https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Social sciences

Number of items: 35

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Sporzon Pál: Élnitudás, boldogulás. Mi módon lehet tartós egészséget, hosszu életet, állandó jólétet és megelégedést magunknak biztosítni? Győr, 1906, Nitsmann József Könyvnyomdája, 272 p. Korabeli kopottas egészvászon-kötés, a Szociális Missziótársulat bélyegzőjével.
15634.

Sporzon Pál: Élnitudás, boldogulás. Mi módon lehet tartós egészséget, hosszu életet, állandó jólétet és megelégedést magunknak biztosítni? Győr, 1906, Nitsmann József Könyvnyomdája, 272 p. Korabeli kopottas egészvászon-kötés, a Szociális Missziótársulat bélyegzőjével.

 
The item is not available
Starting price:
5 000 HUF
13,51
EUR
,
14,71
USD
Number of bids:
0
Télfy János: Ethika vagy bölcsészeti erkölcstan. Pest, 1864, Heckenast Gusztáv. félvászon kötés, gerincnél szakadt, kopottas állapotban.
15635.

Télfy János: Ethika vagy bölcsészeti erkölcstan. Pest, 1864, Heckenast Gusztáv. félvászon kötés, gerincnél szakadt, kopottas állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
4 000 HUF
10,81
EUR
,
11,76
USD
Number of bids:
0
F(rédéric) Le Play: Instruction sur Lobservation des faits sociaux selon la méthode des monographies de familles prope a louverage intitulé les ouvriers européens. Paris, 1887, Au Siége De La Société DÉconomie Sociale, XLVIII+160 p. Korabeli félvászon kötés, francia nyelven. Jó állapotban.  Pierre Guilaume Frédéric La Play (1806-1882) francia mérnök, közgazdász, szociológus, a konzervatív társadalomfilozófia atyja, a tudományos szociológia megteremtője. A magyarországi szociológiai kutatásokat La Play indította el. Magyarországon járt 1846-ban, feldolgozta Hatvan társadalmi rétegződését, és leírta egy öttagú jobbágycsalád életviszonyait. Munkásságának tisztelettel adózott gróf Károlyi Sándor, és gróf Apponyi Albert. / Half-linen-binding, in french language, in good condition.
15636.

F(rédéric) Le Play: Instruction sur L'observation des faits sociaux selon la méthode des monographies de familles prope a l'ouverage intitulé les ouvriers européens. Paris, 1887, Au Siége De La Société D'Économie Sociale, XLVIII+160 p. Korabeli félvászon kötés, francia nyelven. Jó állapotban. Pierre Guilaume Frédéric La Play (1806-1882) francia mérnök, közgazdász, szociológus, a konzervatív társadalomfilozófia atyja, a tudományos szociológia megteremtője. A magyarországi szociológiai kutatásokat La Play indította el. Magyarországon járt 1846-ban, feldolgozta Hatvan társadalmi rétegződését, és leírta egy öttagú jobbágycsalád életviszonyait. Munkásságának tisztelettel adózott gróf Károlyi Sándor, és gróf Apponyi Albert. / Half-linen-binding, in french language, in good condition.

 
The item is not available
Starting price:
10 000 HUF
27,03
EUR
,
29,41
USD
Number of bids:
0
Pierre du Maroussem: Les Enquétes. Pratique et Théorie. Bibliothéque générale des Sciences sociales. Paris, 1900, Félix Alcan, 4+328+2+32 p. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, francia nyelven. Pierre du Maroussem (1862-1936) francia jogász, szociológus, egyetemi tanár munkája, alap mű. / Hardback, in french lanuage, in good condition. First edition. Work of Pierre du Maroussem (1862-1936) french lawyer, sociologist, and professor, base work.
15637.

Pierre du Maroussem: Les Enquétes. Pratique et Théorie. Bibliothéque générale des Sciences sociales. Paris, 1900, Félix Alcan, 4+328+2+32 p. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, francia nyelven. Pierre du Maroussem (1862-1936) francia jogász, szociológus, egyetemi tanár munkája, alap mű. / Hardback, in french lanuage, in good condition. First edition. Work of Pierre du Maroussem (1862-1936) french lawyer, sociologist, and professor, base work.

 
The item is not available
Starting price:
5 000 HUF
13,51
EUR
,
14,71
USD
Number of bids:
0
Sartre, Jean-Paul: Exisztencializmus. [Bp.], [1947], Studio. A fordító, Csatlós János dedikációjával! Kicsit foltos papírkötésben, egyébként jó állapotban.
15638.

Sartre, Jean-Paul: Exisztencializmus. [Bp.], [1947], Studio. A fordító, Csatlós János dedikációjával! Kicsit foltos papírkötésben, egyébként jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
3 000 HUF
8,11
EUR
,
8,82
USD
Number of bids:
0
Dr. Klamarik János: A magyarországi középiskolák ujabb szervezete történeti megvilágítással. Bp., 1893, Eggenberger-féle (Hoffmann és Molnár) könyvkereskedés, VIII+640 p. Átkötött modern félvászon kötés, jó állapotban. Egyetlen kiadás.
15639.

Dr. Klamarik János: A magyarországi középiskolák ujabb szervezete történeti megvilágítással. Bp., 1893, Eggenberger-féle (Hoffmann és Molnár) könyvkereskedés, VIII+640 p. Átkötött modern félvászon kötés, jó állapotban. Egyetlen kiadás.

 
The item is not available
Starting price:
4 600 HUF
12,43
EUR
,
13,53
USD
Number of bids:
0
Rudolf Eucken: Az élet értelme. Kultura és Tudomány. Fordította Schöpflin Aladár. Bp., 1915, Franklin-Társulat. Kiadói egészvászon-kötés.
15640.

Rudolf Eucken: Az élet értelme. Kultura és Tudomány. Fordította Schöpflin Aladár. Bp., 1915, Franklin-Társulat. Kiadói egészvászon-kötés.

 
The item is not available
Starting price:
1 600 HUF
4,32
EUR
,
4,71
USD
Number of bids:
0
Károlyi Imre: A kapitalista világrend válsága. Budapest, 1931, Pantheon Irodalmi Intézet Rt. Átkötött foltos papírkötés.
15641.

Károlyi Imre: A kapitalista világrend válsága. Budapest, 1931, Pantheon Irodalmi Intézet Rt. Átkötött foltos papírkötés.

 
The item is not available
Starting price:
1 000 HUF
2,70
EUR
,
2,94
USD
Number of bids:
0
Heller Farkas: Közgazdaságtan I-II. A Társadalomtudományok magyar klasszikusai. Bp., 1988, Közgazdasági és Jogi Tankönyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés. Reprint kiadás.
15642.

Heller Farkas: Közgazdaságtan I-II. A Társadalomtudományok magyar klasszikusai. Bp., 1988, Közgazdasági és Jogi Tankönyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés. Reprint kiadás.

 
Sold
Starting price:
1 000 HUF
2,70
EUR
,
2,94
USD
Number of bids:
1
Czenthe Zoltán: Gömöri Atlantisz I. Emberek. Rimaszombat, 2005, Gömör-Kishonti Múzeum Egyesület (Gömör-Kishonti téka 9.). Kartonált papírkötésben, jó állapotban.
15643.

Czenthe Zoltán: Gömöri Atlantisz I. Emberek. Rimaszombat, 2005, Gömör-Kishonti Múzeum Egyesület (Gömör-Kishonti téka 9.). Kartonált papírkötésben, jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
1 600 HUF
4,32
EUR
,
4,71
USD
Number of bids:
0
Lammel Annamária, Nagy Ilona: Parasztbiblia. Magyar népi biblikus történetek. Bp., 1985, Gondolat. Somogyi Győző illusztrációival. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Jó állapotban.
15644.

Lammel Annamária, Nagy Ilona: Parasztbiblia. Magyar népi biblikus történetek. Bp., 1985, Gondolat. Somogyi Győző illusztrációival. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
1 200 HUF
3,24
EUR
,
3,53
USD
Number of bids:
0
1910-1912 Cholnoky Jenő: Földrajzi Közlemények XXXVIII., XXXIX. és XL. kötet, félvászon kötésben
15645.

1910-1912 Cholnoky Jenő: Földrajzi Közlemények XXXVIII., XXXIX. és XL. kötet, félvászon kötésben

 
Sold
Starting price:
1 000 HUF
2,70
EUR
,
2,94
USD
Number of bids:
10

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2024 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment