Kolligátum különféle művekből, 6 db:
Pulszky Ferenc: Martinovics és társai;
Zsilinszky Mihály: Kupeczky János;
Neményi Ambrus: A francia forradalom hírlapjai és hírlapírói;
Gervinus G.G.: Bevezetés a tizenkilencedik század történetébe. Fordította: Rózsaági Antal;
Taine Hippolit Adolf: Az olasz művészet bölcselete. Fordította: Kádár Béla;
Bp., 1878 -1886, Franklin,80+72+80+227+112+184 p. Korabeli egészvászon-kötés, a gerincen 'Tanulmányok F' felirattal.
Kolligátum hét különféle munkából, Magyar Könyvtár sorozatból:
Moeller M. Ottó: Az aranycsináló. Fordította Szerdahelyi Sándor. I-II. füzet.
Angyal Dávid: Bethlen Gábor életrajza. Szövegközti illusztrációkkal.
Sipulusz (Rákosi Viktor): Ujabb humoreszkek.
Zöldi Márton: Szinész-históriák.
Arany János: Buda Halála. Hún-rege. Bevezetéssel ellátta Moravcsik Géza.
Antaloe France: Régi dolgok. Elbeszélések. Fordította Ambrus Zoltán.
Bp.,(1899), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 78+2+84+72+65+7+64+79+IX+134+2+48 p. Korabeli átkötött félbőr-kötés, kopottas gerinccel és borítóval.
Kiss Menyhért: Tábortűz. Versek 1914-15. Bp., 1916, Szent István Társulat. Rátz László (1863-1930) matematika-fizika szakos tanár ex libris-ével. Hátulján Somlyó Zoltán (1882-1937) költőt, műfordítót említő ceruzás feljegyzéssel. Kicsit foltos vászonkötésben, jó állapotban.
Bátyácska és Húgocska. Rónay György átdolgozása. Grimm Legszebb meséiből. Niederwiesa-Bp.,én., Karl Nitzsche-Móra. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval.