Tétel

100 000 HUF

Description:

M. de Munkacsy: Christ before Pilate. Párizs, 1886, Ch. Sedelmeyer. 190 p + 2 t (rézkarcok 24x34 cm és 34x25 cm méretben, Munkácsy Mihály Krisztus Pilátus előtt c. festménye után, jelzett a karcon). Számos szövegközti illusztrációval. Angol nyelvű bevezetővel és Silberstein Adolf a Pester Lloydban megjelent tanulmányának angol ny. változatával. Angol, német, francia, svéd, dán nyelvű újságcikkek, kritikák közlésével. Modern egészvászon kötésben, az eredeti papírborítót a borítóra ragasztották, kissé sérült kötéssel, az első tábla (rézkarc) széle kissé foltos, néhány kevés lapon ceruzás jegyzettel, címlap és két lap alján apró szöveget nem érintő szakadással, volt könyvtári példány. Rendkívül ritka kiadvány, amelyet Charles Sedelmeyer, Munkácsy Mihály párizsi műkereskedője adott ki!

Share:

Photo of the item taken by : tg