Bölsche Vilmos: Szerelem az élők világában. A szerelem fejlodéstörténete és földi vándorútja. I-III. Bp., 1910, Politzer Zsigmond és fia. Kiadói illusztrált, élfestett egészvászon-kötésben, jó állapotban
Ukrán-magyar, magyar ukrán szótár I-II. Szerk: P.P. Csucska, O. M. Rot, J. M. Szák, Katona Loránt. Budapest-Uzshorod, 1961-63, Akadémiai Kiadó - Kárpátontúli Területi Kiadó. Kiadói egészvászon kötés. Jó állapotban.
Lengyel-magyar, magyar-lengyel szótár I-II. Slownik Polsko-Wegierski, Wielki Slownik Wegiersko-Polski. Szerk.: Dr. Skripecz Sándor, Jan Reychman. Budapest-Warszawa, 1980-1985, Akadémia Kiadó-Wiedza Powszechna. Második, valamint második függelékkel bővített kiadás. Kiadói egészvászon kötés, magyar és lengyel nyelven. Ritkaság! Jó állapotban.
Alexis Carrel: Az ismeretlen ember. Bp., é.n., Révai. Fordította Fülöp Zsigmond. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, ex libris-szel. Jó állapotban.
G. Palante: A szociológia vázlata. Fordította dr. Mikes Lajos. Kultúra és Tudomány. Budapest, 1920, Franklin-Társulat, 231 p. Második kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötés.
dr. Böhm Károly: Az ember és világa. Philosophiai kutatások. III. Axiologia vagy értéktan. Kolozsvár, 1906, Stein J. 342 p. Korabeli félvászonkötésben, jó állapotban.
Molnár Antal: A zenetörténet szociológiája. Kultúra és Tudomány. Budapest, 1923, Franklin-Társulat, 191p. Kiadói némileg foltos aranyozott egészvászon kötés.