Jon Addington Symonds: Renaissance Olaszországban. A szépművészetek.Harmadik kötet. Bp., 1886, Tudományos Akadémia. Kissé viseltes egészvászon kötésben.
Der Stille Garten. Deutsche Maler Der I. Halfte Des 19. Jahrhunderts. Die Welt Des Schönen. Düsseldorf&Leipzig, 1908, Karl Robert Langewiesche Verlag, XVI+79+XIV p. Kiadói papírkötésben. Német nyelven. A lapok foltosak, szakadozottak.
Lázár Béla: Művészet. Kis művészettörténet a nagyközönség számára. Bp., 1938, Rózsavölgyi. 349 p. XLVII t. 70 szövegképpel. Korabeli félvászonkötésben. A kötet tartása kissé merev, rugalmatlan.
Loránth László: Paletta. Bevezető Dr. Kopp Jenő. h.n., é.n., Jelen Könyvkiadó. Kiadói papírkötés, megviselt állapotban, a borítója elvált a könyvtesttől, a könyvtest főzése sérült, meglazult.
Pudovkin: A film technikája. Bólyai Könyvek. Fordították Dr. Székely György, és Jenei Imre. Bp., 1944, Bólyai Akadémia. Kiadói félvászon kötés, kissé kopott borítóval és gerinccel, kissé sérült kötéssel.