Hungarian and foreign commemorative medallions, plaques

Number of items: 53

Pátzay Pál (1896-1979) DN Eötvös József egyoldalas, öntött Br plakett felirat nélkül (119g/78mm)T:1 / Hungary ND Eötvös József 1813-1874 one-sided, cast Br plaque (119g/78mm) C:UNC
30302.

Pátzay Pál (1896-1979) DN "Eötvös József " egyoldalas, öntött Br plakett felirat nélkül (119g/78mm)T:1 / Hungary ND "Eötvös József 1813-1874" one-sided, cast Br plaque (119g/78mm) C:UNC

6 000 HUF
Pátzay Pál (1896-1979) DN Kodály Zoltán egyoldalas, öntött Br plakett (149g/73mm) T:1 patina / Hungary ND Eötvös József 1813-1874 one-sided, cast Br plaque (149g/73mm) C:UNC patina
30303.

Pátzay Pál (1896-1979) DN "Kodály Zoltán " egyoldalas, öntött Br plakett (149g/73mm) T:1 patina / Hungary ND "Eötvös József 1813-1874" one-sided, cast Br plaque (149g/73mm) C:UNC patina

6 000 HUF
9
Reményi József (1887-1977) 1925. Ady / Míg élt sohse volt csillag az egén kétoldalas Br emlékérem (~68mm) T:2 kis patina /  Hungary 1925. Endre Ady / While living there was never a star in his sky two-sided Br commemorative medallion. Sign.:József Reményi (1887-1977) (~68mm) C:XF small patina HP.: 4376.
30304.

Reményi József (1887-1977) 1925. "Ady / Míg élt sohse volt csillag az egén" kétoldalas Br emlékérem (~68mm) T:2 kis patina / Hungary 1925. "Endre Ady / While living there was never a star in his sky" two-sided Br commemorative medallion. Sign.:József Reményi (1887-1977) (~68mm) C:XF small patina HP.: 4376.

8 000 HUF
11
Reményi József (1887-1977) 1944. Dr. Soltész Elemér református tábori püspök 70 éves kétoldalas Br emlékérem (40mm) T:1- patina, kis ph / Hungary 1944. The 70th Anniversary of Dr. Elemér Soltész, reformed bishop two-sided Br commemorative medallion. Sign.:József Reményi (1887-1977) (40mm) C:AU patina, small edge error
30305.

Reményi József (1887-1977) 1944. "Dr. Soltész Elemér református tábori püspök 70 éves" kétoldalas Br emlékérem (40mm) T:1- patina, kis ph / Hungary 1944. "The 70th Anniversary of Dr. Elemér Soltész, reformed bishop" two-sided Br commemorative medallion. Sign.:József Reményi (1887-1977) (40mm) C:AU patina, small edge error

9 000 HUF
24,32
26,47
Renner Kálmán (1927-1994) ~1970-1980. Dr. Lackner Kristóf 1571-1631 / Sopron város Tanácsától - SVM VT PROSIM kétoldalas, öntött bronz plakett, eredeti tokban (~94-98mm) T:1- Hungary ~1970-1980. Dr. Lackner Kristóf 1571-1631 / Sopron város Tanácsától - SVM VT PROSIM double-sided, cast bronze plaque in original case (~94-98mm) C:AU
30306.

Renner Kálmán (1927-1994) ~1970-1980. "Dr. Lackner Kristóf 1571-1631 / Sopron város Tanácsától - SVM VT PROSIM" kétoldalas, öntött bronz plakett, eredeti tokban (~94-98mm) T:1- Hungary ~1970-1980. "Dr. Lackner Kristóf 1571-1631 / Sopron város Tanácsától - SVM VT PROSIM" double-sided, cast bronze plaque in original case (~94-98mm) C:AU

12 000 HUF
32,43
35,29
Renner Kálmán (1927-1994) 1983. 175 éves az Alma Mater - Sopron 1983. ezüstpatinázott Br emlékérem eredeti díszdobozában (70mm) T:1- ph / Hungary 1983. The 175th Anniversary of the Alma Mater - Sopron 1983. silver patinated Br commemorative medallion in original case. Sign.:Kálmán Renner (1927-1994) (70mm) C:AU edge error
30307.

8 000 HUF
Sebestyén Sándor (1949-2010) DN Juhász-Nagy Pál Emlékérem - 1935-1993 / MTA Debreceni Területi Bizottsága Környzetettudományi Szakbizottság Br emlékérem (668g/120mm) T:1- / Hungary ND Pál Juhász-Nagy Medal - 1935-1993 / Hungarian Academy of Sciences Debrecen Regional Committee Commission for Environmental Sciences Br commemorative medallion (668g/120mm) C:AU
30308.

Sebestyén Sándor (1949-2010) DN "Juhász-Nagy Pál Emlékérem - 1935-1993 / MTA Debreceni Területi Bizottsága Környzetettudományi Szakbizottság" Br emlékérem (668g/120mm) T:1- / Hungary ND "Pál Juhász-Nagy Medal - 1935-1993 / Hungarian Academy of Sciences Debrecen Regional Committee Commission for Environmental Sciences" Br commemorative medallion (668g/120mm) C:AU

14 000 HUF
37,84
41,18
Dr. Sós András (1943-) DN Gottsegen György 1906-1965 / Az Országos Kardiológiai Intézet alapítója kétoldalas, öntött bronz plakett, eredeti tokban (103mm) T:1- Hungary ND Gottsegen György 1906-1965 / Az Országos Kardiológiai Intézet alapítója (György Gottsegem / Founder of the National Institute of Caridiology) double-sided cast bronze plaque in original case (103mm) C:AU
30309.

Dr. Sós András (1943-) DN "Gottsegen György 1906-1965 / Az Országos Kardiológiai Intézet alapítója" kétoldalas, öntött bronz plakett, eredeti tokban (103mm) T:1- Hungary ND "Gottsegen György 1906-1965 / Az Országos Kardiológiai Intézet alapítója (György Gottsegem / Founder of the National Institute of Caridiology)" double-sided cast bronze plaque in original case (103mm) C:AU

12 000 HUF
32,43
35,29
Sóvári János ( - ) 1937. Phylaxia 1912 - 1937 / NIL SINE MAGNO VITA LABORE DEDIT MORTALIBUS a Phylaxia Szérumtermelő Részvénytársaság emlékplakettje, egyoldalas, öntött bronz plakett, hátlapon fali akasztóval (159x109mm) T:2 / Hungary 1937. Phylaxia 1912 - 1937 / NIL SINE MAGNO VITA LABORE DEDIT MORTALIBUS one-sided, cast bronze plaque for the 25th Anniversary of the founding of the Phylaxia Szérumtermelő Company (159x109mm) C:XF
30310.

Sóvári János ( - ) 1937. "Phylaxia 1912 - 1937 / NIL SINE MAGNO VITA LABORE DEDIT MORTALIBUS" a Phylaxia Szérumtermelő Részvénytársaság emlékplakettje, egyoldalas, öntött bronz plakett, hátlapon fali akasztóval (159x109mm) T:2 / Hungary 1937. "Phylaxia 1912 - 1937 / NIL SINE MAGNO VITA LABORE DEDIT MORTALIBUS" one-sided, cast bronze plaque for the 25th Anniversary of the founding of the Phylaxia Szérumtermelő Company (159x109mm) C:XF

20 000 HUF
54,05
58,82
Szász Vilmos (1884-1923) 1917. A reformáció 400 éves örömünnepe emlékére 1517-1917 - Dr. Luther Márton 1483-1545 / 1517. okt. 31. Zn emlékérem füllel (33mm) T:2 / Hugnary 1917. To Commemorate the 400th Anniversary of the Reformation 1517-1916 - Martin Luther 1483-1545 / October 31, 1517 Zn commemorative medallion with ear. Sign.: Vilmos Szasz (1884-1923) (33mm) C:XF HP.: 5070.
30311.

Szász Vilmos (1884-1923) 1917. "A reformáció 400 éves örömünnepe emlékére 1517-1917 - Dr. Luther Márton 1483-1545 / 1517. okt. 31." Zn emlékérem füllel (33mm) T:2 / Hugnary 1917. "To Commemorate the 400th Anniversary of the Reformation 1517-1916 - Martin Luther 1483-1545 / October 31, 1517" Zn commemorative medallion with ear. Sign.: Vilmos Szasz (1884-1923) (33mm) C:XF HP.: 5070.

4 000 HUF
Tóth Amerigo (Imre) (1909-1984) DN A Szent Családot ábrázoló egyoldalas, öntött bronz plakett (~90-92mm) T:1- / Hungary ND One-sided bronz plaque depicting the Holy Family (~90-92mm) C:AU
30312.

11 000 HUF
29,73
32,35
Osztrák-Magyar Monarchia 1915. Ferenc József / Bízom népemben, s ügyünk igazságában Br emlékérem, zománcozott gyűrűben, kék zománc. Szign.: Rudolf Neuberger (1861-1916) (95,80g/65mm) T:2- a középső rész rögzítése kissé elmozdult, patina, zománchiba, kis ph / Austro-Hungarian Monarchy 1915. Franz Joseph I Br commemorative medallion in enamelled ring, blue enamel. Sign.: Rudolf Neuberger (1861-1916) (95,80g/65mm) C:VF the fixation of the middle part has slightly shifted, patina, enamel error, small edge error
30313.

Osztrák-Magyar Monarchia 1915. "Ferenc József / Bízom népemben, s ügyünk igazságában" Br emlékérem, zománcozott gyűrűben, kék zománc. Szign.: Rudolf Neuberger (1861-1916) (95,80g/65mm) T:2- a középső rész rögzítése kissé elmozdult, patina, zománchiba, kis ph / Austro-Hungarian Monarchy 1915. "Franz Joseph I" Br commemorative medallion in enamelled ring, blue enamel. Sign.: Rudolf Neuberger (1861-1916) (95,80g/65mm) C:VF the fixation of the middle part has slightly shifted, patina, enamel error, small edge error

40 000 HUF
108,11
117,65

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF