Military

Number of items: 52

Osztrák-Magyar Monarchia 1914-1916. A Magyar Királyi Budapesti 30. Honvéd Gyalogezred - Dicsőséges és Győzedelmes... 1914-1915-1916 kétoldalas, ovális jelzett Ag medál. Szign.: Körmendi Frim Jenő (35,98g/0.800/54x33mm) T:2- ph. / Austro-Hungarian Monarchy 1914-1916. 30. Honved Infantry Regiment 1914-1915-1916 double sided, oval hallmarked Ag medallion. Sign.: Jenő Körmendi Firm (35,98g/0.800/54x33mm) C:VF
30519.

Osztrák-Magyar Monarchia 1914-1916. "A Magyar Királyi Budapesti 30. Honvéd Gyalogezred - Dicsőséges és Győzedelmes... 1914-1915-1916" kétoldalas, ovális jelzett Ag medál. Szign.: Körmendi Frim Jenő (35,98g/0.800/54x33mm) T:2- ph. / Austro-Hungarian Monarchy 1914-1916. "30. Honved Infantry Regiment 1914-1915-1916" double sided, oval hallmarked Ag medallion. Sign.: Jenő Körmendi Firm (35,98g/0.800/54x33mm) C:VF

20 000 HUF
54,05
58,82
Osztrák-Magyar Monarchia 1914-1918. 38. Honvéd Hadosztály Br sapkajelvény, függőleges tűvel, OPUS ZUTT - BUDAPEST IX. gyártói jelzéssel (42x26m) T:1- Austro-Hungarian Monarchy 1914-1918. 38. Honvéd Hadosztály (38. Honved Division) Br cap badge with vertical pin and OPUS ZUTT - BUDAPEST IX makers mark (42x26mm) C:AU
30520.

Osztrák-Magyar Monarchia 1914-1918. "38. Honvéd Hadosztály" Br sapkajelvény, függőleges tűvel, "OPUS ZUTT - BUDAPEST IX." gyártói jelzéssel (42x26m) T:1- Austro-Hungarian Monarchy 1914-1918. "38. Honvéd Hadosztály (38. Honved Division)" Br cap badge with vertical pin and "OPUS ZUTT - BUDAPEST IX" maker's mark (42x26mm) C:AU

11 000 HUF
29,73
32,35
Osztrák-Magyar Monarchia ~1914-1918. STURM HALB REGT. 2 - D. 2. K. D. Br alakulati lemezjelvény, vízszintes tűvel (32x29mm) T:2 / Austro-Hungarian Monarchy ~1914-1918. STURM HALB REGT. 2 - D. 2. K. D. Br sheet metal military badge with horizontal pin (32x29mm) C:XF
30521.

Osztrák-Magyar Monarchia ~1914-1918. "STURM HALB REGT. 2 - D. 2. K. D." Br alakulati lemezjelvény, vízszintes tűvel (32x29mm) T:2 / Austro-Hungarian Monarchy ~1914-1918. "STURM HALB REGT. 2 - D. 2. K. D." Br sheet metal military badge with horizontal pin (32x29mm) C:XF

80 000 HUF
216,22
235,29
Osztrák-Magyar Monarchia ~1914-1918. Osztrák, német, magyar színekben zászló alakú zománcozott, aranyozott bronz patrióta gomblyukjelvény hátoldalon GES GESCH KIEGSHILFS BUREAU gyártói jeézéssel (19x23mm) T:2 Austro-Hungarian Monarchy ~1914-1918. Enamelled, gilt bronze Austrian, German, Hungarian flag patriotic badge with makers mark GES GESCH KIEGSHILFS BUREAU on the back (19x23mm) C:XF
30522.

Osztrák-Magyar Monarchia ~1914-1918. Osztrák, német, magyar színekben zászló alakú zománcozott, aranyozott bronz patrióta gomblyukjelvény hátoldalon "GES GESCH KIEGSHILFS BUREAU" gyártói jeézéssel (19x23mm) T:2 Austro-Hungarian Monarchy ~1914-1918. Enamelled, gilt bronze Austrian, German, Hungarian flag patriotic badge with makers mark "GES GESCH KIEGSHILFS BUREAU" on the back (19x23mm) C:XF

10 000 HUF
27,03
29,41
Osztrák-Magyar Monarchia ~1914-1918. zománcozott Br patrióta gomblyukjelvény, hátoldalán Offizielle Kriegsfürsorge (Hadsegélyező Hivatal) felirattal (20x25mm) T:1- / Austro-Hungarian Monarchy ~1914-1918. enamelled Br patriotic button badge, Offizielle Kriegsfürsorge (Military Aid Office) text on the reverse (20x25mm) C:AU
30523.

Osztrák-Magyar Monarchia ~1914-1918. zománcozott Br patrióta gomblyukjelvény, hátoldalán "Offizielle Kriegsfürsorge (Hadsegélyező Hivatal)" felirattal (20x25mm) T:1- / Austro-Hungarian Monarchy ~1914-1918. enamelled Br patriotic button badge, "Offizielle Kriegsfürsorge (Military Aid Office)" text on the reverse (20x25mm) C:AU

6 000 HUF
14
Osztrák-Magyar Monarchia ~1914-1918. Haditengerészeti zászló alakú zománcozott, aranyozott bronz patrióta jelvény hátoldalon GES GESCH KIEGSHILFS BUREAU gyártói jeézéssel (17x23mm) T:2 kis zománchiba Austro-Hungarian Monarchy ~1914-1918. Enamelled, gilt bronze navy flag patriotic badge with makers mark GES GESCH KIEGSHILFS BUREAU on the back (17x23mm) C:XF small enamel error
30524.

Osztrák-Magyar Monarchia ~1914-1918. Haditengerészeti zászló alakú zománcozott, aranyozott bronz patrióta jelvény hátoldalon "GES GESCH KIEGSHILFS BUREAU" gyártói jeézéssel (17x23mm) T:2 kis zománchiba Austro-Hungarian Monarchy ~1914-1918. Enamelled, gilt bronze navy flag patriotic badge with makers mark "GES GESCH KIEGSHILFS BUREAU" on the back (17x23mm) C:XF small enamel error

10 000 HUF
27,03
29,41
Osztrák-Magyar Monarchia 1915. Svetozar Borojevic, az Isonzó-hadsereg parancsnoka Br emlékplakett. Szign.: G. Herrmann (147,66g/71x48mm) T:1- / Austro-Hungarian Monarchy 1915. Svetozar Boroevic / Commander of the Isonzo front commemorative Br plaque. GdJ.v.BOROEVIC / ISONZO-ARMEE 1915 Sign: G. Herrmann (147,66g/71x48mm) C:AU
30525.

Osztrák-Magyar Monarchia 1915. "Svetozar Borojevic, az Isonzó-hadsereg parancsnoka" Br emlékplakett. Szign.: G. Herrmann (147,66g/71x48mm) T:1- / Austro-Hungarian Monarchy 1915. "Svetozar Boroevic / Commander of the Isonzo front" commemorative Br plaque. "GdJ.v.BOROEVIC / ISONZO-ARMEE 1915" Sign: G. Herrmann (147,66g/71x48mm) C:AU

10 000 HUF
27,03
29,41
30
Osztrák-Magyar Monarchia 1915. Győzelem vagy halál / 1914 Népek háborúja 1915 ezüstözött Br fülezett érem (7,97g/28mm) T:2- kopott ezüstözés / Austrian-Hungarian Monarchy 1915. Sieg oder Tod (Victory or death) / 1914 Völker krieg 1915 (War of peoples) silvered Br, eared medallion (7,97g/28mm) C:VF silver plating worn
30526.

Osztrák-Magyar Monarchia 1915. "Győzelem vagy halál / 1914 Népek háborúja 1915" ezüstözött Br fülezett érem (7,97g/28mm) T:2- kopott ezüstözés / Austrian-Hungarian Monarchy 1915. "Sieg oder Tod (Victory or death) / 1914 Völker krieg 1915 (War of peoples)" silvered Br, eared medallion (7,97g/28mm) C:VF silver plating worn

4 000 HUF
10
Osztrák-Magyar Monarchia 1915. A Krasniki diadalmas csatában az oroszoktól elvett ágyúból verette az Auguszta-Alap Fe emlékérem, hozzátoldott füllel, mellszalagon. Szign.: Murányi Gyula (21mm) + 1915. Az Auguszta-Alap emlékérmekről szóló reklámlapja T:2 / Austro-Hungarian Monarchy 1915. Commemorative Medal for the Victory at Krasnik Fe commemorative medallion, medallion made from the material of the captured Russian cannons. Sign.: Gyula Murányi (21mm) + 1915. Advertisment card of the Auguszta-Alap regarding the commemorative medallions C:XF
30527.

Osztrák-Magyar Monarchia 1915. "A Krasniki diadalmas csatában az oroszoktól elvett ágyúból verette az Auguszta-Alap" Fe emlékérem, hozzátoldott füllel, mellszalagon. Szign.: Murányi Gyula (21mm) + 1915. Az Auguszta-Alap emlékérmekről szóló reklámlapja T:2 / Austro-Hungarian Monarchy 1915. "Commemorative Medal for the Victory at Krasnik" Fe commemorative medallion, medallion made from the material of the captured Russian cannons. Sign.: Gyula Murányi (21mm) + 1915. Advertisment card of the Auguszta-Alap regarding the commemorative medallions C:XF

5 000 HUF
1915. Kárpáti győzelem 1915 zománcozott Br patrióta jelvény, hátoldalán A Hadsegélyező Hivatal kiadványa felirattal (29x27mm) T:1- / Hungary 1915. Kárpáti győzelem 1915 (Carpathian Victory 1915) enamelled Br patriotic badge, A Hadsegélyező Hivatal kiadványa (Published by the Military Aid Office) text on the reverse (29x27mm) C:AU
30528.

1915. "Kárpáti győzelem 1915" zománcozott Br patrióta jelvény, hátoldalán "A Hadsegélyező Hivatal kiadványa" felirattal (29x27mm) T:1- / Hungary 1915. "Kárpáti győzelem 1915 (Carpathian Victory 1915)" enamelled Br patriotic badge, "A Hadsegélyező Hivatal kiadványa (Published by the Military Aid Office)" text on the reverse (29x27mm) C:AU

6 000 HUF
25
1916. Ferenc József-rend lovagkeresztje hadidíszítménnyel, kardokkal karikán jelzett, aranyozott Ag kitüntetés mellszalaggal, HUW (Hans Ulbrichts Witwe) gyártói jelzéssel T:2 kopott aranyozás Hungary 1916. Order of Franz Joseph, Knights Cross with a war decoration and swords gilt Ag decoration hallmarked on ring, with ribbon, with HUW (Hans Ulbrichts Widow) makers mark C:XF worn gilding NMK 210.var, Ortner-Ludwigstorff Part I/ Vol 2. 347.p.
30529.

1916. "Ferenc József-rend lovagkeresztje hadidíszítménnyel, kardokkal" karikán jelzett, aranyozott Ag kitüntetés mellszalaggal, "HUW (Hans Ulbrichts Witwe)" gyártói jelzéssel T:2 kopott aranyozás Hungary 1916. "Order of Franz Joseph, Knight's Cross with a war decoration and swords" gilt Ag decoration hallmarked on ring, with ribbon, with "HUW (Hans Ulbricht's Widow)" makers mark C:XF worn gilding NMK 210.var, Ortner-Ludwigstorff Part I/ Vol 2. 347.p.

140 000 HUF
378,38
411,76
1916-1918. A Katonai Érdemkereszt III. Osztálya hadidíszítménnyel zománcozott Br kitüntetés hadiszalagon T:2- zománchiba, ph. / Hungary 1916-1918. Cross for Military Merit, 3rd class with war decoration enamelled Br decoration on wartime ribbon C:VF enamel error, edge error NMK 175.
30530.

1916-1918. "A Katonai Érdemkereszt III. Osztálya hadidíszítménnyel" zománcozott Br kitüntetés hadiszalagon T:2- zománchiba, ph. / Hungary 1916-1918. "Cross for Military Merit, 3rd class with war decoration" enamelled Br decoration on wartime ribbon C:VF enamel error, edge error NMK 175.

20 000 HUF
54,05
58,82

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF