gróf Széchenyi István: Világ, vagy is felvilágosító töredékek némi hiba s előitélet eligazítására. Pest, 1831. Füskúti Landerer. 10+XL+41-539+5 p. Első kiadás! későbbi, a gerinc alsó részén kissé sérült félvászonkötésben. Néhol foxing-foltok előfordulhatnak.
Kassák Lajos: Kis könyv haldoklásunk emlékére. A borítéklapon Georges Bracque. Bp., 1945, Uj Idők Irodalmi Intézet (Singer és Wolfner Intézet Rt.),(Szikra-ny.) Kiadói illusztrált papírkötés, kissé sérült gerinccel, foltos.
Mécs László: Rabszolgák énekelnek. Versek. Bp.,é.n., Athenaeum. Negyedik kiadás. Kiadói papírkötés, foltos, kissé sérült gerinccel.
A szerző, Mécs László (1895-1978) szerzetes, költő, lapszerkesztő dedikációjával Puszta Sándor (1911-1983) plébános, költő részére.
Tót és magyar szótár. Slovník Slovensky a Madarsky. I. rész. Tót-magyar szótár. Loos József nyomán. Szerk.: Dr. Pechány Adolf. Bp., (1906), Lauffer Vilmos, Hornyánszky Viktor Cs. és Kir. Udv. Könyvnyomdája, 8+400 p. Átkötött kopottas vászon-kötés.
Babits Mihály: Hátrahagyott versei. Sajtó alá rendezte: Illyés Gyula. Bp.,é.n.(1941),Nyugat Kiadó és Irodalmi Rt.,(Hungária-ny.) Kiadói félvászon-kötésben. Számozott (2000/1511) példány.
Jakab Elek: A levéltárakról tekintettel a magyar államlevéltár-ügyre. Székfoglaló értekezés. Bp.,1877, MTA, (Athenaeum), 190+1 p. Átkötött félvászon-kötés, jó állapotban.
Vörösmarty Mihály Epikai Költeményei I-II+Lyrai Költeményei I-II. Bp., é.n., Méhner Vilmos. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, az epikai költemények és a lyrai költemények I. kötetei kissé foltosak, a lyrai költemények II. kötetének a háta foltos, a lyrai költemények I. kötetéből az illusztráció kijár, aranyozott lapélekkel, ex libris-szel.