Tolnai Gábor: Két erdélyi könyvkötő a XVIII. század elején. (Szent Györgyi Mihály és Compactor Farkas.) Bp., 1941, Kir. Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói papírkötésben.
Dr. Ribáry Ferenc: Világtörténelem. I. kötet: Az ó-kor története. I. kötet: A keleti népek története. Bp., 1879, Mehner Vilmos. Kiadói félbőr-kötés, kopott borítóval, kissé laza fűzéssel, hiányos, sérült lappal (417/418.)
Két vitéz nemesúr Telegdy Pál és János levelezése a 16. század végéről. Közzétette Eckhardt Sándor.
Bp. 1944, Kir. Magy. Pázmány Péter Tudományegyetem Magyarságtudományi Intézete. 218 l., 1 lev. Kiadói papírborítóban. Szép állapotban.
Dr. Nyiszli Miklós: Dr. Mengele boncolóorvosa voltam az auschwitzi krematóriumban. Tények és tanúk. Bp.,2016, Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Dr. Bendefy-Benda László: Magyar föld II. kötet: A magyarföld szerkezete. Bp., 1934, Magyar Etiópiai Expedició Országos Bizottsága, (Elbert és társa-ny.), 208 p.+4 t. (kihajtható térkép.) Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, jó állapotban.
Vegyes könyvtétel, történelem témában, 4 db:
Hankó Ildikó-Kiszely István: A nádori kripta. Szekszárd,1990, Babits. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Heiszler Vilmos-Szakács Margit-Vörös Károly: Photo Habsburg, Frigyes főherceg és családja. Bp.,1988, Corvina. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, sok képpel, jó állapotban.
Gonda Imre-Niederhauser Emil: A Habsburgok. Egy európai jelenség. Bp., 1978, Gondolat. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóval, fakó gerinccel, jó állapotban.
Franz Herre: Ferenc József élete és kora. Fordította: Farkas Tünde-Balázs István. Bp.,2000, Magyar Könyvklub. Kiadói kartonált papírkötés.