírborító hiányos, sérült.   Hermann Rauschning (1887-1982) könyvének eredetije 1939-ben jelent meg Párizsban. Szerzője korábban Danzig Szabad Város szenátusának elnöke volt, és Hitler legbelső köréhez tartozott. A diktátor nyíltan beszélt előtte terveiről, azok gyökereiről és a megvalósításuk után tervezett világrendről. Rauschning, miután szakított a nácizmussal, ezzel a könyvvel próbálta meg felhívni a figyelmet a Führer szándékaira, de elkésett: a német csapatok akkor már Lengyelországban meneteltek. A mű 1940-ben jelent meg Svájcban. Első magyar nyelvű kiadás.
15393.

Hermann Rauschning: Hitler bizalmasa voltam. Laczkó Géza fordítása. A borítólap Hámori György munkája. (Bp.,1945,)Körmendy Kiadó, (Hungária Rt.-ny.), 372 p. Kiadói félvászon-kötés, kiadói illusztrált papír védborítóban, a papírborító hiányos, sérült. Hermann Rauschning (1887-1982) könyvének eredetije 1939-ben jelent meg Párizsban. Szerzője korábban Danzig Szabad Város szenátusának elnöke volt, és Hitler legbelső köréhez tartozott. A diktátor nyíltan beszélt előtte terveiről, azok gyökereiről és a megvalósításuk után tervezett világrendről. Rauschning, miután szakított a nácizmussal, ezzel a könyvvel próbálta meg felhívni a figyelmet a Führer szándékaira, de elkésett: a német csapatok akkor már Lengyelországban meneteltek. A mű 1940-ben jelent meg Svájcban. Első magyar nyelvű kiadás.

 
The item is not available
Starting price:
3 000 HUF
8,11
EUR
,
8,82
USD
Number of bids:
0

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2024 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment