15 000 HUF
Szilágyi Sándor: Erdélyország története tekintettel mivelődésére. I-II. köt. Pest, 1866, Heckenast Gusztáv kiadása és nyomása, 1 (hártyapapírral védett díszcímlap, Báthori István, kőnyomat) t.+XV+462+4 p.; 1 (hártyapapírral védett díszcímlap, Bethlen Gábor, kőnyomat) t.+VIII+511 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérülésekkel, foxing foltos lapokkal. Jamniczky Lajos (?-1895). műépítész, könyvgyűjtő névbélyegzőivel.