Number of items: 190

Kosztolányi-Kann Gyula (1868-1945): Dombos táj, olaj, vászon, jelzett (Kann Gyula), sérült (korábban feltekerve), fa keretben. Kann Gyula 1909-ben vette fel a Kosztolányi előnevet, addig Kann Gyula szignóval jelezte alkotásait. Az árverésünkön szereplő festménye ezek alapján 1905-08 körül készülhetett. Proveniencia: Gerő Ödön művészeti szakíró, újságíró lánya, Gerő Zsófia (1895-1966) hagyatékából. 74,5×62 cm / Gyula Kosztolányi-Kann (1868-1945): Landscape with hills. OIl on canvas, signed. Damaged (earlier rolled). Provenance. From the estate of Sophie Gerő (1895-1966), daughter of famous Hungarian journalist, art critic Edmund (Ödön) Gerő. 74,5x62 cm
10096.

460 000 HUF
1 243,24
1 352,94
Herrer Cézár (1868-1919): Női portré, 1911. Tus, papír, jelzett. Gerő Ödön művészeti szakíró, újságíró lánya, Gerő Zsófia (1895-1966) hagyatékából. 11,5×8,5 cm / Cézár Herrer (1868-1919): Portrait of a lady, 1911. Ink on paper, signed. Provenance: from the estate of Sophie Gerő (1895-1966), daughter of famous Hungarian journalist, art critic Edmund (Ödön) Gerő. 11,5×8,5 cm
10097.

11 000 HUF
29,73
32,35
Szüle Péter (1886-1944): Hegedűóra. Olaj, vászon, jelzett. Díszes, historizáló stílusú, kissé sérült keretben, 79×60 cm / Péter Szüle: Violin lesson. Oil on canvas, signed. Framed. 79x60 cm.
10098.

42 000 HUF
113,51
123,53
Cserna Károly (1867-1944): Kairo. Olaj, vászon, jelzett, fa keretben. 77×56 cm / Károly Cserna: Cairo. Oil on canvas, signed, in wooden frame. 77x56 cm
10099.

110 000 HUF
297,30
323,53
Színes Elemér (1886-?): Olvasó hölgy. Pasztell, papír, jelzett. Díszes üvegezett fa keretben. 48x34 cm / Elemér Színes (1886-?): Reading lady. Pastell on paper, signed. Framed with glass. 48x34 cm.
10100.

28 000 HUF
75,68
82,35
Diener Dénes Rudolf (1889-1956): Virágok. Pasztell, papír, jelzett, üvegezett fa keretben, 29,5×39,5 cm
10101.

28 000 HUF
75,68
82,35
Grünwald Klára (1896 - ?): Spanyol nő: Pasztell, papír, jelzett és datált (1913). Hátoldalán autográf felirattal, 1000 K (Korona) árral és 228-as kiállítási vagy aukciós számmal. Antik, kissé sérült üvegezett keretben. 58×49,5 cm / Klára Grünwald (1896 - ?): Spanish lady. Pastell on paper, signed and dated (1913). With autograph description on the reverse. Framed with glass. 58x42 cm
10102.

12 000 HUF
32,43
35,29
13
Vaszary János (1867-1939): Párizsi arcok, 1910. Ceruza, papír, jelzett. Noteszlapon. Proveniencia: Gerő Ödön művészeti szakíró, újságíró lánya, Gerő Zsófia (1895-1966) hagyatékából. 11,5x8,5 cm / János Vaszary (1867-1939). Parisienne Faces, 1910. pencil on paper, signed. Provenance: from the estate of Sophie Gerő (1895-1966), daughter of famous Hungarian journalist, art critic Edmund (Ödön) Gerő.11,5x8,5 cm
10103.

60 000 HUF
162,16
176,47
Pór Bertalan (1880-1964): Fehér ruhás nő, 1906. Olaj, vászon, jelzett. Restaurált, dublírozott. Proveniencia: Kieselbach Galéria és Aukciósház, 42. árverés, 159. tétel. Fa keretben, 78x68.5 cm / Bertalan Pór (1880-1964): Woman in white dress, 1906. Oil on canvas, signed. Restored. Provenance. Kieselbach Gallery, 42nd auction, position 159. Framed, 78x68,5 cm.
10104.

460 000 HUF
1 243,24
1 352,94
Czóbel Béla (1883-1976): Erdőrészlet házzal, 1929 körül. Olaj, vászon, jelzett. Hátoldalán 1929 felirattal. Proveniencia. 1977-ig Seres Béla tulajdonában, majd Radó György (1912-1994) magyar író, műfordító, irodalomtörténész és családja gyűjteményében. Czóbel Béla 1925-ben döntött úgy, hogy családját Berlinben hagyva, hat évnyi németországi tartózkodás után visszatér fiatalkori sikerei helyszínére, Párizsba. Az újrakezdés nem volt könnyű és egyszerű, erről Gráber Margit írt naplójában: ...1926-ban egy födél alatt laktunk Párizsban az Hotel Notre Dame-ban, alighanem akkor lehetett élete mélypontján. Családját elhagyta, kis vagyonát elvesztette, Párizs sem fogadta a régi elismeréssel... A párizsi telek után nyaranta vidékre utazott, Normandiában és Dél-Franciországban festett. Árverésünkön szereplő képét 1929 körül , feltehetően Dél-Franciországban, a piktúrájára jellemző stílusjegyekben festette: Vastag fekete kontúrvonalakkal, széles ecsetvonásokkal, expresszív, a rá valló rózsaszín, piros és zöld színekkel. Fa keretben. 65x34 cm. / Béla Czóbel: Wood with house, around 1929 (South France?). Oil on canvas, signed. With description 1929 on the reverse. Provenance: In the possesion of Béla Seres until 1977, after that part of the collection of Hungarian writer, literary historian György Radó (1912-1994) and his family. Framed. 65x34 cm.
10105.
Legend

1 900 000 HUF
5 135,14
5 588,24
Marczell György (1897-1979): Napra-forgók, 1967. Olaj, vászon, jelzett. Restaurált, bal szélén kisebb szakadással. Fa keretben. 119x92 cm KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK! / György Marczell (1897-1979): Sunflowers, 1967. Oil on canvas, signed, restored, with minor tear on the left side. Framed. 119x92 cm
10106.

380 000 HUF
1 027,03
1 117,65
Diósy Antal (1895-1977): Kertben. Akvarell, papír, jelzett. Díszes, üvegezett fa keretben, 26×36 cm
10107.

18 000 HUF
48,65
52,94

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF