Hungarian and foreign commemorative medallions, plaques

Number of items: 53

1941. Országos Gyermekvédő Liga 1906-1941 részben festett, aranyozott, jelzett Herendi porcelán plakett, 9993-as sorszámmal ORSZÁGOS GYERMEKVÉDŐ LIGA 1906-1941 / AZ 1941-ÉVI JUBILÁRIS GYERMEKNAPOK 304.000 PENGŐS GYŰJTÉSÉNEK EMLÉKÉRE FELAJÁNLJA ... KORMÁNYZÓELNÖK (120mm) T:1-,2 / Hungary 1941. National Child Protection League 1906-1941 partially painted, gilt porcelain plaque with 9993 serial number (120mm) C:AU,XF
30314.

1941. "Országos Gyermekvédő Liga 1906-1941" részben festett, aranyozott, jelzett Herendi porcelán plakett, "9993"-as sorszámmal "ORSZÁGOS GYERMEKVÉDŐ LIGA 1906-1941 / AZ 1941-ÉVI JUBILÁRIS GYERMEKNAPOK 304.000 PENGŐS GYŰJTÉSÉNEK EMLÉKÉRE FELAJÁNLJA ... KORMÁNYZÓELNÖK" (120mm) T:1-,2 / Hungary 1941. "National Child Protection League 1906-1941" partially painted, gilt porcelain plaque with "9993" serial number (120mm) C:AU,XF

11 000 HUF
29,73
32,35
1947. Moisson 1947 festett bronz medál füllel az 1947-es Cserkész Dzsembori magyar résztvevői számára (29x23mm) T:1- / Hungary 1947. Moisson 1947 painted bronze medallion with ear for the World Scout Jamborees hungarian participants (29x23mm) C:AU
30315.

1947. "Moisson 1947" festett bronz medál füllel az 1947-es Cserkész Dzsembori magyar résztvevői számára (29x23mm) T:1- / Hungary 1947. "Moisson 1947" painted bronze medallion with ear for the World Scout Jamboree's hungarian participants (29x23mm) C:AU

4 000 HUF
1969. Ganz-Mávag - Motorkocsi 1925-1969 - 1500 egyoldalas, öntött bronz plakett, hátoldalán ragasztónyom (152x252mm) T:1-,2 / Hungary 1969. Ganz-Mávag - Motorkocsi 1925-1969 - 1500 one-sided, cast bronze commemorative plaque, with gluemark on backside (152x252mm) C:AU,XF
30316.

1969. "Ganz-Mávag - Motorkocsi 1925-1969 - 1500" egyoldalas, öntött bronz plakett, hátoldalán ragasztónyom (152x252mm) T:1-,2 / Hungary 1969. "Ganz-Mávag - Motorkocsi 1925-1969 - 1500" one-sided, cast bronze commemorative plaque, with gluemark on backside (152x252mm) C:AU,XF

16 000 HUF
43,24
47,06
1992. Fáy András 1786-1864 / A Takarékossági Mozgalomban végzett kiváló munkáért Br plakett eredeti dísztokban, díszmappában lévő meghívóval és adományozási okirattal (rajta Csányi Sándor aláírásával) (75x143mm) T:1- kis patina, a tok kissé sérült / Hungary 1992. András Fáy 1786-1864 / For the excellent work in the Thrift Movement Br plaque in original case with invitation and deed of donation (with Sándor Csányis signature) in a decorative folder (75x143mm) C:AU small patina, the hardcase is slightly damaged
30317.

1992. "Fáy András 1786-1864 / A Takarékossági Mozgalomban végzett kiváló munkáért" Br plakett eredeti dísztokban, díszmappában lévő meghívóval és adományozási okirattal (rajta Csányi Sándor aláírásával) (75x143mm) T:1- kis patina, a tok kissé sérült / Hungary 1992. "András Fáy 1786-1864 / For the excellent work in the Thrift Movement" Br plaque in original case with invitation and deed of donation (with Sándor Csányi's signature) in a decorative folder (75x143mm) C:AU small patina, the hardcase is slightly damaged

20 000 HUF
54,05
58,82
DN Szent Miklós ikon jelzetlen öntött Br emlékérem (74,28g/61x56mm) T:1- / Hungary ND Icon of St. Nicholas cast Br commemorative medallion without makers mark (74,28g/61x56mm) C:AU
30318.

DN "Szent Miklós ikon" jelzetlen öntött Br emlékérem (74,28g/61x56mm) T:1- / Hungary ND "Icon of St. Nicholas" cast Br commemorative medallion without maker's mark (74,28g/61x56mm) C:AU

6 000 HUF
2006. A Magyar Pénzverő és a Münze Österreich közös kiadványa: 1916. Ausztria-Magyarország Ag emlékérem pár, A Magyar Pénzverő és a Münze Österreich közös kiadványa, tanúsítvánnyal, 1000 kibocsátott darab. (30,1g/0.999 és 0.925/40mm) T:1 / Hungary 2006. Joint issue of the Hungarian Mint and Austrian Mint: 1916. Austria-Hungary Ag medallion pair in case with certificate, only 1000 examples! (30,1g/0.999 and 0.925/40mm) C:UNC
30319.

2006. A Magyar Pénzverő és a Münze Österreich közös kiadványa: "1916. Ausztria-Magyarország" Ag emlékérem pár, A Magyar Pénzverő és a Münze Österreich közös kiadványa, tanúsítvánnyal, 1000 kibocsátott darab. (30,1g/0.999 és 0.925/40mm) T:1 / Hungary 2006. Joint issue of the Hungarian Mint and Austrian Mint: "1916. Austria-Hungary" Ag medallion pair in case with certificate, only 1000 examples! (30,1g/0.999 and 0.925/40mm) C:UNC

30 000 HUF
81,08
88,24
2007. A Magyar Pénzverő és a Münze Österreich közös kiadványa: 2007. 1867. Kiegyezés Ag emlékérem pár, tanúsítvánnyal, dísztokban. (30g/0.999/40mm) T:1 /  Hungary 2007. Joint issue of the Hungarian Mint and Austrian Mint: 2007. Austro-Hungarian Compromise of 1867 Ag medallion pair in case with certificate (30g/0.999/40mm) C:UNC
30320.

2007. A Magyar Pénzverő és a Münze Österreich közös kiadványa: 2007. "1867. Kiegyezés" Ag emlékérem pár, tanúsítvánnyal, dísztokban. (30g/0.999/40mm) T:1 / Hungary 2007. Joint issue of the Hungarian Mint and Austrian Mint: 2007. "Austro-Hungarian Compromise of 1867" Ag medallion pair in case with certificate (30g/0.999/40mm) C:UNC

30 000 HUF
81,08
88,24
2008. A Magyar Pénzverő és a Münze Österreich közös kiadványa: 2008. Kálmán Imre / Csárdáskirálynő Ag emlékérem (20g/0.999/40mm) + Johann Strauss / A Denevér Ag emlékérem (20g/0.925/40mm) eredeti operett CD-vel, tanúsítvánnyal és tájékoztatóval T:PP Austria-Hungary coin pair: 2008. Imre Kálmán / Csárdásfürstin Ag medallion (20g/0.999/40mm) + Johann Strauss / Die Fledermaus Ag medallion (20g/0.925/40mm) in original box with operetta CD, certificates and information C:PP
30321.

2008. A Magyar Pénzverő és a Münze Österreich közös kiadványa: 2008. "Kálmán Imre / Csárdáskirálynő" Ag emlékérem (20g/0.999/40mm) + "Johann Strauss / A Denevér" Ag emlékérem (20g/0.925/40mm) eredeti operett CD-vel, tanúsítvánnyal és tájékoztatóval T:PP Austria-Hungary coin pair: 2008. "Imre Kálmán / Csárdásfürstin" Ag medallion (20g/0.999/40mm) + "Johann Strauss / Die Fledermaus" Ag medallion (20g/0.925/40mm) in original box with operetta CD, certificates and information C:PP

