Books: Architecture, Art

Number of items: 37

M. de Munkacsy: Christ before Pilate. Párizs, 1886, Ch. Sedelmeyer. 190 p + 2 t (rézkarcok 24x34 cm és 34x25 cm méretben, Munkácsy Mihály Krisztus Pilátus előtt c. festménye után, jelzett a karcon). Számos szövegközti illusztrációval. Angol nyelvű bevezetővel és Silberstein Adolf a Pester Lloydban megjelent tanulmányának angol ny. változatával. Angol, német, francia, svéd, dán nyelvű újságcikkek, kritikák közlésével. Modern egészvászon kötésben, az eredeti papírborítót a borítóra ragasztották, kissé sérült kötéssel, az első tábla (rézkarc) széle kissé foltos, néhány kevés lapon ceruzás jegyzettel, címlap és két lap alján apró szöveget nem érintő szakadással, volt könyvtári példány. Rendkívül ritka kiadvány, amelyet Charles Sedelmeyer, Munkácsy Mihály párizsi műkereskedője adott ki!
15170.

100 000 HUF
270,27
294,12
Ipolyi Arnold: A besztercebányai egyházi műemlékek története és helyreállítása. Hét szín- és kőnyomatu képtáblával és ötvennégy fametszettel. Rajzok, tervezetek és kivitel Storno Ferencztől. Bp., 1878, MTA,(Franklin-ny.), 2+151 p.+VII t. Átkötött modern félvászon-kötésben, az eredeti elülső borítót az elülső borítóra kasírozták, a hátsó borítót bekötötték, foltos lapokkal, az első tábla kijár, az egyik sarkán gyűrődésnyom. Rendkívül ritka!
15171.

24 000 HUF
64,86
70,59
Pierre Alechinsky: Communication. 16 manifestations dhypertrophie calligraphique. La Louvi?re, 1967, Daily-Bul. Megjelent 550 számozott példányban, ebből 50 db Pierre Alechinsky aláírásával. Számozott 389. példány, Pierre Alechinsky aláírása nélkül. 16 fekete-fehér egészoldalas ofszet illusztrációval, Pierre Alechinsky litográfiáinak reprodukcióival. Kiadói kartonált papírkötésben, előzéklapon a kiadó Daily-Bul fejléces, ragasztószalaggal rögzített, de eltávolítható kártyáján francia nyelvű kézzel írt sorokkal és egy további beragasztott szórólappal. / 16 full-page b/w offset illustrations after lithographs by Pierre Alechinsky. in original binding. Numbered: 389.! With hand-written lines on a card of the editor Daily-Bul before the first page.
15172.

Pierre Alechinsky: Communication. 16 manifestations d'hypertrophie calligraphique. La Louvi?re, 1967, Daily-Bul. Megjelent 550 számozott példányban, ebből 50 db Pierre Alechinsky aláírásával. Számozott 389. példány, Pierre Alechinsky aláírása nélkül. 16 fekete-fehér egészoldalas ofszet illusztrációval, Pierre Alechinsky litográfiáinak reprodukcióival. Kiadói kartonált papírkötésben, előzéklapon a kiadó Daily-Bul fejléces, ragasztószalaggal rögzített, de eltávolítható kártyáján francia nyelvű kézzel írt sorokkal és egy további beragasztott szórólappal. / 16 full-page b/w offset illustrations after lithographs by Pierre Alechinsky. in original binding. Numbered: 389.! With hand-written lines on a card of the editor Daily-Bul before the first page.

20 000 HUF
54,05
58,82
Dennis Hopper: Out of the sixties. A szerző, Dennis Hopper (1936-2010) színész (Easy Rider/Szelíd motorosok), fotográfus, forgatókönyvíró, író által DEDIKÁLT példány! Pasadena, 1986.,Twelvetrees Press. Angol nyelven. Első kiadás. Gazdag, fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.   /First edition. With autograph signature of Dennis Hopper (1936-2010) actor (Easy Rider), photographer .
15173.

30 000 HUF
81,08
88,24
Breymann, G. A. - Warth, Dr. Otto: Allgemeine Baukonstruktionslehre. Mit besonderer Beziehung auf das Hochbauwesen. In 4 Bänden. [I-IV. köt. Komplett!] Band I: Die Konstruktionen in Stein. Band II: Die Konstruktionen in Holz. Band III: Die Konstruktionen in Eisen. Band IV: Verschiedene Konstruktionen. Leipzig, 1900-1905, J. M. Gerhardt, 1 t.+IX+459 p.+2 sztl. lev.+103 t.; 1 t.+VIII+355 p.+2 sztl. lev.+124 t.; 1 t.+IX+373+40 p.+2 sztl. lev.+96 t.; 1 t.+XII+526 p.+2 sztl. lev.+88 t. Képtáblákkal és szövegközi képekkel gazdagon illusztrálva. Német nyelven. Kiadói díszes, aranyozott, dombornyomott félbőr-kötés, festett lapszélekkel, a borítókon és a gerinceken minimális kopással és sérülésekkel, néhány kissé foltos lappal, összességében jó állapotban.
15174.

18 000 HUF
48,65
52,94
15175.

22 000 HUF
59,46
64,71
Wilhelm Perlrott-Csaba und seine Kunst. Mit Vorwort von Emil Hess. Berlin, [1928?], Gordon Verlag (Biró Miklós-ny.), 1 t. + 15+(1) p. + 32 t. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval és gerinccel. Perlrott-Csaba Vilmos (1880-1955) posztnagybányai festő, a magyar Vadak egyike Nagybányán és a párizsi Julian Akadémián tanult, Iványi-Grünwald Béla, majd Henri Matisse tanítványa volt. 1908-ban, 1909-ben és 1912-ben önálló tárlatokat tartott Párizsban. A nagybányai festők neós csoportjához tartozott, Iványi-Grünwald Bélával együtt alapították meg a kecskeméti művésztelepet, majd Szentendrén élt.
15176.

16 000 HUF
43,24
47,06
Reminiszcencia. A hetvenéves Pap Tibor köszöntése. Szerk.: L. Simon László. Az egyik felköszöntő író, Tandori Dezső (1938-2019) Kossuth-díjas és József Attila-díjas költő, író, műfordító, grafikus névbejegyzésével. Valamint beragasztott színes rajzával, saját kezű soraival DEDIKÁLT. A könyvben szereplő rajz és a beragasztott hasonlít.Bp., 2006, Magyar Műhely Kiadó, 147 p. Fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
15177.

Reminiszcencia. A hetvenéves Pap Tibor köszöntése. Szerk.: L. Simon László. Az egyik felköszöntő író, Tandori Dezső (1938-2019) Kossuth-díjas és József Attila-díjas költő, író, műfordító, grafikus névbejegyzésével. Valamint beragasztott színes rajzával, saját kezű soraival DEDIKÁLT. A könyvben szereplő rajz és a beragasztott "hasonlít".Bp., 2006, Magyar Műhely Kiadó, 147 p. Fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.

15 000 HUF
40,54
44,12
A köztulajdonba vett műkincsek első kiállítása. 1919. Műcsarnok. Bp., 1919., Közoktatásügyi Népbiztosság, (Hornyánszky Viktor-ny.), 100 p. Második kiadás. Kiadói papírkötésben.  Voit Pál (1909-1988) művészettörténész autográf monogramjával a címlapon.
15178.

12 000 HUF
32,43
35,29
Molnár C. Pál: Cyrano de Bergerac. Magyar Grafikusok Könyvei. V. Bp., [1944], Szépmíves Műhely,(Kiss János-ny.), 2 sztl. lev. + 1+29 (fametszetek) t. Kiadói papírmappában. Számozott (147/500.), a művész, Molnár C. Pál (1894-1981) által aláírt példány.
15179.

12 000 HUF
32,43
35,29
14
(Molnár C. Pál): In Memoriam S. Regis Stephani. (Bp.), [1938], (Székesfőváros Háziny.), 18 p. + 7 t. Kiadói haránt-alakú papírkötésben.
15180.

12 000 HUF
32,43
35,29
15181.

12 000 HUF
32,43
35,29

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF