Takáts Adám: Halotti huszon-öt prédikátziók, a’ mellyeket öszve szedett, és kia-adott - -. hatodik és utolsó darab Posonyban és Pesten, 1796. Füskuti Landerer Mihály. 262p. Korabeli félbőr kötésben, gerincén kis sérülések
Kőrösi Mihály: Magyar concordántzia avagy az Ó és Új Testamentomra mútató tábla, Mellyben az Ó és Új Testamentomi írásokban meg-írt dolgok és nevezetes szók, sok hellyeken egész mondásokkal-is az A-B-C-nek rendi szerént fel-találtatnak... a maga kőltségén ki-adta Szerentsi Nagy István. Első darab A-I. Győrben, 1788, Streibig Jó'sef betűivel. Korabeli, kissé kopottas félbőr kötésben
Kőrösi Mihály: Magyar concordántzia avagy az Ó és Új Testamentomra mútató tábla, Mellyben az Ó és Új Testamentomi írásokban meg-írt dolgok és nevezetes szók, sok hellyeken egész mondásokkal-is az A-B-C-nek rendi szerént fel-találtatnak... a maga kőltségén ki-adta Szerentsi Nagy István. Első darab A-I. Győrben, 1788, Streibig Jó'sef betűivel. Korabeli, bordázott gerincű, egészbőr kötésben (a kötés meglehetősen viseltes állapotú)
P.F. Kosztolány Sándor: Egész esztendö-béli vasarnapokra intéztetett szent beszédek, mellyeket egybe-szedegetett, élö nyelvével mondogatott, és a' Katolika Magyar Nemzetnek Lelki hasznára ki-botsátott --. Második rész. Pünköstöl Adventig. Posonyban és Pesten, 1794, füskuti Landerer Mihály' költségével és betüivel. Korabeli aranyozott félbőr kötésben, a kötéstábla kissé kopottas
Hunyadi Ferentz: A heidelbergai catechismusnak úr napok szerént-való magyarázatja,mellyet készített s el-is mondott néhai…és most a köz-haszonra ki-botsátott Molnár Ferentz. Vátzon,1808.Máramarosi Gotlíb Antal. 515p. Füzve, első borító elvált
Joh.[ann] Frid[rich] Stapferi: Institutiones theologiae polemicae universae, ordine scientifico dispositae, tom. IV. Tiguri, 1756, apud Heideggerum et Socios. Eredeti, egészbőr kötésben, a címlapon vignettával, jó állapotban (az előzék- és címlapon a korábbi tulajdonosok bejegyzése, ill. pecsétje) /
Original leather binding, vignette on title page, good condition (on flyleaf and title page signatures and stamps of previous owners)
Szathmárnémeti Mihály: Halotti centuria az az 100 halotti predikációk. Kolosvárott, 1683. Újrakötve, korabeli félbőr kötésben. A gerinc sérült, lapszélek visszavágva, a címlap hiányzik, az 1., 9., 11. lap sérült, az első néhány oldalon ceruzás jelzések, az előzéklapokon az egykori tulajdonos tollas bejegyzései láthatók
Quintus Curtius Rufus de Rebus Alexandri Magni recte tandem captui juventutis accommodatus, oder Deutliche und nach dem Begriff der Jugend endlich recht eingerichtete Erklärung... durch Emanuel Sincerum. Augspurg, 1716, Paul Kühtze. Első kiadás! Korabeli félbőr kötésben, rézmetszetű címképpel, szép állapotban (a védőlapon és az előzéklapon a korábbi tulajdonosok bejegyzései, ill. pecsétjei, a szövegben helyenként egy-két jegyzet) /
First edition. Half-leather bining, with frontispiece (engraving), good condition (with signatures and stamps of previous owners on flyleaf and title page, and a few notes in the text)