30 000 HUF
81,08
88,24
2010. A Magyar Pénzverő és a Münze Österreich közös kiadványa 2010. Mária Terézia Rend Ag emlékérem (20g/0.925/40mm) + Szent István Rend Ag emlékérem (20g/0.999/40mm), tájékoztatóval, tanúsítvánnyal, két miniatűr jelvénnyel eredeti dobozban T:BU / 2010. Joint issue of the Hungarian Mint and Austrian Mint: Maria Theresia Orden Ag medallion (20g/0.925/40mm)+ Saint Stephan Orden Ag medallion (20g/0.999/40mm), with information booklet, certificate and two miniature badges in original box C:BU
30322.

2010. A Magyar Pénzverő és a Münze Österreich közös kiadványa 2010. "Mária Terézia Rend" Ag emlékérem (20g/0.925/40mm) + "Szent István Rend" Ag emlékérem (20g/0.999/40mm), tájékoztatóval, tanúsítvánnyal, két miniatűr jelvénnyel eredeti dobozban T:BU / 2010. Joint issue of the Hungarian Mint and Austrian Mint: "Maria Theresia Orden" Ag medallion (20g/0.925/40mm)+ "Saint Stephan Orden" Ag medallion (20g/0.999/40mm), with information booklet, certificate and two miniature badges in original box C:BU

30 000 HUF
81,08
88,24
2015. 1878. évi II. József nevű altárna Selmeczbányán emlékveret jelölt tombak utánverete tombak emlékérem tanúsítvánnyal (12,75g/29mm) T:1 Csak 100db készült! / Hungary 2015. Tombac restrike of the commemoriative medallion of the Joseph II adit in Schemnitz from 1878 tombac commemorative medallion with certificate (12,75g/29mm) C:UNC Only 100pcs!
30323.

2015. "1878. évi 'II. József nevű altárna Selmeczbányán' emlékveret jelölt tombak utánverete" tombak emlékérem tanúsítvánnyal (12,75g/29mm) T:1 Csak 100db készült! / Hungary 2015. "Tombac restrike of the commemoriative medallion of the 'Joseph II adit in Schemnitz' from 1878" tombac commemorative medallion with certificate (12,75g/29mm) C:UNC Only 100pcs!

50 000 HUF
135,14
147,06
Ausztria 1898. Kaiser Franz Josef 1848-1898 egyoldalas bronz jubileumi plakett Ferenc József trónra lépésnek 40. évfordulójára. Szign.: Tautenhayn (40x100mm) T:1- kis ph., kis patina / Austria 1898. Kaiser Franz Josef 1848-1898 bronze plaque commemorating the 40th Anniversary of Emperor Franz Josephs ascension to the throne (40x100mm) C:AU small edge error, small patina
30324.

Ausztria 1898. "Kaiser Franz Josef 1848-1898" egyoldalas bronz jubileumi plakett Ferenc József trónra lépésnek 40. évfordulójára. Szign.: Tautenhayn (40x100mm) T:1- kis ph., kis patina / Austria 1898. "Kaiser Franz Josef 1848-1898" bronze plaque commemorating the 40th Anniversary of Emperor Franz Joseph's ascension to the throne (40x100mm) C:AU small edge error, small patina

24 000 HUF
64,86
70,59
15
Ausztria ~1914. A béke barátai - Ferenc József császár - II. Vilmos császár kétoldalas bronz propaganda medál (23mm) T:2 kis karc / Austria ~1914. DIE FREUNDE DES FRIEDENS - KAISER FRANZ JOSEPH - KAISER WILHELM II double-sided bronze propaganda medallion (23mm) C:XF small scratch
30325.

Ausztria ~1914. "A béke barátai - Ferenc József császár - II. Vilmos császár" kétoldalas bronz propaganda medál (23mm) T:2 kis karc / Austria ~1914. "DIE FREUNDE DES FRIEDENS - KAISER FRANZ JOSEPH - KAISER WILHELM II" double-sided bronze propaganda medallion (23mm) C:XF small scratch

4 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF