Johan Huizinga: A középkor alkonya. Az élet, a gondolkodás és a művészet formái Franciaországban és Németalföldön a XIV. és XV. században. Fordította Szerb Antal. Bp., 1982, Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Jó állapotban.
Grünwald Béla: A régi Magyarország 1711-1825.
Bp., 1910, Franklin, XV+552 p. Harmadik kiadás. Kiadói egészvászon köté, kissé kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel.
Kenedi János: A magyar demokratikus ellenzék válsága (előadás). Bp., 1984, ABC Független kiadó. Kiadói papírkötés. Elhangzott Budapesten, 1984. február 25-én, egy baráti társaságban. Szamizdat kiadás.
Szécsy János: Az erőszak kora. Fejezetek egy egy közjáték lélektanából. Budapest, 1943, Pharos. Kiadói papírkötés. A borítója szakadozott, a gerince picit hiányos, a kötése laza, a könyvben ceruzás aláhúzásokkal.
István király intelmei fiához Imre herceghez írott elmélkedései. Vincze Lajos papírkészítő mester kézzel merített papírján, Kis példányszámú, sorszámozott nyomtatvány. (1997) 500/317
Balla Antal: Hatvan esztendő. A Magyar Hírlapírók Országos Nyugdíjintézetének Története 1881-1941. Országos Magyar Sajtókamara Könyvtára. Bp., 1941, Stádium Sajtóvállalat Rt. Kiadói papírkötésben, kissé kopottas borítóval, egy kisebb hiánnyal a gerincénél, de egyébként jó állapotban.