Books: History

Number of items: 29

Ráth Károly: A magyar királyok hadjáratai, utazásai és tartózkodási helyei. Győr, 1861, Sauervein Géza, 4+315 p. Korabeli aranyozott gerincű átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, régi intézményi bélyegzőkkel, possessori bejegyzésekkel, aláhúzásokkal. Ritka!
15102.

10 000 HUF
27,03
29,41
16
Lamartine, [Alphonse]: Az 1848-ki forradalom történelme. I-II. köt. Ford.: Zsilinszky Mihály. Pest, 1873., Légrády, 2+311+V;2+348+V p. Korabeli átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, a gerinc felső részén kis sérüléssel.
15103.

10 000 HUF
27,03
29,41
Kovrig Béla: Az uj Oroszország (1917-26). Bp., 1926, Franklin-Társulat, 400 p. Első kiadás. Aranyozott egészvászon-kötésben, szép állapotban, a címlapon leltári bejegyzéssel.
15104.

10 000 HUF
27,03
29,41
15
Vitéz Nagybányai Horthy István élete és a magyar közlekedés. Szerk.: Wulff Olaf és Maléter Jenő. Toronto, 1976, Vörösváry Publishing Co. Ltd., 303 p. + 12 t. Emigráns kiadás, az eredeti, 1943-ban Budapesten megjelent, tiltólistára került könyv utánnyomása. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
15105.

8 000 HUF
Vámbéry Ármin: A magyarok eredete. Ethnologiai tanulmány. Bp., 1882., MTA, XV+527 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Hirháger-kötés, márványozott lapélekkel. a borítón kopásnyomokkal, possessori bélyegzéssel.
15106.

8 000 HUF
Cornelius Nepos fennmaradt minden munkái. Fordította, jegyzetekkel Czuczor Gergely. Az eredeti szöveggel, Corn. Nepos életével, az általa megírt dolgok idősori tábláival, történeti mutatóval s abroszokkal bővítve kiadá D. Schedel Ferencz. Buda, 1841., A M. Kir. Egyetem betűivel, 13 sztl. lev.+11-308 p+4 (rézmetszetű térkép) t. Magyar és latin nyelven. Korabeli átkötött félvászon-kötés, festet lapélekkel, kissé kopott borítóval, egy lapon két kis lyukkal, de egyébként jó állapotban.
15107.

8 000 HUF
1905 Stammbuch der Familia Prihadny. Késmárk, Sándor Pál-ny., német nyelven, 4 p.+5 (kihajtható táblák 3 levélen) t. Kiadói papírkötés, kissé szakadt lapszélekkel.
15108.

8 000 HUF
A sorsjáték Magyarországon. Feldolgozta és kiadja a ,,Hermes Magyar Általános Váltóüzlet Részvénytársaság alapításának 50. évfordulója alkalmából. [Bp., 1943.], 503 p. + 20 t. + 6 táblázat, kihajt. Gazdag képanyaggal. Kiadói, aranyozott gerincű félvászon-kötésben, kopott borítóval, javított gerinccel. Ritka!
15109.

A sorsjáték Magyarországon. Feldolgozta és kiadja a ,,Hermes" Magyar Általános Váltóüzlet Részvénytársaság alapításának 50. évfordulója alkalmából. [Bp., 1943.], 503 p. + 20 t. + 6 táblázat, kihajt. Gazdag képanyaggal. Kiadói, aranyozott gerincű félvászon-kötésben, kopott borítóval, javított gerinccel. Ritka!

6 000 HUF
Ungváry Rudolf: Utána néma csönd. A miskolci egyetem 1956-os diákparlamentjének története. Bp., 2000, Logod Bt., 248 p. Második kiadás. Kiadói kartonált papírkötés. Fekete László, aki a Miskolci Egyetem adjunktusaként a könyvben leírt események egyik szereplője volt 1956-ban (az 56-os események utáni per másodrendű vádlottja), által DEDIKÁLT példány; az előzéklapon személyes hangvételű soraival, illetve egy külön lapon saját kezű jegyzeteivel arról, hogy a könyvben hol találhatóak a róla szóló szövegrészletek (ezek az adott oldalakon belül is jelölve) + Fekete Lászlót és családját ábrázoló fotó.
15110.

Ungváry Rudolf: Utána néma csönd. A miskolci egyetem 1956-os diákparlamentjének története. Bp., 2000, Logod Bt., 248 p. Második kiadás. Kiadói kartonált papírkötés. Fekete László, aki a Miskolci Egyetem adjunktusaként a könyvben leírt események egyik szereplője volt 1956-ban (az '56-os események utáni per másodrendű vádlottja), által DEDIKÁLT példány; az előzéklapon személyes hangvételű soraival, illetve egy külön lapon saját kezű jegyzeteivel arról, hogy a könyvben hol találhatóak a róla szóló szövegrészletek (ezek az adott oldalakon belül is jelölve) + Fekete Lászlót és családját ábrázoló fotó.

6 000 HUF
Pór Antal: Hunyadi János. Élet és korrajz. Házi Könyvtár XIV. Bp., 1873., Szent István-Társulat,(Athenaeum-ny.), XII+309 p. Első kiadás. Korabeli átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, egy-két kis foltos lappal.
15111.

5 000 HUF
Rupp Kornél: Ovidius és Gyöngyösi. Irodalomtörténeti tanulmány. Különlenyomat az Egyetemes Philologiai Közlönyből. A szerző, Rupp Kornél (1865-1900) fiatalon elhunyt irodalomtörténész által DEDIKÁLT példány. Bp., 1891., 4+50 p. Átkötött félvászon-kötés.
15112.

5 000 HUF
Őze Sándor: Bűneiért bünteti Isten a magyar népet. Egy bibliai párhúzam vizsgálata a XVI. századi nyomtatott egyházi irodalom alapján. A szerző, Őze Sándor (1963-) által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére DEDIKÁLT példány. A Magyar Nemzeti Múzeum művelődéstörténeti kiadványa II. Bp., 1991., Magyar Nemzeti Múzeum. Kiadói papírkötés.
15113.

Őze Sándor: "Bűneiért bünteti Isten a magyar népet." Egy bibliai párhúzam vizsgálata a XVI. századi nyomtatott egyházi irodalom alapján. A szerző, Őze Sándor (1963-) által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére DEDIKÁLT példány. A Magyar Nemzeti Múzeum művelődéstörténeti kiadványa II. Bp., 1991., Magyar Nemzeti Múzeum. Kiadói papírkötés.

5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF