Military

Number of items: 53

~1870. Ferenc József I. osztályú Ezüst Vitézségi Érem peremén jelzett Ag kitüntetés mellszalagon. Szign.: Leisek T:1- patina, ph. Hungary ~1870. Silver Gallantry Medal, 1st Class Ag decoration, hallmarked on edge, with ribbon. Sign: Leisek C:AU patina, edge error NMK 129.
30506.

~1870. "Ferenc József I. osztályú Ezüst Vitézségi Érem" peremén jelzett Ag kitüntetés mellszalagon. Szign.: Leisek T:1- patina, ph. Hungary ~1870. "Silver Gallantry Medal, 1st Class" Ag decoration, hallmarked on edge, with ribbon. Sign: Leisek C:AU patina, edge error NMK 129.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
12 000 HUF
36,04
43,17
Minimum bid:
14 000 HUF
Osztrák-Magyar Monarchia 1884. Vaskorona Rend III. osztálya hadidíszítménnyel és kardokkal, 3. típus zománcozott, aranyozott Br kitüntetés mellszalagon, gyártói jelzés és fémjel nélkül T:2 kis zománchibák / Austro-Hungarian Monarchy 1884. Order of the Iron Crown, 3rd Class, with a war decoration and swords, 3rd model enamelled, gilt Br decoration with ribbon, without makers mark and hallmark C:XF small enamel errors NMK 97.var, Ortner-Ludwigstorff 275. oldal
30507.

Osztrák-Magyar Monarchia 1884. "Vaskorona Rend III. osztálya hadidíszítménnyel és kardokkal, 3. típus" zománcozott, aranyozott Br kitüntetés mellszalagon, gyártói jelzés és fémjel nélkül T:2 kis zománchibák / Austro-Hungarian Monarchy 1884. "Order of the Iron Crown, 3rd Class, with a war decoration and swords, 3rd model" enamelled, gilt Br decoration with ribbon, without makers mark and hallmark C:XF small enamel errors NMK 97.var, Ortner-Ludwigstorff 275. oldal

Available for bidding
240 000 HUF
720,72
863,31
Minimum bid:
240 000 HUF
Osztrák Magyar Monarchia 1913. Vaskorona Rend III. osztálya adományozói oklevele, pergamenre írva, Ferenc József aláírásával, nagyméretű szárazpecséttel, eredeti sötétkék OESTERR. KAISERL. ORDEN DER EISERNEN KRONE DIPLOM III. KLASSE adományozói tokban T:I- a pergamen szélén ujjlenyomat / Austro-Hungarian 1913. Award document for the Order of the Iron Crown, 3rd Class written on parchment with hand-written signature of Franz Joseph and large-size embossed stamp. In original deep blue OESTERR. KAISERL. ORDEN DER EISERNEN KRONE DIPLOM III. KLASSE display case C:AU parchment edges with fingerprints
30508.

Osztrák Magyar Monarchia 1913. "Vaskorona Rend III. osztálya" adományozói oklevele, pergamenre írva, Ferenc József aláírásával, nagyméretű szárazpecséttel, eredeti sötétkék "OESTERR. KAISERL. ORDEN DER EISERNEN KRONE DIPLOM III. KLASSE" adományozói tokban T:I- a pergamen szélén ujjlenyomat / Austro-Hungarian 1913. Award document for the "Order of the Iron Crown, 3rd Class" written on parchment with hand-written signature of Franz Joseph and large-size embossed stamp. In original deep blue "OESTERR. KAISERL. ORDEN DER EISERNEN KRONE DIPLOM III. KLASSE" display case C:AU parchment edges with fingerprints

Available for bidding
80 000 HUF
240,24
287,77
Minimum bid:
90 000 HUF
1914. A Vörös Kereszt II. Osztályú Díszjelvénye hadidíszítménnyel jelzett, zománcozott Ag kitüntetés mellszalagon T:2 zománcihány Hungary 1914. Red Cross, Badge of Honour, 2nd Class, with a war decoration hallmarked, enamelled Ag decoration on ribbon C:XF missing enamel NMK 283.
30509.

1914. "A Vörös Kereszt II. Osztályú Díszjelvénye hadidíszítménnyel" jelzett, zománcozott Ag kitüntetés mellszalagon T:2 zománcihány Hungary 1914. "Red Cross, Badge of Honour, 2nd Class, with a war decoration" hallmarked, enamelled Ag decoration on ribbon C:XF missing enamel NMK 283.

Available for bidding
30 000 HUF
90,09
107,91
Minimum bid:
30 000 HUF
Osztrák-Magyar Monarchia ~1914. József Nádor 2. Honvéd Gyalogezred Br gomlyukjelvény (27x19mm) T:2 Austro-Hungarian Monarchy ~1914. József Palatine 2nd Honved Infantry Regiment Br button badge (27x19mm) C:XF
30510.

Osztrák-Magyar Monarchia ~1914. "József Nádor 2. Honvéd Gyalogezred" Br gomlyukjelvény (27x19mm) T:2 Austro-Hungarian Monarchy ~1914. "József Palatine 2nd Honved Infantry Regiment" Br button badge (27x19mm) C:XF

Available for bidding
15 000 HUF
45,05
53,96
Minimum bid:
16 000 HUF
1914. A Vörös Kereszt II. Osztályú Díszjelvénye hadidíszítménnyel fülön jelzett Ag, zománcozott kitüntetés eredeti mellszalagon, eredeti G.A. SCHEID WIEN VI. GUMPENDORFERSTR.85 BUDAPEST VII. HOLLO-UTCZA 6. gyártói tokban T:1- kis zománchiba / Hungary 1914. Red Cross, Badge of Honour, 2nd Class, with a war decoration Ag decoration, hallmarked on the ear, on original ribbon, in original G.A. SCHEID WIEN VI. GUMPENDORFERSTR.85 BUDAPEST VII. HOLLO-UTCZA 6. case C:AU small enamell error NMK 283.
30511.

1914. "A Vörös Kereszt II. Osztályú Díszjelvénye hadidíszítménnyel" fülön jelzett Ag, zománcozott kitüntetés eredeti mellszalagon, eredeti "G.A. SCHEID WIEN VI. GUMPENDORFERSTR.85 BUDAPEST VII. HOLLO-UTCZA 6." gyártói tokban T:1- kis zománchiba / Hungary 1914. "Red Cross, Badge of Honour, 2nd Class, with a war decoration" Ag decoration, hallmarked on the ear, on original ribbon, in original "G.A. SCHEID WIEN VI. GUMPENDORFERSTR.85 BUDAPEST VII. HOLLO-UTCZA 6." case C:AU small enamell error NMK 283.

Available for bidding
50 000 HUF
150,15
179,86
Minimum bid:
50 000 HUF
Osztrák-Magyar Monarchia ~1914. Ferenc Józsefet és II. Vilmost ábrázoló, I. világháborús Br patrióta emlékérem (32x35mm) T:2 / Austro-Hungarian Monarchy ~1914. World War I patriotic medallion depicting Franz Joseph and Wilhelm II (32x35mm) C:XF
30512.

Available for bidding
4 600 HUF
13,81
16,55
Minimum bid:
4 600 HUF
Osztrák-Magyar Monarchia ~1914. Ferenc József / II. Vilmos - 1914 XII. 24. I. világháborús Ag medál füllel (8,81g/28mm) T:2,2- / Austro-Hungarian Monarchy ~1914. Franz Joseph / Wilhelm II - 1914 XII. 24. silver plated metal medal with ear (8,81g/28mm) C:XF,VF
30513.

Osztrák-Magyar Monarchia ~1914. "Ferenc József / II. Vilmos - 1914 XII. 24." I. világháborús Ag medál füllel (8,81g/28mm) T:2,2- / Austro-Hungarian Monarchy ~1914. "Franz Joseph / Wilhelm II - 1914 XII. 24." silver plated metal medal with ear (8,81g/28mm) C:XF,VF

Available for bidding
6 000 HUF
18,02
21,58
Minimum bid:
7 500 HUF
Osztrák-Magyar Monarchia ~1914. Ferenc Józsefet és II. Vilmost ábrázoló, I. világháborús Br patrióta emlékérem szalaggal (18mm) T:2 / Austro-Hungarian Monarchy ~1914. World War I patriotic medallion depicting Franz Joseph and Wilhelm II (18mm) C:XF
30514.

Available for bidding
3 600 HUF
12,95
Minimum bid:
3 600 HUF
1914-1917. I. világháborús osztrák-magyar és német emlékérem összeállítás korabeli üvegezett keretben (9xklf), benne: Generalfeldm. Prinz Leopold v. Bayern / Zur eroberung Warschaus, 1914. II. Vilmost ábrázoló Br emlékérem, 1916. General Bojadjieff, 1915. Huszár roham, 1914. Ferenc Józsefet ábrázoló Br emlékérem, 1915. Honvéd roham, Erzh. Karl Franz Josef, 1915. G. Feldmarsch. V. Hindenburg / Welt-Krieg - gegen Frankreich, England, Russland, Japan u. And. - Deutschland Österreich-Ungarn Türkei 1914 1915 , Kronprinz Wilhelm T:1-2 / 1914-1917. World War I commemorative medallion lot of 9 different medallions from the Austro-Hungarian Monarchy and Germany in contemporary glass frame, featuring: Generalfeldm. Prinz Leopold v. Bayern / Zur eroberung Warschaus, 1914. II. Vilmost ábrázoló Br emlékérem, 1916. General Bojadjieff, 1915. Huszár roham, 1914. Ferenc Józsefet ábrázoló Br emlékérem, 1915. Honvéd roham, Erzh. Karl Franz Josef, 1915. G. Feldmarsch. V. Hindenburg / Welt-Krieg - gegen Frankreich, England, Russland, Japan u. And. - Deutschland Österreich-Ungarn Türkei 1914 1915 , Kronprinz Wilhelm C:UNC-XF
30515.

1914-1917. I. világháborús osztrák-magyar és német emlékérem összeállítás korabeli üvegezett keretben (9xklf), benne: "Generalfeldm. Prinz Leopold v. Bayern / Zur eroberung Warschaus", 1914. II. Vilmost ábrázoló Br emlékérem, 1916. "General Bojadjieff", 1915. "Huszár roham", 1914. Ferenc Józsefet ábrázoló Br emlékérem, 1915. "Honvéd roham", "Erzh. Karl Franz Josef", 1915. "G. Feldmarsch. V. Hindenburg / Welt-Krieg - gegen Frankreich, England, Russland, Japan u. And. - Deutschland Österreich-Ungarn Türkei 1914 1915 ", "Kronprinz Wilhelm" T:1-2 / 1914-1917. World War I commemorative medallion lot of 9 different medallions from the Austro-Hungarian Monarchy and Germany in contemporary glass frame, featuring: "Generalfeldm. Prinz Leopold v. Bayern / Zur eroberung Warschaus", 1914. II. Vilmost ábrázoló Br emlékérem, 1916. "General Bojadjieff", 1915. "Huszár roham", 1914. Ferenc Józsefet ábrázoló Br emlékérem, 1915. "Honvéd roham", "Erzh. Karl Franz Josef", 1915. "G. Feldmarsch. V. Hindenburg / Welt-Krieg - gegen Frankreich, England, Russland, Japan u. And. - Deutschland Österreich-Ungarn Türkei 1914 1915 ", "Kronprinz Wilhelm" C:UNC-XF

Available for bidding
75 000 HUF
225,23
269,78
Minimum bid:
80 000 HUF
Osztrák-Magyar Monarchia ~1914-1918. 27. Rohamzászlóalj Zn sapkajelvény AUSGEF ATEL GUBSCHNER WIEN VII/2 gyártói jelzéssel (62x43,5mm) T:1- Austro-Hungarian Monarchy ~1914-1918. 27. Assault Batallion Zn cape badge with makers mark AUSGEF ATEL GUBSCHNER WIEN VII/2 (62x43,5mm) C:AU
30516.

Osztrák-Magyar Monarchia ~1914-1918. "27. Rohamzászlóalj" Zn sapkajelvény "AUSGEF ATEL GUBSCHNER WIEN VII/2" gyártói jelzéssel (62x43,5mm) T:1- Austro-Hungarian Monarchy ~1914-1918. "27. Assault Batallion" Zn cape badge with makers mark "AUSGEF ATEL GUBSCHNER WIEN VII/2" (62x43,5mm) C:AU

Available for bidding
12 000 HUF
36,04
43,17
Minimum bid:
16 000 HUF
Osztrák-Magyar Monarchia 1914-1918. M. Kir. 51. Honv. Gyal. Hadosztály Rohamzászlóalj (Magyar Királyi 50. Honvéd Gyalogos Hadosztály Rohamzászlóalj) I. világháborús Br alakulat lemezjelvény, függőleges tűvel (63x47mm) T:1-,2 / Austro-Hungarian Monarchy 1914-1918. M. Kir. 51. Honv. Gyal. Hadosztály Rohamzászlóalj World War I Br sheet metal battalion badge with vertical pin (63x47mm) C:AU,XF
30517.

Osztrák-Magyar Monarchia 1914-1918. "M. Kir. 51. Honv. Gyal. Hadosztály Rohamzászlóalj (Magyar Királyi 50. Honvéd Gyalogos Hadosztály Rohamzászlóalj)" I. világháborús Br alakulat lemezjelvény, függőleges tűvel (63x47mm) T:1-,2 / Austro-Hungarian Monarchy 1914-1918. "M. Kir. 51. Honv. Gyal. Hadosztály Rohamzászlóalj" World War I Br sheet metal battalion badge with vertical pin (63x47mm) C:AU,XF

Available for bidding
80 000 HUF
240,24
287,77
Minimum bid:
80 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Major auction 36.
Items 1-624 - Live online auction from on 6. November
All other items: Online only auction

Viewing: 25 October to 4 November
Item pickup and payment info from 9 November

We are closed on 8 November.

  Events

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.