1904 Az SMS Temes, az Osztrák-Magyar Monarchia Haditengerészetének monitorhajójának vízre bocsátása Újpesten, Dunai Flottila, keményhátú fotó, hátulján feliratozott, 11,5x17 cm / SMS Temes, Austro-Hungarian Navy monitor ship, setting afloat at Újpest, Danube Fleet, photo, labelled on the back
1907 Dekoratív hímzett szolgálati időre vonatkozó katonaemlék, "Ha a hon veszélyben lészen, ott leszek én harcra készen, félreteszek minden munkát, hogy megvédjem a magyar hazát" felirattal, I. Ferenc József arcképével (16. honvéd ezred, 6. század), üvegezett keretben, ritka kivitelben, 40×31 cm
cca 1910 Az SMS Zrínyi, az Osztrák-Magyar Monarchia csatahajójának vízre bocsátása, keményhátú fotó, 11x15,5 cm / SMS Zrínyi, battleship of the Austro-Hungarian monarchy, setting afloat, photo
1913 Munkács, Niklay F. fényképész műtermében készült, vintage fotó, 14,5x9,5 cm, karton 23,5x16,8 cm / 1913 Munkacevo, vintage photo of a soldier from the studio of F. Niklay on cardboard, 14,5x9,5 cm
1914 A császári és királyi haditengerészet Szent István csatahajója, képekkel illusztrált füzet a vízre bocsátás alkalmából készítve, szép állapotban, ritka, 12p
1914 Népeimhez! "Leghőbb vágyam volt, hogy az Isten kegyelméből még hátralévő éveimet a béke műveinek szentelhessem és népeimet a háború áldozatairól és terheitől megóvhassam. A Gondviselés másként határozott. ... Mindent megfontoltam és meggondoltam. Nyugodt lelkiismerettel lépek a kötelesség útjára.", 1914. júl. 28., felül a magyar Szent koronával, a széleken I. Ferenc József osztrák császár és magyar király, II. Vilmos német császár, Ferenc Ferdinánd elhunyt trónörökös, Károly Ferenc József (IV. Károly) trónörökös arcképeivel díszített, nagyméretű plakát, Bp., Schmidl és Manheim-ny., körbevágott, kissé foltos, hajtásnyomokkal, 46x62 cm