Number of items: 24

Herendi Viktória mintás 71 darabos étkészlet. Jelzett, kézzel festett, zömmel egy készletből való gyűjtemény - a 13 db kistányér, a csontos tálak, a szendvicses tál és a nagy pecsenyés tál némileg eltérő megjelenéssel. Tartalom: 13 darab mélytányér, 14 darab nagytányér, 13 darab kistányér, 5 darab csontos tál, leveskínáló, szendvicses tál, 13 darab desszertes tál, szószos tál, pralinés kínáló, 9 darab eltérő méretű szervírozótál és kínálótál. Minimális kopásokkal. Kivételes, illusztris összeállítás.
11271.

600 000 HUF
1 621,62
1 764,71
Hammer price:
1 100 000 HUF
Zsolnay díszváza. Formaterv: Kovács István, konstruktív dekorral, cca 1950/60. Jelzett: pajzspecsét, hibátlan, m: 41,5 cm. Ritka!
11272.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
460 000 HUF
1 243,24
1 352,94
  Add to cart
  Remove
Antik kínai halfigurás bambuszváza. cca 1860-1875, Tongzhi korszak, Qing dinasztia, jelzett, hibátlan, d: 11 cm, m: 26,5 cm
11273.

Available
180 000 HUF
486,49
529,41
  Add to cart
  Remove
Eichwald nagyméretű karaffaváza. cca 19. sz. második fele, polikróm mázakkal fedett finomfajansz. Gazdag rokokós, növényi ornamentikát, kagylóformákat, rokályos elemeket és arab jellegű geometrikus formákat is magába foglaló díszítéssel. Jelzett, repedezett mázzal, kopásokkal, lábánál két elem ragasztott, m: 62,5 cm /// KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK! / ONLY PERSONAL COLLECTION AT OUR OFFICE!
11274.

65 000 HUF
175,68
191,18
Hammer price:
58 500 HUF
Zsolnay ökörvérmázas váza. Formába öntött finomfajansz. Karélyosan tagolt vázatest, fényes ökörvér színű eozinmázzal fedve. Jelzett, talpán kis kopottsággal, m: 16 cm
11275.

28 000 HUF
75,68
82,35
Hammer price:
28 000 HUF
Herendi Viktória mintás kétágú gyertyatartó pár. Jelzett, kézzel festett, kétrészes, hibátlan, m: 22 cm
11276.

60 000 HUF
162,16
176,47
Hammer price:
75 000 HUF
Herendi Jégmadár. Jelzett, kézzel festett, hibátlan, m: 21,5 cm
11277.

40 000 HUF
108,11
117,65
Hammer price:
42 000 HUF
Royal Dux art deco krokodil. Jelzett, sorszámozott, hibátlan, h: 31 cm.
11278.

Available
36 000 HUF
97,30
105,88
  Add to cart
  Remove
Herendi Brazil sárgarigó. Jelzett, kézzel festett, hibátlan, m: 21 cm
11279.

Available
40 000 HUF
108,11
117,65
  Add to cart
  Remove
cca 1860/80 Pirkenhammer Fischer & Mieg empír nagyváza. Nyolcoldalú, fém szerelékkel rászerelt talapzaton klasszikus vázatest, láncot imitáló fogó részekkel, kinyíló fodros szájperemmel. Világoskék fonton empír minták, kopott aranyozással. Jelzett: masszába nyomott F&M jelzés, kopott, szájpereménél két repedésvonal, m: 49,5 cm
11280.

Available
70 000 HUF
189,19
205,88
  Add to cart
  Remove
Zsolnay kisplasztika - Teknősbéka. Savmaratott eozin mázakkal fedett finomfajansz. Terv.: Török János, 1960 körül, jelzett, kopással, 9x6,5 cm  ///  Török János neve közismert a gyűjtők köré ben. A Zsolnay gyár államosítása után az 1960-as és 70-es években központi szerepet kap a design, mely korszakot manapság sokan retrónak emlegetnek. A mai formaterve- zőket is nagymértékben inspirálják munkáik. Jelenleg kevés konkrét ismerettel rendelkezünk erről az időszakról és mű- vészgenerációról, amely az államosítás utáni évtizedekben megalapozta a hazai modernizmust.  A Zsolnay gyárban Török János meghatározó szerepet játszott a modern arculat kialakításában. A háború utáni fiatal művészek elsősorban a dekoratív fajansz, porcelán- darabokat alkottak. Olyan neves oktatók sorakoztak fel az ifjak mentoraiként, mint Gádor István, Gorka Géza, Borsos Miklós és Csekovszky Árpád. Így alapos szobrászképzést is kaptak a keramikusképzésen kívül. Kezdetben főleg porce- lán vázákat, apró ajándékokat terveztek. A 60-as évek vé- gétől azonban a vörös kerámia gyártás kifejlesztése során érdeklődésük elsősorban a markánsabb, tektonikus anyag felé fordult. Művészi kísérleteik a kerámiát tekintve a kor építészetére jellemző formákat hangsúlyozták, különös fi- gyelmet fordítva a térbeli kapcsolatok variációira. Művé szeti fejlődésükben jelentős szerepet játszott az 1969-ben alapított siklósi Kerámia Szimpózium megalakulása.  Török János a forma középpontjaként a gondolkodó és a művészet iránt elkötelezett embert for- málja meg. Munkásságára nagy hatással voltak Henry Mo- ore monumentális szobrai. Hárfázó, furulyázó, meditatív pózokban megjelenő figurái, a törékeny alak ellenére erőt sugárzó, tiszta formaként jelennek meg. Jellemző az áttört, repesztett formák játékossága, szellemes térbeli kapcsolatai. A hazai kerámia kisplasztikák világában egyedi formavilágot terem- tett. 1992-től, mint a gyár nyugalmazott, külső tervező művészeként dolgozott 1996-ban bekövetkezett haláláig. 1962-től húsz éven át volt a Zsolnay-gyár tervezőművésze. Számtalan félbemaradt tervének megvalósulását betegsége akadályozta meg.
11281.

55 000 HUF
148,65
161,76
Hammer price:
85 000 HUF
Johnson Bros hagymamintás 45 darabos tál- és szervírozótál készlet. Máz alatti kobalt festéssel, jelzett, 1 darabon repedés, illetve 1-1 kopással, többi darab hibátlan állapotban. 12 darab nagytányér, 12 darab mélytányér, 12 darab kistányér, 6 darab süteményes tányér, 3 darab kerek kínáló. /// KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK! / ONLY PERSONAL COLLECTION AT OUR OFFICE!
11282.

Available
65 000 HUF
175,68
191,18
  Add to cart
  Remove

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

42. Grand auction:

Viewing: from April 22 to May 2

Settlement: from May 21

  Events