Rákóczi emlékkönyv halálának kétszázéves fordulójára. Szerk.: Lukinich Imre. 2. köt. Bp., [1935], Franklin Társulat. Dombornyomott, kicsit kopott bőrkötésben, gerince hiányzik, egyébként jó állapotban.
Rákóczi emlékkönyv halálának kétszázéves fordulójára. Szerk.: Lukinich Imre. Előszó: Mikes János. I.II. kötet. [Bp., 1935.] Franklin, 412 p.+416 p. Szövegközti és egész oldalas képekkel, rajzokkal, térképekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói aranyozott, dombornyomásos egészbőr-kötésben, az aranyozás kopott, a gerincek hiányoznak, de a könyvtest egyben van, de belül alapvetően jó állapotban van.
Németh Andor: Mária Terézia. Bp., 1939, Grill Károly. 296 p. II. kiadás. Kiadói aranyozott félvászon kötésben, kissé kopottas borítóval, kissé laza fűzéssel.
Rátz Kálmán: Oroszország története. Ősidőktől - 1917 November 6-ig. Bp., 1943, Grill Károly, XVI+629 p. Átkötött modern műbőr-kötésben, feket-fehér illusztrációkkal, térképekkel, köztük négy színes térképpel illusztrálva. Az átkötést leszámítva jó állapotban.
Kadić Ottokár: A magyar barlangkutatás ősrégészeti eredményei. Székfoglaló. Bp., 1930, Stephaneum Nyomda és Könyvkiadó Rt. (A Szent István Akadémia mennyiségtan-, természettudományi osztályának felolvasásai 2. köt. 8. sz.). Kopott papírkötésben, egyébként jó állapotban, 12 p. /
Paperback, worn-out, otherwise in good condition, 12 p.
Makoldy József: Amint én láttam. Riportrajzok. Előszóval ellát. Herczeg Ferencz. Szövegét írta Lázár István. Bp., 1926, Egyetemi ny. A szerző saját kezű aláírásával ellátott, számozott példány (26/250). Kiadói zsinórral átfűzött egészvászon kötésben. A műből ezer példány készült. A címlapon kis hiány.
Magyarország történelme, földje, népe, élete, gazdasága, irodalma, művészete Vereckétől napjainkig. I-III. kötet. 1.Történelem. 544 p. 2. Állami és gazdasági élet. 482 p. 3. A magyar föld. 470 p. Bp., (1929), Franklin. Kiadói aranyozott kiadói félbőr-kötésben, kissé kopottasak a könyv sarkai, az I. kötet gerince fakó, de egyébként jó állapotban.
A Pesti Hazai Első Takarékpénztár-Egyesület százéves története. Második kötet. 1890-1939. Bp., 1940, Pesti Hazai Első Takarékpénztár-Egyesület. Kiadói papírkötés, Kiadói kissé foltos, kissé szakadozott szélű papírkötés.