1811 Osztrák haditengerészeti lengő és lobogó színezett rézmetszetű képe, hajtott, 16×26 cm / 1811 Austrian navy pennant and flag, engraving on paper, folded, 16x26 cm
Huszártarsoly V. Ferdinánd (1835-1848) uralkodása idejéből. Piros szattyánbőr, skarlátvörös posztó, gazdag arany és ezüst hímzéssel, középen császári korona alatt névjel: F. I., felül három réz karika 28x31 cm. Hozzá Ferdinánd idejéből származó jelzett kardbojt. 46 cm / cca 1840 Husar-bag and sword-knot
cca 1865 szarvaskendi Sibrik Miklós (1835-1866) a 27. Cs. és Kir. 27. Vadászzászlóalj hadnagya, (később 1866-ban, a königgrätzi csatában elhunyt), keményhátú fotója, a hátoldalon feliratozva, a felületén folttal, 10x6 cm.
cca 1870 Fülöp hadnagy portréja díszegyenruhában, hátoldalán Kézdipolyáni Tuzson János (1825-1904) honvédőrnagynak, az 1848-49-es forradalom és szabadságharc idején a Nyerges-tetői csata alatt a székelyekből álló sereg főparancsnokának dedikálva. Keményhátú fotó Scheffler szabadkai műterméből. 9,5x5,5 cm
cca 1870 80 Katonatiszt portréja, keményhátú fotó Camilla nagyszebeni műterméből. 9x6 cm / Portrait of an officer, photo from the studio of Camilla in Sibiu, Hermannstadt, 9x6 cm
cca 1887 Temesvár, keményhátú, vintage katonai fotó Kossak műterméből, szép hátoldali grafikával, 16,5x10,8 cm / cca 1887 Timisoara, vintage military photo from the studio of Kossak, 16,5x10,8 cm
cca 1890-1914 Jules Kaufmann revolver, Liége-i belga fegyvergyáros Colt Pocket Navy másolata, jelzett (forgótáron: Korona/ Korona alatt J K, csövön: Korona alatt R csillag C), gravírozott, sérült csontmarkolattal, hatástalanított, hiánnyal, 23x11 cm, 694 gr.