Books: History

Number of items: 29

1861 Országgyűlési beszédek gyűjteménye, 32 beszéd + 1 határozati javaslat + 1 képviselőházi fölirat. Mindegyik kiadvány a Magyarország folyóirat önálló mellékleteként jelent meg.   Deák Ferencznek május 13-án tartott beszéde. A Magyarország 113. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 36 p.;   Haynald Károly erdélyi püspök junius 17-én a felsőházban tartott beszéde. A Magyarország 113. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 31 p.;   Gróf Széchényi Béla és Tóth Vilmos tartott beszédei. A Magyarország 123. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 11 p. (x2.);  Franz von Deáks Denkschrift über das Verhältnitz zwischen Ungarn und Kroatien. Wien, 1861., Leopold Sommer, 31 p. Német nyelven.;   Ragályi Károly tornai főispány beszéde. (Junius 19-kén.) A Magyarország 143. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 19 p.;  Határozati javaslat Tisza Kálmántól. A Magyarország 123. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 15 p.;  Nyáry Pál és Zlinszky György tartott beszédei. A Magyarország 123. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 15 p.;  Gróf Ráday Gedeon, B. Vay Béla és Gr. Csáky Tivadar tartott beszédei. A Magyarország 131. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 16 p.;  Teleki László utolsó műve. (Beszéd-töredék.) Pest, Emich-ny., 35 p.;  Br. Eötvös József beszéde. Kubinyi Ferenc beszéde. Ivánka Imre beszéde. A Magyarország 117. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 31 p.;  Bartal György beszéde. Tartatott május 17-kén 1861. (Lenyomat a Pesti Naplóból.) Pest, 1861., Lampel Róbert, 16 p.;  Ignajtovics Jakab tartott beszéde. A Magyarország 131. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 20 p.;  A Képviselőház fölirata. A Magyarország 139. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 23 p.;  Ürményi József és Zsarnay Imre tartott beszédei. A Magyarország 128. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 16 p.;  Jókai Mór és B. Podmanitzky Frigyes beszédei. A Magyarország 122. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 20 p.;  Tisza Kálmán és Szalay László beszédei. Tartatott május 16-kán 1861. Pest, 1861., Lampel Róbert, 24+16 p.;  Kállay Ödön és Bezerédj László beszédei. A Magyarország 122. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 16 p.;  Klauzál Gábor és Tanárki Gedeon (május 22-ikén tartott beszédei. A Magyarország 123-124. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 30 p.;  Tisza László, Gr. Széchényi Dénes és Madách Imre tartott beszédei. A Magyarország 125. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny.,23 p.;  Grabarics Ernő beszéde. Lenyomtatott a Pesti Hírnökből. Tartott május 25-kén 1861. Pest, 1861., Lampel Róbert, 8 p.;   Mihályi Gábor, Ballagi Mór és Ragályi Ferdinánd tartott beszédei. A Magyarország 124. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 16 p.;  Kazinczy Gábor május 27-én tartott beszéde. A Magyarország 124. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 24 p.;  Beniczky Lajos beszéde. A Magyarország 125. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 15 p.;  Gróf Károlyi Ede és Tolnay Károly tartott beszédei. A Magyarország 126. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 16 p.;  Bónis Sámual és Szaplonczai József tartott beszédei. A Magyarország 126. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 15 p.;  Révész Imre (május 31-ikén) tartott beszéde. A Magyarország 128. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 20 p.;  Zichy Antal és Királyi Pál tartott beszédei. A Magyarország 128. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 20 p.;  Pap János biharmegye-belényes kerületi képviselő és Böszörményi László beszédei. A Magyarország 129. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 12 p.;  Vadnay Lajos és Eötvös Tamás tartott beszédei. A Magyarország 131. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 15 p.;  Csengery Antal és Csengery Imre tartott beszédei. A Magyarország 127. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 19 p.;  Lónyai Menyhért (május 18-án) és Pap Mór (május 17-én tartott beszéde. A Magyarország 118. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny.,35 p.;  B. Simonyi Lajos és Tréfort Ágoston május 22-kén tartott beszédei. A Magyarország 120-ik. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 16 p.;  Somssich Pál május 18-dikán tartott beszéde. A Magyarország 118. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 19 p.;  Gr. Andrássy gyula, Szentiványi Károly és Gorove István (május 23-án) tartott beszéde. A Magyarország 121. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 36 p.;  Korabeli félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal.
15090.

1861 Országgyűlési beszédek gyűjteménye, 32 beszéd + 1 határozati javaslat + 1 képviselőházi fölirat. Mindegyik kiadvány a Magyarország folyóirat önálló mellékleteként jelent meg. Deák Ferencznek május 13-án tartott beszéde. A "Magyarország" 113. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 36 p.; Haynald Károly erdélyi püspök junius 17-én a felsőházban tartott beszéde. A "Magyarország" 113. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 31 p.; Gróf Széchényi Béla és Tóth Vilmos tartott beszédei. A "Magyarország" 123. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 11 p. (x2.); Franz von Deák's Denkschrift über das Verhältnitz zwischen Ungarn und Kroatien. Wien, 1861., Leopold Sommer, 31 p. Német nyelven.; Ragályi Károly tornai főispány beszéde. (Junius 19-kén.) A "Magyarország" 143. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 19 p.; Határozati javaslat Tisza Kálmántól. A "Magyarország" 123. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 15 p.; Nyáry Pál és Zlinszky György tartott beszédei. A "Magyarország" 123. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 15 p.; Gróf Ráday Gedeon, B. Vay Béla és Gr. Csáky Tivadar tartott beszédei. A "Magyarország" 131. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 16 p.; Teleki László utolsó műve. (Beszéd-töredék.) Pest, Emich-ny., 35 p.; Br. Eötvös József beszéde. Kubinyi Ferenc beszéde. Ivánka Imre beszéde. A "Magyarország" 117. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 31 p.; Bartal György beszéde. Tartatott május 17-kén 1861. (Lenyomat a Pesti Naplóból.) Pest, 1861., Lampel Róbert, 16 p.; Ignajtovics Jakab tartott beszéde. A "Magyarország" 131. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 20 p.; A Képviselőház fölirata. A "Magyarország" 139. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 23 p.; Ürményi József és Zsarnay Imre tartott beszédei. A "Magyarország" 128. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 16 p.; Jókai Mór és B. Podmanitzky Frigyes beszédei. A "Magyarország" 122. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 20 p.; Tisza Kálmán és Szalay László beszédei. Tartatott május 16-kán 1861. Pest, 1861., Lampel Róbert, 24+16 p.; Kállay Ödön és Bezerédj László beszédei. A "Magyarország" 122. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 16 p.; Klauzál Gábor és Tanárki Gedeon (május 22-ikén tartott beszédei. A "Magyarország" 123-124. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 30 p.; Tisza László, Gr. Széchényi Dénes és Madách Imre tartott beszédei. A "Magyarország" 125. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny.,23 p.; Grabarics Ernő beszéde. Lenyomtatott a Pesti Hírnökből. Tartott május 25-kén 1861. Pest, 1861., Lampel Róbert, 8 p.; Mihályi Gábor, Ballagi Mór és Ragályi Ferdinánd tartott beszédei. A "Magyarország" 124. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 16 p.; Kazinczy Gábor május 27-én tartott beszéde. A "Magyarország" 124. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 24 p.; Beniczky Lajos beszéde. A "Magyarország" 125. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 15 p.; Gróf Károlyi Ede és Tolnay Károly tartott beszédei. A "Magyarország" 126. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 16 p.; Bónis Sámual és Szaplonczai József tartott beszédei. A "Magyarország" 126. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 15 p.; Révész Imre (május 31-ikén) tartott beszéde. A "Magyarország" 128. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 20 p.; Zichy Antal és Királyi Pál tartott beszédei. A "Magyarország" 128. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 20 p.; Pap János biharmegye-belényes kerületi képviselő és Böszörményi László beszédei. A "Magyarország" 129. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 12 p.; Vadnay Lajos és Eötvös Tamás tartott beszédei. A "Magyarország" 131. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 15 p.; Csengery Antal és Csengery Imre tartott beszédei. A "Magyarország" 127. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 19 p.; Lónyai Menyhért (május 18-án) és Pap Mór (május 17-én tartott beszéde. A "Magyarország" 118. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny.,35 p.; B. Simonyi Lajos és Tréfort Ágoston május 22-kén tartott beszédei. A "Magyarország" 120-ik. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 16 p.; Somssich Pál május 18-dikán tartott beszéde. A "Magyarország" 118. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 19 p.; Gr. Andrássy gyula, Szentiványi Károly és Gorove István (május 23-án) tartott beszéde. A "Magyarország" 121. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 36 p.; Korabeli félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal.

80 000 HUF
216,22
235,29
Dr. Karl Bartz: Großdeutschlands Wiedergeburt - Weltgeschichtliche Stunden an der Donau. Diessen am Ammersee, 1938: Arbeitsgemeinschaft Südwestdeutsche Verlagsgesellschaft & Raumbild-Verlag 100 térbeli fényképfelvételell, nézőkével. 88 p + 7 t + 100 fotó Kiadói egészvászon kötésben, kis sérüléssel / with 100 photos and viewing device.
15091.

24 000 HUF
64,86
70,59
10
André Simon: Hitler irányító vagy eszköz. Ontario, cca 1940 Kanadai Magyar Könyvkiadó. Kiadói papírkötésben, Ertsey Péter könyvgyűjtő ex librisével, melyet Kopasz Márta (1911-2011) grafikus tervezett.- A könyv kommunista szemszögből mutatja be Hitler működését., írója eredeti neve Otto Katz (1895-1952) cseh kommunista ügynök.
15092.

20 000 HUF
54,05
58,82
Simonyi Sándor: Potyorektől Számuely Tiborig. Kik tették tönkre Magyarországot? Fodor László rajzaival. Bp., 1919., Hornyánszky Viktor, 92+3 p. Kiadói illusztrált papírkötés, foltos borítóval, sérült gerinccel, foltos lapokkal, megviselt állapotban.
15093.

20 000 HUF
54,05
58,82
10
Benkő József: Transsilvania specialis I-II. köt. Erdély földja és népe. Ford., bevezető tanulmánnyal és jegyzetekkel közzéteszi: Szabó György. Bukarest-Kolozsvár,1999., Kriterion. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban. Ritka! Első magyar nyelvű kiadás!
15094.

20 000 HUF
54,05
58,82
Emlékkönyv Szent István király halálának kilencszázadik évfordulóján. I-III. kötet. A Magyar Tudományos Akadémia felkérésére szerkesztette Serédi Jusztinián. Bp., 1938., MTA, (Franklin-ny.),4+602+1 p.;4+658+1 p.+1 (kihajtható hasonmás) t. + 1 (kihajtható térkép) t; 691+1 p. Szövegközti és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrált. A harmadik kötet végén a téma bibliográfiájával. Egységes, kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
15095.

16 000 HUF
43,24
47,06
Szilágyi Sándor: Erdélyország története tekintettel mivelődésére. I-II. köt. Pest, 1866, Heckenast Gusztáv kiadása és nyomása, 1 (hártyapapírral védett díszcímlap, Báthori István, kőnyomat) t.+XV+462+4 p.; 1 (hártyapapírral védett díszcímlap, Bethlen Gábor, kőnyomat) t.+VIII+511 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérülésekkel, foxing foltos lapokkal.   Jamniczky Lajos (?-1895). műépítész, könyvgyűjtő névbélyegzőivel.
15096.

15 000 HUF
40,54
44,12
A románok története. Különös tekintettel az erdélyi románokra. Szerk.: Gáldi László és Makkai László. Magyar Történelmi Társulat könyvei VI. [Bp.,1941.],Magyar Történelmi Társulat, 428 p.+7 (fekete-fehér képtáblák) t. + 1 (kihajtható térkép) t. Kiadói félvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
15097.

15 000 HUF
40,54
44,12
Vaszary Kolos: I. Ulászló magyar király esküszegése és a várnai veszedelem. Győr, 1884, özv. Sauervein Gézáné, (2)+204 p. Korabeli dombornyomott egészvászon-kötésben, díszes, aranyozott gerinccel, aranyozott lapélekkel, a gerincen kisebb kopásnyomokkal, néhány kissé foltos lappal, egyébként jó állapotban, tulajdonosi bélyegzővel.
15098.

12 000 HUF
32,43
35,29
Horváth Mihály: Magyarország függetlenségi harczának története 1848 és 1849-ben. I-III. köt. Genf, 1865., Puky Miklós, XIX+615 p., XI+616 p., XI+605+2 p. Első kiadás. Korabeli átkötött aranyozott félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, benne aláhúzásokkal, az utolsó szennylapon possessori bejegyzéssel.
15099.

12 000 HUF
32,43
35,29
Napoleon császár élete és az 1792-ki franczia forradalom rövid vázlata I-II. köt. Pest, 1850, Heckenast Gusztáv, 8+480 p., 4+419 p. Első magyar nyelvű kiadás. Korabeli átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval, foltos lapokkal, a II. kötet címlapja kijár.
15100.

12 000 HUF
32,43
35,29
Szilágyi János: A dáciai erődrendszer helyőrségei és katonai téglabélyegei. Dissertationes Pannonicae Ser. II. No. 21. Bp., 1946, Pázmány Péter Tudományegyetem Érem- és Régiségtani Intézete, 91 p.+XX t. Kiadói papírkötés, kissé szakadt, kissé sérült borítóval, a hátsó borító egyik sarkán hiánnyal, de belül jó állapotban és felvágatlan lapokkal.
15101.

11 000 HUF
29,73
32,35

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF